Czy to są dobre parametry siła sygnału/jakość/BER ?

a4tech

New member
@broda1725


Konwerter masz spoko, ustawienia również.
Choć przy 90-ce można by wyciągnąć więcej ;)


Te "przycinki dźwięku" to nie tylko Ty masz...
Wina nadawcy lub Eutelsat-a (co jakiś czas się to powtarza).

Mi np. najmocniej przycina "Comedy Central" w syfrze+ :confused:


Pozdro.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
broda1725, swoimi parametrami odbioru "n" pochwaliłeś się już chyba wszędzie gdzie się dało ;) To są bardzo dobre parametry - wynik połączenia porządnego konwertera z dużą czaszą anteny.

Na forum n-ki słychać, że jakieś przycinki mogą być spowodowane zdaje się przenosinami kanałów na transponderach. Co prawda najpierw porządki na transponderach miały się chyba skończyć w grudniu ale teraz jest mowa o końcówce stycznia.

U siebie również dostrzegam tego typu problem choć wcześniej przez wiele miesięcy wszystko działało jak należy. Wczoraj resetowałem dekoder i dzisiaj będę się przyglądał czy jest jakaś poprawa. Aczkolwiek jeśli docelowo nie poprawi się to do końca stycznia to zamierzam publicznie dawać upust swojemu niezadowoleniu ;)

Pozdrowienia!
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ok dzięki Bogdan ;) wiesz szukam pomocy wszędzie bo już nie wiem co robić, miałem oddawać sprzęt do naprawy, a ten parametr BER mnie naprawde trapił że może od tego, bo niektórzy twierdzą że powinno być coś w stylu x.xE3.
A ja mam 0.0E0, myślałem też że może siła sygnału jest nie wystarczająca.
Ale skoro mówisz że mam się czym chwalić :D nie znam się na tym pierwszy raz ustawiałem antenę w życiu. Nie chciałem dać zarobić nikomu ;).

Ale czy te problemy od nich mają też związek z nagrywaniem niektórych filmów na niektórych kanałach ?.
Jak się je odtwarza to się dźwięk haczy i czasem nawet obraz, nawet na TVP HD na filmie "U Pana Boga W Ogródku" gdy zrobię stop klatkę i puszcze z opóźnieniem np. 2min. to co jakiś czas się haczy. Myślałem że to może dysk w "N".

Pozdrawiam Grzegorz.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Sprawdziłem jaki mam model recordera i jest BZZB, podobno te modele nie pokazują BER pisze zawsze że jest 0.0E0 czy ktoś to potwierdza ?
I co to może oznaczać ?
 
Do góry