Philipsh PVR HD + spliter

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
Mam problem: Philips PVR 7201 z HD podłączony do splitera z którego sygnał idzie kablem telefonicznym do karty kupionej na alleg...
Nie widzi w ogóle karty ... przy kilkudziesięciu próbach kilka razy załapał i wyswietliło "nieprawidłowa karta".
Czy w tunerze trzeba coś zmieniać (ustawienia, soft ...etc.?) aby chodziło ? czy może to wina karty ?
 

Traper2000

New member
Prawdopodobnie masz za starą kartę klienta (może jest nowszy wsad) lub masz kartę nie do tego tunera (tunery 6201 i 7201 wymagają trochę "szybszych" kart.
 

grifter666

New member
Ja osobiście mam dwa dekodery Philips PVR HD podłączone do splitera i wszytko działa ok. Napewno nie zmienia się softu ani ustawień. Zgadzam się z josh78 - to musi być stara karta kliencka.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mam najzwyklejszy i najtańszy splitter (małe czarne pudełeczko) i karty sprzed trzech lat i wszystko działa bez problemów z pvr i ze zwykłym hd, więc coś z twoim osprzętem nie tak.
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
pytanie do tych co mają Philipsa PVR HD (z cyfry+) podłączony przez spliter ...
czy faktycznie macie Philipsa czy może Pace ? (cyfra+ daje dwa różne dekodery pod jednąnazwą PHILIPS)

... mnie trafił się Pace i problem może być właśnie z tego powodu, choć nie doszukałem sie szczegółów jakie są różnice pomiędzy Philipsem a Pace
 

mudol

Member
Wczoraj zakupiłem wkońcu splitter, smartwii, do tego tani dekoder opticum 4050. Po zapewnieniach sprzedawcy ze wszsytko będzie działać bez zarzutu pojechałe mdo domu, podłączyłem, trzymałem karty 15sek, wrzuciłem do tunerów i....kupa:( Żaden nie działa, wszędzie pisze, że zła karta abonencka. Dziś jade do nich, żeby mi na miejscu zrobili:/ Drugi dekoder to Philips (pace) 7201, ale to nie od tego raczej żależy skoro na drugim też nie działa.

Jakby co to dam znać co i jak.
 

mudol

Member
No z moim niestety jest problem, bo ostatnio mieli dziwną partię, na której żadna wersja oprogramowania nie działa:???: Dopiero w środę będą mieli nowe :/
 

mudol

Member
Ok, odebrałem, po paru dniach testów pare wniosków:)

Splitter działa z dekoderami philips pace 7201 oraz globo 4050. Wszystko ok prócz dwóch małych minusów:

1. Przełączanie kanałów na philipsie się wydłużyło (masakra)
2. Jak już przejdzie na dany kanał to po 2 sek jest jakby lekki zanik obrazu i dosłownie odrazu znów się pojawia, szczególnie na Canalach. Na Globo tego nie ma.

Ogólnie jestem zadowolony, moi rodzice są bo mają cyfrę u siebie a mi przynajmniej połowa rachunku mniejsza się zrobiła do płacenia ;-)
 

remigiusz

Member
josh78 napisał:
pytanie do tych co mają Philipsa PVR HD (z cyfry+) podłączony przez spliter ...
czy faktycznie macie Philipsa czy może Pace ? (cyfra+ daje dwa różne dekodery pod jednąnazwą PHILIPS)

... mnie trafił się Pace i problem może być właśnie z tego powodu, choć nie doszukałem sie szczegółów jakie są różnice pomiędzy Philipsem a Pace

mam obydwa pvr i na żadnym nie mam problemów ze splitterem, jedynie po wymianie kart przez cyfrę zmieniłem oprogramowanie na zaktualizowane.
Warunkiem odbioru jest odpowiednia karta do splittera- sprawdz, czy Twoja obsługuje ten dekoder i czy ma najnowsze oprogramowanie.
Jeśli chodzi o różnice między philipsem a pace, to podobno ich nie ma, chociaż u mnie philips nie chciał chodzić na jednym kablu, a pace poszedł bez problemu.
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
mudol napisał:
Ok, odebrałem, po paru dniach testów pare wniosków:)

Splitter działa z dekoderami philips pace 7201 oraz globo 4050.
Nie zrozumiałem, odebrałeś inny dekoder czy nowy spliter? jeśli spliter to jaki dokładnie? i jaką masz karte do niego?

