Nagrywarka HDD w tunerze N-ki - korzystacie?

Jak często używasz wbudowanej nagrywarki HDD w tunerze.


  • Total voters
    0

cambo

New member
witajcie,
zastanawiam sie nad zakupem dekodera n z funkcją twardego dysku.
Pytanie jednak czy warto płacić za dodatkowy bajer?

Czy czesto korzystacie z funkcji nagrywania? przeciez w telewizjach cyfrowych filmy są dość często powtarzane innego dnia wiec ciężko coś przegapić.

Pozatym mam w telewizorze samsun le 46 a656 gniazdo do którego mogę podobno podpiąć kartę N-ki i nie musze zagracać sobie mebli dodatkowym pudłem.

będę wdzięczny za radę!
 

awujotka

New member
Bez reklam
cambo napisał:
Pozatym mam w telewizorze samsun le 46 a656 gniazdo do którego mogę podobno podpiąć kartę N-ki i nie musze zagracać sobie mebli dodatkowym pudłem.

będę wdzięczny za radę!
Tv Samsung 46A656 NIE JEST wyposażony w tuner telewizji satelitarnej, a tylko taki może odebrać sygnał n-ki. Poza tym karty n-ki są parowane z dekoderem, więc nawet twoja kartka włożona do dekodera sąsiada "nie zagra".

Co do możliwości nagrywania - tu w posiadaniu recodera nie chodzi nawet o fizyczną możliwość nagrania, aby obejrzeć później, co często baaardzo się przydaje, ale o możliwość cofnięcia, zatrzymania, przewinięcia AKTUALNIE oglądanego prgramu.
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
To ja jeszcze dodam trzy grosze od siebie. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia to, że nawet jeśli w platformach cyfrowych dany program jest powtarzany to widz musi być w danym czasie przed telewizorem. A tak, to nagrywasz sobie film i oglądasz wtedy kiedy chcesz.
Dodatkowo okazuje się, że w tv jest masa różnych fajnych filmów puszczanych po nocy czy w innych dziwnych porach - je też można nagrać i obejrzeć gdy będzie pasowało :)

Pozdrowienia!
 

kamcyk26

New member
Od kiedy mam rekordera, na zywo ogladam tylko sport. Po pierwsze sam decydujesz kiedy masz ochote cos obejrzec, a po drugie mozesz przewijac reklamy. Dziala to rewelacyjnie i nigdy juz nie zamierzam ogladac telewizji bez PVR.
 

fan HDTV

New member
Dziwna ta ankieta

Widać, że ktoś, kto ją robił nie ma rekordera. Jak można było skończyć ankietę na "więcej niż 2 razy w tygodniu"?

Sam korzystam z funkcji PVR więcej niż 3-5 razy dziennie. Praktycznie ilekroć oglądam jakiś interesujący mnie program i wskakuje reklama, to naciskam jego nagrywanie i skanuje inne kanały, czy nie tracę jakiejś innej ciekawej pozycji. W ten sposób nie muszę się martwić, że wracając po przerwie reklamowej do oglądanej audycji przegapię jej fragment.
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Nie zgadzam się, to pożeracz czasu ;)
Przez niego nagrywam (a w rezultacie poświęcam czas na oglądnie) filmy i seriale, z którymi wcześniej był kłopot, bo były wyświetlane o dziwnych porach ;p

Pozdrowienia!
 

clark_kent

New member
Cambo,
pół roku temu nurtowało mnie to samo pytanie, i uwierz mi nie miałem najmniejszego pojęcia o co tak naprawdę pytam. Już po kilku dniach użytkowania zadasz sobie pytanie "jak ja mogłem bez tego żyć" :D nagrywanie, zatrzymywanie cofanie.... to prawie taki sam "must have" jak tel komórkowy. Powiem Ci tylko że czasami się łapię na tym, że w pracy jak słucham wiadomości w radio i czegoś nie usłysze wyraźnie to mam taki odruch jakbym chciał przewinąć do tyłu - niestety radio to nie n-recorder. :D
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
nagrywarka???

Super wynalazek!!!
Ja co prawda nie mam wbudowanej w tuner sat,ale mam dwie stacjonarne nagrywarki które non-stop wykorzystuję!!!
Nie trzeba ślęczeć przed tv by coś obejrzeć!!!
Same zalety!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)
 

cambo

New member
Dziękuję wawszystkim za odpowiedź.... przekonaliście mnie ;P
czekam tylko teraz na jakąś nową promocję n-ki... może dostosują ceny do obecnego kryzysu... ;P
 

pawlog

New member
Mam jedno pytanie?
Mieszkam w nowym budownictwie i jest zakaz wieszania anten, jest jedna i kablami jest sygnał jest doprowadzony do kazdego mieszkania, czy go tego recordera musze miec dwa kable z anteny czy jeden??
Jesli to glupie pytanie to przepraszam :)
 

JackS.

New member
Bez reklam
pawlog napisał:
Mam jedno pytanie?
Mieszkam w nowym budownictwie i jest zakaz wieszania anten, jest jedna i kablami jest sygnał jest doprowadzony do kazdego mieszkania, czy go tego recordera musze miec dwa kable z anteny czy jeden??
Jesli to glupie pytanie to przepraszam :)

Zadziała na jednej antenie, ale z jednym ograniczeniem - gdy nagrywasz jakiś program, to w tym samym czasie możesz oglądać tylko te programy, które są nadawane z tego samego transpondera.

Z dwoma antenami nie ma tego ograniczenia - w czasie nagrywania jakiegoś programu możesz oglądać dowolny inny.
 

PawelKRZ

New member
Podepnę się pod wątek - przeprasza, jeśli to nie ten.
Chciałbym sie zapytać, czy w tym recorderze można ustawić własną listę kanałów?
Czytam i czytam, i się pogubiłem - podobno nie we wszystkich dekoderach sie da ustawić.
 

JackS.

New member
Bez reklam
PawelKRZ napisał:
Podepnę się pod wątek - przeprasza, jeśli to nie ten.
Chciałbym sie zapytać, czy w tym recorderze można ustawić własną listę kanałów?
Czytam i czytam, i się pogubiłem - podobno nie we wszystkich dekoderach sie da ustawić.
Tak. Tworzy się ją w SETUP, DODAJ LISTĘ UŻYTKOWNIKA.
 

PawelKRZ

New member
Powiedzcie mi jeszcze - czy ten recorder jest cichy czy mocno go słychać w nocy? (pracujący dysk podczas nagrywania lub pobieranie filmów z VOD)
Niestety śpimy w tym samym pokoju co mam TV i jak będzie głosny to żona mnie posieka z nerwów :(
 
Do góry