Telewizja na karte

adasiulko

New member
Witam,
mam od czwartku, kupiłem na allegro za 174 zł z przesyłką gratis, ale można jeszcze taniej tj. 169, mam też cyfrę - multipakiet na mediasacie 1330, podłączyłem przez przelotkę, jestem zadowolony, jakość obrazu wydaje się lepsza niż na mediasacie dlatego zmieniam tuner do cyfry na Golden Interstar 780, zero problemów z instalacją, aktywowałem przez internet, kupiłem dla Nsport i TVP Sport a w szczególności NHL i LM, jeżeli lubisz sport i ma to być uzupełnienie dla innej platformy to warto z uwagi na niewysokie koszty, jak nie będzie hokeja i lm to nie wykupię abonamentu, co do innych kanałów to musisz sam rozważyć, myślę że jak zmodyfikuję instalacę antenową pod koniec roku to pomyślę na "n" 2 pakiety sport i kultura i nauka razem 38 zł
 

cintal

New member
Witam,
Mam ta telewizje od 3 tygodni i jak za te pieniadze to mysle ze sie oplaca. Sporo polskich programow bo jakos 30 no i obraz ladny. Skusilem sie na nia bo mialem slaby obraz na zwyklej antenie i nawet 1 i 2 kiepsko czasami mi odbierala. Jest tam kilka ciekawych jak dla mnie kanalow np. Nsport, TVP sport, TVN Turbo, TVN7. Nie jestm jakims maniakiem telwizji i ogladam jak mam wolny czas dlatego calkowicie wystarcza mi telewizja na karte.
 

luzik33

New member
TnK czy to dobry wybór?

Widze że podążam twoim krokiem :)
Jak już pisałem w innym poście "załapałem" się na ten sam model samsunga co TY ;) tzn. dzisiaj go odbieram ze sklepu :cool: i też się w tej chwili zastanawiam nad Telewizją na Kartę. możesz mi dać linka jakich programów się mam spodziewać? Tzn popraw mnie jesli się mylę:
Wg oficjalnej strony TELEWIZJI na KARTĘ na dzień dobry mam: TVN, TVN7, TVP1, TVP2 i religia TV. Po dowolnym doładowaniu np. za 120zł/12m-cy zestaw powiększa mi się o: TVN24, nSPORT, TVN Turbo, TVN Style, TVN CNBC Biznes, TVN Meteo, TVN Lingua, TVP Info, TVP Sport, Disney Channel. .... oraz dodatkowo o dodatkowe FTA z innej satelity (mówię tylko o polskich).

Czy korzystasz z tego wbudowanego tunera w Samsungu do odbioru TnK ?

z góry dzięki za pomoc :)

Nie cytujemy poprzednika
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bluray

Banned
We wrzesniu ma być cyfrowa, naziemna za darmo. 7 programów.
To po co te wydatki ?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przygotowała projekt uruchomienia w Polsce telewizji cyfrowej, który w czwartek ma być podpisany przez prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zgodnie z projektem uruchomienie pierwszej wyspy telewizji cyfrowej nastąpi we wrześnie 2009 r.
Na pierwszym, jak i na drugim multipleksie będzie po siedem miejsc dla nadawPrzewodniczący KRRiT zapowiedział przygotowywanie konkursów na drugi multipleks. Docelowo ich liczba ma wynieść sześć.
ców w standardzie MPEG 4.
Wyłączenie telewizji analogowej nastąpi 31 lipca 2013 rokuł.
Pierwsze "wyspy cyfrowe", czyli obszary na których będzie można odbierać naziemną telewizję cyfrową, powstaną we wrześniu tego roku w Zielonej Górze, Żaganiu, Warszawie i w Poznaniu.
Żródło KRRiT
 
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
@bluray


"We wrześniu..........". Obyś miał rację :D

Lecz do września i tak jeszcze trochę czasu...
I tu właśnie sprawdzi się TNK :eek:k:

Jak wejdzie DVB-T i będzie miała sensowne kanały, to Ludziska sami sobie wybiorą co chcą oglądać i za co płacić.
I tak powinno być :eek:k:


Pozdro.
 