remigiusz napisał:
mam obydwa pvr i na żadnym nie mam problemów ze splitterem, jedynie po wymianie kart przez cyfrę zmieniłem oprogramowanie na zaktualizowane.
Warunkiem odbioru jest odpowiednia karta do splittera- sprawdz, czy Twoja obsługuje ten dekoder i czy ma najnowsze oprogramowanie.
Jeśli chodzi o różnice między philipsem a pace, to podobno ich nie ma, chociaż u mnie philips nie chciał chodzić na jednym kablu, a pace poszedł bez problemu.
testowałem chyba z 5 różnych kart do tej pory i nic,
aktualizowałem oprogramowanie, aktualnie jest wer.programu 85/FT1ready - jaką Ty masz?
nie potrafiłem sie jednak doszukać w karcie do splitera tego czy ma najnowsze oprogramowanie, jak to sprawdzić?
 

remigiusz

Member
tu chodzi o oprogramowanie splittera i kart, a nie dekodera. Poszukaj go na stronie firmy, od której kupiłeś splitter, tam też uzyskasz informacje, czy Twoja karta obsługuje ten dekoder. Możesz również zajrzeć na Allegro i tam poszukać.
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
hmmm ...spliter mam "w spadku po dziadku" i nikt juz nie pamieta gdzie był kupowany, ale sprawdzałem też cały sprzet na całkiem nowym spliterze z nową kartą do splitera która powinna chodzić na Philipsie ...niestety na Pace nie chodziło.

Chce jeszcze teraz isc do oddz.Cyfry+ pogadać z nimi,może mi zamienią tuner na "oryginalny" z Philipsa raz ze czasami sam sie wyłącza (dodatkowy argument do jego zwrotu) a dwa, mam certyfikat że tuner jest Philipsa i jest wyprodukowany we Francji a na tunerze z tyłu pisze co innego ... podskocze do nich w tygodniu, zobacze co mi na ten temat powiedzą
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
@remigiusz, napisz jak możesz jaki masz dokładnie spliter i kartę (+ jak dasz rade to jakiś link na sieci)

p.s. sorry ze jeden post pod drugim ale, nie wiem czemu, nie mogłem edytować poprzendniej
 

mudol

Member
josh78 napisał:
Nie zrozumiałem, odebrałeś inny dekoder czy nowy spliter? jeśli spliter to jaki dokładnie? i jaką masz karte do niego?

Splitter:) Dokładnie smartwi. Niedługo minie miesiąc jak mam ten splitter i co fajne, że ani razu ejszcze nie musiałem go restartować czy coś :) Ciągle śmiga bez problemu.

Za to napewno zbieram się na wyrzucenie pvr philipsa przez okno i zakupienie czegoś normalnie działającego
 

sourandix

New member
pvr

witam mam problem z moim pvr. do splittera mam podlaczone 3 dekodery: pvr, sagem wziety ostatnio z cyfry za 1zl i starego thomson. problem polega na tym że kiedy są wlaczone 2 dekodery w obojetnie jakiej konfiguracji wszystko dziala OK ale kiedy wlaczy sie 3 dekoder to pvr dostaje szału: wywala karte, brak obrazu lub dzwieku i to wszystko kilkanaście razy w ciagu paru minut. wyciagniescie karty klienckiej i wlozenie do dekodera lub jego wylaczenie pomaga na pare min a pozniej od nowa to samo
co poradzicie?
 

zbyszko74

New member
@sourandix ja mam inny problem a też związany z 7201 PVR HD i spliter BIG II mianowicie po aktualizacji softu w 7201 do 96/DTT przestał mi całkowicie współpracować z spliterem BIG II. Mam komunikat brak karty lub nieprawidłowa karta. Producent polecił aktualizację oprogramowania i nic to nie dało.

Czy ktoś ma jeszcze problemy z spliterami opartymi o Atmega8L i tunerem Philips 7201 PVR HD ?

Pozdrawiam
 

Jackq

New member
Odświeżę bo mam dokładnie taki sam problem jak sourandix.
4 dekodery podłączone do splittera, jak 7201 jest sam działa, jak włączę jeszcze inny to się kaszani. Jakieś rady? sourandix uporałeś się z tym?
 
Do góry