Cyfra+ przejście z dekodera SD na HD

frytek

New member
Witam

Wypożyczyłem wląsnie z cyfry dekoder HD, mam wykupione 2 programy w HD (canal+filmHD i canal+sportHD) i...

- obraz na kanale HD (canal+filmHD) jeżeli leci film HD jest super. Widac wysoka rozdzielczosc i ogolnie jest ok

- obraz na wszystkich pozostałych kanałach jest tragiczny:| Bardzo nieostry, szczegolnie widac to np na TVN24 gdzie sa paski na dole z informacjami, sa nieostre, maloczytelne. Co ciekawe obraz jest lepszy jezeli przelacze sie z kabla HDMI na zwykly kabel analogowy. Obraz wtedy jest lepszy.. ale dalej widac takie jakby male echa, odbicia sygnalowe czy cos..

Generalnei obraz na starym dekoderze (nie mowie o programie hd tylko o reszcie) byl lepszy. Na tym nowym jets gorzej. Czy to normlane? Poza tym czemu obraz po HDMI jest gorszy od tego puszczanego przez kabel analogowy???

Sprawdziłem w ustwieniach dekodera moc sygnalu z anteny, jest 4,5 w skali 0-5 także niby dobry...

o co chodzi??
 

Gucio50

New member
Bez reklam
frytek napisał:
... ... obraz na wszystkich pozostałych kanałach jest tragiczny ... ...

Jeżeli w międzyczasie, nie zmieniłeś też telewizora to obraz SD może być lekko lepszy lub gorszy tak powiedzmy +-5%.

Jeżeli jest dużo gorzej to masz uszkodzony egzemplarz tunera CyfraHD lub cała seria tak ma. Wydfaje mi się że jednak:
- zmieniłes Tv na większy, :confused:
- lub masz felerny tuber. Oddaj go niech Ci go wymienią na sprawny :p
 

tps4

New member
@frytek A masz w tym dekoderze ( to philips PVR? ) funkcje upskalowania SD do HD? Poszukaj czegoś takiego i włącz. Generalnie obraz SD na TVN-ach jest jednym z najlepszych obrazów w SD w C+
 

frytek

New member
tak, philips PVR. Nie ma takiej opcji, jest tylko ustawienie telewizora na 720p i typ obrazu "szeroki" i tak jest ustawione.
 
Do góry