Gladiator na VOD w N-ce! Prawie HD :-(

Co sądzisz o nadawaniu filmów w HD z dźwiękiem LPCM?


  • Total voters
    0

_MarSs_

New member
Po pół roku w N wreszcie doczekałem się na porządny film w ofercie VOD. Noja radość była tym wieksza, że w gazetce w zapowiedzi był promowany jako materiał w HD. Codziennie z niecierpliwością sprawdzałem zawartość VOD i wreszcie jest! Klikam, jest ikonka HD, no to wyganiam syna do kolegi, żonę do sąsiadki, włączam amplituner (bo każdy wie, że w tym filmie muzyka to 50% wartości filmu), jeszcze szybka kontrola wysterowania kanałów dookólnych, aha jeszcze biegiem do kibelka (tak na zapas), jestem z powrotem i jadziem - ODTWÓRZ!
Ale, ale, zaraz, zaraz, coś tu jest nie halo, tylko 2 kanały grają??? Kable OK, głośniki OK, wzmacniacz OK, a źródło - wszystko jasne, przecież to N, więc w materiale HD dźwięk jest LPCM...
... dzwonię, żeby syn wracał, bo trzeba odrobić lekcje! A sam może posprzątam w garderobie...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
_MarSs_ napisał:
... ... więc w materiale HD dźwięk jest LPCM...
...

No i co w tym dziwnego. Mam kilka płyt Blu-Ray i NIE wszystkie maja dźwięk 7.1 a nawet 5.1

HD to jest zapowiedź obrazu 720p lub 1020i, tylko tyle.

Na płycie Blu-Ray "Gladiator", oryginalney z hologramem, jest ścieżka PCM i taką nadaje n-ka. Właśnie sprawdzam to i masz rację obraz HD i do tego źwięk stereo. No moze dlatego właściciel praw autorskich wogóle wyraził zgodę na emisję za cenę jaką między sobą uzgodnił on z n-ką.


Szczerze mówiąc mam inne zmartwienia, Twoich Ci zazdroszczę :D
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Gucio50 napisał:
Szczerze mówiąc mam inne zmartwienia, Twoich Ci zazdroszczę :D

Wiesz, oglądając Gladiatora, chciałbyś słyszeć te efektowne świsty strzał podczas bitwy z plemionami germańskimi itp. zamiast stereo. Zwłaszcza, jeśli ktoś reklamuje film jako HD. Obraz to nie wszystko. Co najwyżej połowa przyjemności z tego filmu...
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dla mnie te HD to i tak jest nie rewelacyjne, według mnie to takie dobre dvd nic więcej. To do Blu Raya to nawet do kostek nie dostaje.
 

rembick

Member
Dokładnie tak. Ja mam dwupłytowe wydanie Gladiatora na DVD i jak odpalę w upscalingu do 1080p z ps3 to jakość o wiele lepsza i dźwięk 5.1. Też się napalałem na tego Gladiatora w HD a n trochę fuszerkę odwalili...
 

_MarSs_

New member
Gucio50 napisał:
No i co w tym dziwnego. Mam kilka płyt Blu-Ray i NIE wszystkie maja dźwięk 7.1 a nawet 5.1
HD to jest zapowiedź obrazu 720p lub 1020i, tylko tyle.
...
Mylisz się, parę lat temu, to właśnie po wydaniu Gladiatora na DVD pojawiły się buzliwe dyskusje czy lepiej przywieźć płytę z oryginalną ściezką DTS czy kupić z europejską DD5.1, bo byli tacy co twierdzili, że to "niebo a ziemia"!
Ja oglądałem ten film w kinie (wtedy jeszcze wszystkie pokazy w kinie były z taśmy filmowej - gdzie te czasy?), a potem wypożyczyłem i pomimo, że DVD to był dźwięk DD5.1 - bardzo mi się podobało.
Tak szczerze mówiąc ten film "bez muzyki" jest zupełnie pospolity i nie wyobrażam sobie oglądania go w stereo z lektorem!!! Po co???

Wydania BD nie widziałem, ale jeśli jest tak jak piszesz, to okazuje się że HD po polsku to zupełnie co innego niż zakładał standard...
... Polak kupi wszystko i niech się cieszy!
 

Dztka

New member
Ciagle tyko narzekamy, a nie lepiej kupic antene Radia M i TV Trwam? tam dopiero HD i VOD.


Jak na polskie warunki to i tak dobrze jest w N.

