jak uzyskać dźwięk Dolby z cyfry ??

xytras

New member
Witam posiadam Cyfre+ HD dekoderem z twardym dyskiem - mam rownież zestaw kina domowego Pioneer. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakaś możliwość uzyskania dźwięku Dolby jeśli np. TVN nadaje taki film w Dolby. Mam podłączony TV poprzez HDMI do TV a Amplituner Componentem do dekodera HD. Niestety gdy ustawię sygnał dźwięku w ampli na Auto - nie pokazują się ikonki Dolby na wyświetlaczu a dźwięk jest poprostu Stereo. Nie wiem czy to normalne czy coś źle mam podłączone - dodam jedynie iż ampli nie ma złącza HDMI.
 

joker

New member
Z twojego opisu wynika jedna rzecz : a powiedziałeś tunerowy cyfry aby wysyłał dźwięk DD? (tzw. ścieżka audio, domyślam się że standardowo tuner wybiera zwykłe stereo, np. w upc przy każdej zmianie kanału można spróbować zmienić kanał audio, oczywiście są wyjątki Discovery HD ma tylko jedną ścieżkę DD5.1, a reszta kanałów domyślnie ma ustawione stereo).
 

Marek27BB

New member
witaj

Sluchaj ja mam też dekoder z N-ki i kino z Sony i dopiero jak polączyłem kino z dekoderem kablem optycznym zaczeło się czuc całkowicie inne brzmienie dzwieku. tyle ze wtedy nie bedziesz mogł regulowac siły dzwieku za pomoca pilota z N-ki tylko pilotem z kina. troche to uciążliwe ale jak chcesz miec doldby czy Doldby prologic II nie masz wyjscia. ja mialem na początku połączone za pomoca kabla audio a teraz mam optyczny i jest bomba. oczywiście musisz sobie ustawic w setupie w N-ce w zakładce TV bodajże dzwięk doldby i tak samo w kinie zeby ci puszczał dzwiek jako priorytet na kabel optyczny ale kanałów ktore nadaja Doldby, a dla tych ktore maja normalne stereo to poleci stereo. ja mam tak ustawione w kinie. jak jeszcze masz w DVD swoim wyjscie OPT to jeszcze lepiej to wtedy lączysz apmlit z DVD optycznym i masz kolmpet. napewno działa. kabel kup dobry jakis za min 50 zl bo nie wiem jak na tych najtanszych. ja ma kabel z firmy tech-link WRESS. pozdrawiam
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam tyner HD Cyfry + ale bez mozliwości nagrywania. Dźwięk DD uzyskałem po podłączeniu tunera do ampli coaxialem i w ampli trzeba ustawić dźwięk przez opt/coaxial. Auto zwykle domyślnie ustawia HDMI a wówczas nici z DD.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
xytras --> czy masz instrukcje ? :hmm:
Czy ją czytałeś ? Zobacz na str. 18 na dole.
" połączenie cyfrowe:
Połączyć wyjście SPDIF terminala Philips HD PVR z cyfrowym wejściem zestawu hi-fi
za pomocą kabla zakończonego wtykami typu CINCH. Połączenie to umożliwia
odbiór dźwięku w systemie Dolby Digital."
Chodzi tu o połączanie kablem coaxialnym.
Ludziska czytajcie instrukcje.
 

mudol

Member
No właśnie, mam też ten problem.

W jaki sposób połączyć tv+amp onkyo 606 + dekoder phillips 7201, aby był obraz żyleta i dźwięk siekiera :D
 

mudol

Member
Kurcze nie ma przycisku "edycja" albo nie widze. Ale pytanie już nie ważne, 3 kable hdmi załatwiły sprawę:) (2+dvd)
 
Do góry