Czy moduł Aston może uszkodzic karte C+

ateraja

New member
Witam.
Mam taki problem. Korzystalem z Cyfry odbieranej dedykowanym Philipsem hd. Wszystko było idealne na LCD Sony 32V - do momentu zakupu nowego tunera (Technisat). Do odbioru C+ tym tunkeim musialem zapupic modul Aston 2.19. Wsadziłem karte i zawiodłem się w kwestii jakosci odbioru - krótko pisząc bardzo kiepski (nieostry obraz, mgielka, piksle). Bawiłem się róznymi ustawieniami - tunka, tv i nic. Wkurzylem sie i wrócilem do odbioru za pomoca poprzedniego Philipsa. I.........:( jedna wielka klapa. Obraz który widziałem jeszcze kilka dni temu na tym samym sprzecie był o niebo lepszy.
Nie zmieniałem zadnych innych elementów zestawu.
Czy moduł Astona mógł uszkodzic elektronike karty?
Mieszkam na odludziu i nie mam gdzie sprawdzić samej karty na innym dekoderze
POmożecie?
 

a4tech

New member
@ateraja


"Elektronika karty" - CHIP nie ma tu nic do rzeczy.

Karta służy wyłącznie do dekodowania sygnału a właściwie do przechowywania info o uprawnieniach odbioru danego pakietu.
I albo działa albo nie.

Moduł tu też nie ma nic do jakości odbioru.
Czy to Aston, Dragon, Diablo, itp. w tym przypadku nie ma to znaczenia.

Modułu potrzebujesz gdy tuner SAT nie ma wbudowanego czytnika danego systemu kodowania.
W tym przypadku SECA - Mediaguard.


Czy podczas podłączania nowego zestawu, przypadkiem nie poluzował (wysunął) się wtyk w gnieździe TV ???


Pozdro.
 

ateraja

New member
Dzieki a4tech.
Byc może wysuniecie kabla miało miejsce. Nie wiem czy nie popełniłem błedu podłączajac hdmi przy właczonych urzadzeniach. Czy moze to skutkowac uszkodzeniem tunera lub LCD?

Pozdrawiam
 

a4tech

New member
Istnieje taka możliwość, lecz musiałbyś mieć naprawdę pecha aby uszkodzić przez to swój sprzęt :???:

Zasada jest taka, że wszelkie łączenie jak i rozłączanie sprzętu powinno się wykonywać przy wyłączonych urządzeniach.
Lecz prawda jest taka, że mało kto tego przestrzega ;)
No może Ci co mają sprzęt warty setki tysięcy...

Ja nie mam tej klasy sprzętu ale i tak przestrzegam tej zasady.
Pomijając USB :p


Wydaje mi się to mało prawdopodobne abyś w ten właśnie sposób uwalił sprzęcik.
Choć tak jak już pisałem, jest to możliwe.

Póki co szukaj przyczyny gdzie indziej.
Sprawdź jeszcze raz poprawność wszystkich połączeń.


Powodzenia.
 

ateraja

New member
Dziękuję za wyjasnienie. NIgdy nie przywiazywalem uwagi do zasad przy podłączaniu sprzetu. Jakoś mi sie upiekało. Do dziś?
Sprawdzalem wiele wariantów. Wymieniałem kable, nawet konwerter. Sądzę że to coś z tv, niezależnie od wejścia : scart, component, hdmi - jest kiepsko (odpowiednio do wejśc). Przez hdmi odbiera jak sd, a przez scarta - szkoda mówic. Takze odbiór z odtwarzazcza dvd nie jest najwyzej jakości - a był. Pozostaje mi jeszcze sprawdzić odbior z tunków na innym lcd. Tylko na razie nie bardzo mam gdzie.
Czy gniazda tv sa ze soba w jakikowiek sposób "zwiazane"? Przez złącze VGA obraz z laptopa jest idealny.
Gdzie ewentualnie mozna zdiagnozować tv Sony. Czy istnieją jakięś mierniki umozliwające przetestowanie gniazd?
Serdecznie dziękuje
 

a4tech

New member
Uuu... To kiepsko :(


Na te pytania niestety nie potrafię Ci już odpowiedzieć :???: Nie jestem elektronikiem.
Spróbuj zadzwonić do SONY (konsultant techniczny) i przedstawić zaistniałą sytuację. Niech Ci podpowie co w tej sytuacji robić.


A i spróbuj na dłuższy czas wyłączyć TV z gniazda sieciowego !!!
Może FW złapał jakiś błąd :confused:


Powodzenia.
 
Do góry