Jak ogladam u staruszków kanaly hd i opcje dostepne w TV cyfrowej UPC to jeszcze mnie wiekszy smiech ogarnia jak w N.

Spokojnie, dajmy sie im rozwijac.

A o "Ludzkich Dzieciach" w HD ( o niebo lepszy od Gladiatora) nikt nic nie pisal....

Pozdr
D.
 

rembick

Member
A no faktycznie... Children of Men miało wysoki poziom... i obraz w HD i dźwięk w dolby... a że nie było się czego czepić to nikt nie pisał ;)
 

MMrozo

New member
Może i miał dźwięk DD5.1 ale czy lepszy od Gladiatora to kwestia gustu, ja wole Gladiatora. To była moja 1 płyta DVD, jest tam ścieżka DTS i kupiona w Polsce więc nie wiem w czym problem. Swoją drogą tez uważam, że emisja filmów na kanałach HD z dźwiękiem stereo to okaleczanie, oczywiście zawsze można włączyć procesor dźwięku ale to nie to samo.
 

Mabri

New member
Co jak co ale przynajmniej w filmach HD powinien być dźwięk w 5.1.
Co do jakości obrazu, to Gladiatora z VOD nie widziałem, jednak za namową żony zamówiłem Mamma Mia i chyba sobie odpuszczę dalsze obcowanie z premiery VOD.
 

maretzek

New member
Mabri napisał:
Co jak co ale przynajmniej w filmach HD powinien być dźwięk w 5.1.
Co do jakości obrazu, to Gladiatora z VOD nie widziałem, jednak za namową żony zamówiłem Mamma Mia i chyba sobie odpuszczę dalsze obcowanie z premiery VOD.

zrezygnuj z VOD, kup odtwarzacz Blu-ray- ja tak zrobiłem
filmy w wypożyczalniach po 7-8 zł, jakość powala
VOD to porażka
 

bluray

Banned
A co za amator ankietę wymyślił.
LPCM to PCM tylko wielonanałowy, Np.: 5.1.
Ale LPCM się nie stosuje bo jest to bitożerny format.
Obowiązuje w dookólnym Dolby Digital.
Oczywiście dla TV SAT czy Cable TV.
 

_MarSs_

New member
Weź sobie człowieku doczytaj co to jest LPCM, co to RedBook oraz co to znaczy gdy NBox pokazuje LPCM.
Jeśli chcesz zabrać głos, to wypadałoby mieć cokolwiek do powiedzenia, a nie tylko nabijać posty.
 

bluray

Banned
Chłopie,
po prostu wskaż nadawcę sygnału SAT audio LPCM 5.1 i to będzie dowodziło, że poczytałeś i jesteś już douczony.
N-box nie dekoduje DD 5.1 do LPCM 5.1.
Bo o stereo nie rozmawiamy w tym wątku.
 

_MarSs_

New member
Widzę, że jednak sam sobie nie poradzisz, bo nie tylko mało wiesz a zabierasz głos ale i nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Pozwól więc, że wyłożę Ci jak chłop krowie na rowie o co chodzi, a może jakoś zatrybisz!
1. Ten wątek jest o usłudze VOD oferowanej przez platformę N – i tylko o tym, nie o DVD, BlueRay, marchwi ani burakach!
2. W szczególności chodzi o film Gladiator, który w gazetce dla abonentów oraz na stronie internetowej zapowiadany był jako materiał HD – aby zabrać głos należałoby obejrzeć to co zaoferowała N = nie widziałeś, to nie zabieraj głosu!
3. Film nadawany był w całkiem dobrej rozdzielczości (niektórzy twierdzą, że 1080 ale to trudno sprawdzić bo dekoder N nie podaje parametrów sygnału) ale dźwięk odbierany z wyjścia cyfrowego amplituner (nie tylko mój) rozpoznawał jako „LPCM STEREO” – w skrócie dla tych co wiedzą o co chodzi LPCM.
4. Tutaj nie dywagujemy jakie są wersje LPCM i ile mogą mieć kanałów! Tutaj rozmawiamy o usłudze VOD i jej marności, bo film z taką wspaniałą wielokanałową ścieżką dźwiękową wiele traci gdy odtwarzany jest tylko w STEREO i to marnym (prawdopodobnie było próbkowane tylko 32kHz)!!!
5. Rozmawialiśmy tutaj sobie kulturalnie o miernocie oferowanej za niemałe pieniądze, a Ty włazisz z butami i szpanujesz, bo zasłyszałeś gdzieś, że LPCM może być wielokanałowy (wiele to więcej niż 2) i że jacyś onaniści próbują wmówić reszcie świata, że to nawet lepsza jakość niż DD czy DTS. Nie rozmawiamy tutaj o tym! Jak chcesz o tym pogadać, to załóż swój wątek o wyższości LPCM 5.1 nad DD5.1 czy nawet nad DTS – jak tam sobie chcesz. Prawda jest taka, że w przypadku N hasło LPCM znaczy słabe stereo, DD2.0 znaczy dobre stereo, a DD5.1 znaczy dźwięk wielokanałowy czyli taki na jaki liczą odbiorcy treści oznakowanej jako HD.
Koniec
_MarSs_

