UPC HD zamiast CYFRA +

ramzes_1981

New member
Czy opłaca się o to jest pytanie. Czy jakość na telewizorze HD READY będzie dobra tych cyfrowych kanałów? A jak z HD też dobra? Lepiej od cyfry + ? Ja sobie robie mulitiroom i dlatego się pytam. Mam antene w pokoju tzw kabel antenowy no i niektóre kanały śnieżą , ale tylko niektóre (chodzi mi o analog) i wiem , że ten kabel potrzebny jest żeby odbierać UPC cyfrową. Tak więc jak niektóre kanały śnieżą to będzie trzeba wymieniać cały kabel czy też uda się zainstalować UPC cyfrową? No i jak z jakością? Prosze o pomoc.
 

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli wiekszość programów analogowo jest OK, a tylko część śnieży, to odbiór cyfrowy będzie dobry. Jakośc będzie identyczna jak w Cyfrze (jedyna różnica to dekoder, nie wiem jakiego używa UPC, ale tu różnica i tak będzie minimalna), co więcej, nie powinno być problemu z pogodą, jak to miejsce w satelicie.
 

a4tech

New member
@janusz


Z ostatnim Twoim zdaniem to bym polemizował...
A skąd (w jaki sposób) UPC chwyta sygnał ??? :p

Mają "tylko" troszkę większe antenki i mocniejsze odbiorniki :D
 

ramzes_1981

New member
Czyli ogólnie rzecz biorąc niepowinno byc problemu jak mam kabel starego typu? Pewnie wymienią końcówke prawda? No i czy naprawde mając kabel do tv analogowej w pokoju moge odbierać UPC cyfrową?
 

janusz

New member
Bez reklam
Na pewno bez wymiany kabla bedziesz miał sygnał cyfrowy (warto zainwestować w przyzwoity kabel za 1,40xł/m, ale do analogu, cyfra ma mniejsze wymagania). Co więcej sygnał cyfrowy pewnie już jest u Ciebie, ale bez dekodera z kartą nie zobaczysz. Jak dostaniesz dekoder kabel normalnie wkładasz do dekodera, łączysz go z TV przez np. EURO (jak wźmiesz dekoder HD to łączysz przez HDMi) i działa po aktywacji.
Zaletą jest możliwość oglądanie w pozostałych odbiornikach analogowo, ale powoli zmniejsza się ilość programów.
Satelita ma ta zaletę, że są fajne promocje i dużo zbędnych programów (ale może sie trafić coś co lubisz), w kablówce z tym słabo,korzystnie jest tylko w połączeniu z internetem lub telefonem.
 

ramzes_1981

New member
Bo kabel ma na koncu cienka obwódke i wychodzi taki bolec jakby. Bez dziurki ale zwykły szpiczasty. Pewnie ewentualnie tylko końcówke wymieni.
 

janusz

New member
Bez reklam
Jest tak jak napisałeś, proponuję jednak żebyś nie odbierał sam dekodera,a poprosił o instalacje (poczekasz jakis czas,ale tochyba usługa bezpłatna),przy okazji poproś instalatora owymianę kabelka. Zrobi to za grosze (kabel 1,50 za metr, końcówki po 2 zł).
 

ramzes_1981

New member
Tak z tym , że ja tego niechce ciagnac z dołu. Bo na dole jest juz dekoder cyfrowy z nag i HD a ja chce multiroom w moim pokoju zeby był bez ciegniecia dodatkowych kabli i wymiany tych kabli. W moim pokojuz juz jest kabel antenowy taki co jest polaczony do tv i zniego leci analogowa. I mam nadzieje ze monter bedzie wiedział co zrobic.
 

ramzes_1981

New member
Janusz a zadam takie pytanie. Mam cyfre+ rodzice nadole mają UPC tak jak mówiłem HD z nagrywarką. Mi sie jakos zawidziało , żeby mieć UPC i rezygnować z Cyfry po okresie minimalnym , ale sam niewiem co robić. Narazie odwołałem montera od UPC. Mam Polsat na analogowej wystarczy , że pstrykne przycisk i już oglądam Polsat w dobrej jakości. Sam niemoge sie zdecydować. Zostawić tą Cyfre + chyba co nie? sam już niewiem.
 

janusz

New member
Bez reklam
Przeanalizuj koszty. Skoro masz w domu UPC to masz analogową u siebie w pokoju. Jak wybierzesz Cyfrę to masz w domu jedno i drugie. Jeżeli nie ma dużej różnicy w cenie to zostałbym przy cyfrze.
 

ROMI64

New member
Pytanie do forumowiczów:
Kiedy (ile dni temu ) w UPC była ostatnia premiera programu w HD - oczywiście -
nie liczę tego knota :SILESIA HD
Podejrzewam, że kilkaset dni...
 

ramzes_1981

New member
Janusz jeszcze raz pytanie do Ciebie. Na dole jest UPC cyfrowa z nagrywarką HD. Ja chce usługe multiroom zrobić. U góry u mnie w pokoju. U mnie w pokoju tak jak pisałem w ostatnich postach jest kabel podlaczony do tv dzieki czemu jest tv analogowa. Niektóre kanały śnieżą , reszta jest ok. Niechce zbędnego montowania po domu innych rzeczy bo nikt sie niezgodzi niemieszkam sam. Bez trójnika może się obejść , niemusze wypożyczać filmów. Czyli jednym zdaniem. Wystarczy , że w pokoju mam kabel do TV analogowej? Czy będe musiał prowadzić jakieś kable? Najchętniej to bym widział to tak , że ten kabel od tv analogowej wystarczy.
 

janwojx

New member
ramzes_1981 napisał:
Janusz jeszcze raz pytanie do Ciebie. Na dole jest UPC cyfrowa z nagrywarką HD. Ja chce usługe multiroom zrobić. U góry u mnie w pokoju. U mnie w pokoju tak jak pisałem w ostatnich postach jest kabel podlaczony do tv dzieki czemu jest tv analogowa. Niektóre kanały śnieżą , reszta jest ok. Niechce zbędnego montowania po domu innych rzeczy bo nikt sie niezgodzi niemieszkam sam. Bez trójnika może się obejść , niemusze wypożyczać filmów. Czyli jednym zdaniem. Wystarczy , że w pokoju mam kabel do TV analogowej? Czy będe musiał prowadzić jakieś kable? Najchętniej to bym widział to tak , że ten kabel od tv analogowej wystarczy.
To weź pod pachę ten dekoder, zanieś na górę i zobacz, czy tam nie będzie problemu z odbiorem.
 

janusz

New member
Bez reklam
Moim zdaniem zadziała, ale najprościej sprawdzić tak jak napisał janwojx. Tak z ciekawości, czy UPC za drugi dekoder w domu liczy taki sam abonament, czy też są jakieś zniżki.
 
Do góry