Zakłócenia programów HD

sasza1979

New member
Witam. Posiadam telewizor Samsung LE40A656 oraz dekoder Cyfry+ marki Philips HD PVR 7201/91. Problem jest tego typu, że na kanałach nadawanych w HD obraz dostaje jakiś zakłóceń. Co może być tego przyczyną? Mam antenę o średnicy 60cm. Może za mała? Gdzieś już na forum wyczytałem coś takiego: "To normalne. Sygnał nadawany przez platformy cyfrowe w 1080 jak zauważyłeś na końcu posiada literkę " i " co oznacza sygnał z przeplotem charakteryzujący się właśnie takimi efektami wizualnymi. Natomiast sygnał nadawany w 720 na końcu posiada literkę " p " oznacza nadawanie progresywne, czyli bez przeplotu, a efektem jest to że nie posiadają w/w pasków. Tu nic nie da wymiana TV czy dekodera satelitarnego. Jak zauważyłeś nowe DVD posiadają skalery obrazu do 1080p i wtedy nie widzimy tych linji. Jeśli chcesz rozwiązać ten problem to musisz zakupić jakiś dobry wzmacniacz AVR do kina domowego który będzie konwertował sygnał z 1080i na 1080p, wtedy podłączasz dekoder cyfrowy pod wzmacniacz, a wzmacniacz do TV po HDMI" Czyli musiał bym kupić dodatkowo jakis wzmacniacz? Na Allegro nic takiego nie znalazłem. Proszę o radę co najlepij zrobić.
 

sasza1979

New member
Nie są to żadne pasy biegnące w po telewizorze. To jest coś jakby część obraz na ułamek sekundy zatrzymała się i rozsypywał się na małe kwadraciki. Może tylko mi się to zdaję, ale szczególnie tak się dziej gdy obraz szybko się zmienia, np. transmisje sportowe, na filmach trochę mniej. Ale to może tylko tak mi się zdaje...
 
J

Judash

Guest
Zmien czasze na 85-90 cm i sprobuj dokladniej ustawic antene na Hotbirda.
 
Do góry