P.S. Szczerze liczę na to, że odpowiesz, bo jak każda przekupa na pchlim targu chcesz mieć ostatnie słowo...
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Trzeba być tumanem, żeby nie zrozumieć, że odnosiłem się do ankiety.
Jest kompromitująco zredagowana przez osobę, która nie ma pojęcia.
Co sądzisz o nadawaniu filmów w HD z dźwiękiem LPCM?
- To kompletne nieporozumienie i kompromitacja nadawcy.
- Wolałbym DD5.1 ale i tak obejrzę taki materiał z zainteresowaniem.
- Mam za słaby telewizor na HD ale dźwięk wolę DD5.1.
- Mi brak dźwięku przestrzennego nie przeszkadza.


[1]
Winno być:
"Co sądzisz o nadawaniu filmów w HD z dźwiękiem STEREO"
Teraz kuma ?

[2]
Nie ma nadawania niespompresowanego LPCM-u.
Poczytaj White Papers o rozsiewie SAT.
Jedno pytanie a tyle żenujących błędów jakiegoś amatora.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
wracajac do tematu- "gladiator prawie HD"- puszczanie takiego filmu w wersji z "gadula" to zenada! a okreslanie tego jako HD to traktowanie uzytkownikow n-ki jak polglowkow-analfabetow! z tego powodu cala usluge "picture box" uwazam za dziadostwo! glos aktora jest jednym z elementow jego gry i nawet jesli film bedzie dostepny ze sciezka dzwiekowa chocby 12 kanalowa to i tak bedzie popelina jesli "pan lektor" bedzie nam przegadywal wszystkie dialogi!
nie rozumiem dlaczego np.na nscreen potrafia dac seriale z orginalna wersja dzwiekowa i dolozyc napisy a w picture box jest to juz zbyt trudne...?!?!
kupno takich wersji filmow z oferty "premiery" to juz wogole nieporozumienie-nie wyobrazam sobie jakim trzeba byc desperatem zeby placic po 11zl za taka badziewska jakosc!


ps.bluray-jestes pewny ze okreslenie LPCM dotyczy tylko dzwieku wielokanalowego (wiecej niz 2)?!
 

boncio1

New member
bluray napisał:
Trzeba być tumanem, żeby nie zrozumieć, że odnosiłem się do ankiety.
Jest kompromitująco zredagowana przez osobę, która nie ma pojęcia.



[1]
Winno być:
"Co sądzisz o nadawaniu filmów w HD z dźwiękiem STEREO"
Teraz kuma ?

[2]
Nie ma nadawania niespompresowanego LPCM-u.
Poczytaj White Papers o rozsiewie SAT.
Jedno pytanie a tyle żenujących błędów jakiegoś amatora.

Jakbyś najpierw przeczytał temat, to zrozumiałbyś pytanie ankiety.
W N-ce LPCM zawsze oznacza słabe stereo (aczkolwiek u mnie ampli pokazuje 48kHz).
pzdr
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
pytanie z ankiety sobie a nadawanie n-ki sobie...!
<boncio 1> - gdybys dokladnie przeczytal i zrozumial to pytanie to bys nie pisal o stereo....!!! nadawanie dzwieku HD (czyli "gestych formatow) w formie rozpakowanego LPCM byloby wielkim uklonem w strone posiadaczy amplitunerow z wejsciem HDMI ktore nie posiadaja jednak dekoderow dzwieku HD....! i byloby to jak najbardziej wskazane!!!! ale to tylko marzenia....!
nedzne DD 5,1 (jeszcze pewno z lektorem) nawet sie nie umywa do formatów HD w wersji LPCM!!!
tak wiec proponuje faktycznie najpierw zrozumiec pytanie z ankiety.....:eek:k:

ps.chyba ze ktos jakosc HD traktuje tylko jako kryterium oceny obrazu...
 
Ostatnia edycja:
Do góry