cintal

New member
Telewizje na karte podlaczasz do telewizora euro-zlaczem bo rylko takie wyjscie jest w dekoderze (niestety nie ma HDMI ale jakos przez euro-zlacze jest dobra). DVB-T na razie u nas sie nie przyda ale to kwestia czasu. Jesli chodzi o programy z telewizji na karte to jest tak jak napisales sa te wszystkie z TVN-u i TVP. Sa tez dwa kanały muzyczne VIVA POLSKA i 4funTV ale i tak odlada sie tylko 2-3 ktore przypadna do gustu najbardziej. Im wiecej jest kanalow w sumie to po czasie dochodzi sie do wniosku ze i tak w tej TV nie ma co ogladac ;)
 

luzik33

New member
Telewizja na kartę cd..

cintal napisał:
Telewizje na karte podlaczasz do telewizora euro-zlaczem bo rylko takie wyjscie jest w dekoderze (niestety nie ma HDMI ale jakos przez euro-zlacze jest dobra). DVB-T na razie u nas sie nie przyda ale to kwestia czasu. Jesli chodzi o programy z telewizji na karte to jest tak jak napisales sa te wszystkie z TVN-u i TVP. Sa tez dwa kanały muzyczne VIVA POLSKA i 4funTV ale i tak odlada sie tylko 2-3 ktore przypadna do gustu najbardziej. Im wiecej jest kanalow w sumie to po czasie dochodzi sie do wniosku ze i tak w tej TV nie ma co ogladac ;)
No dokładnie.. W zasadzie dużego wyboru nie ma ale i tak przez ładnych parę lat trzymam się tych 7 standardowych programów.. trochę szkoda że nie ma w TnK: TV4 i Słoneczka :roll: - Roberta sobie nie pooglądam :(.. chyba że są jakieś "sposoby niekonwencjonalne" :D ale że są dwa stricte sportowe to w ogóle nie przypuszczałem :) A propos DVB-T, Cintal możesz rzucić okiem na stronkę RADIOPOLSKA.pl i Wykaz DVB-T - wykaz cyforwych stacji telewizyjnych ? (niestety jeszcze nie mogę dać linka bo mam za mało postów ;)) Czy wobec powyższego w Krakowie odbiór takiej telewizji jest możliwy?

Wracając do TnK:

Oprócz ceny ok 180 PLN za tuner i kartę potrzebny mi jeszcze talerz z konwerterem.. (ok 50 PLM) ale tu jest już problem bo nie mam pojęcia jaką antenę kupić o jakiej średnicy, jaki konwerter itp. Znalazłem coś takiego: tuner cyfrowy FERGUSON FX 6900 1 CR + konwerter MONOBLOCK - GOLDEN INTERSTAR Platinium X + antena satelitarna Corab ASC 80 P.

Co myślicie o tym połączeniu? Cena dosyc przyzwoita mi się wydaje bo ok. 330 PLN.

Pozdrawiam! :)
 

alexx75

New member
telewizja na karte a ferguson

Czy któś mógłby mi powiedzieć jak sprawić by w fergusonie fx 7600 działała
telewizja na kartę.
Tzn karta aktywowana w piątek. Próbuję dodać kanał wpisuje nazwe i
parametry, ale niestety w liscie kanałów nie umiem ich odnależć.

Pozatym ferguson przy włączaniu pokazuje info wyjeto karte, chociaz karta
jest w srodku i w opisie conax widze jej parametry.

Dzieki

mar
 

stoyu

New member
siema, ja mam pytanie do posiadaczy. Oglądał już ktoś na tnk np lige mistrzów? Bo chodzi w tym o to, ze jak mam n'kę to podczas LM mam 4 kanały nsportu. Chcę właśnie zrezygnować z n'ki (chodzi mi tylko o n'sport) i przejść na dużo tańszą tnk, ale mam problem czy bede mial tylko jeden nsport czy wszystkie 4 kanały = 4 mecze.
 
J

Judash

Guest
W TnK jest tylko jeden kanal Nsport.

a4tech napisał:
@bluray


"We wrześniu..........". Obyś miał rację :D

Lecz do września i tak jeszcze trochę czasu...
I tu właśnie sprawdzi się TNK :eek:k:

Jak wejdzie DVB-T i będzie miała sensowne kanały, to Ludziska sami sobie wybiorą co chcą oglądać i za co płacić.
I tak powinno być :eek:k:


Pozdro.

Od wrzesnia, to ruszy tylko w Lubuskiem, Wielkopolskiem, Mazowieckiem (MPEG4), a reszta dopiero za rok, dwa...itd.I nie wszedzie jest TVN, Polsat, Puls, TV4.Wiec poki co, to TnK jest extra oferta.Kupic swoj tunerek, 2 satelity i mamy sporo kanalow w tym F1 na ktorym, to programie niektorym zalezy.Tutaj proponuje poczytac.
http://gospodarka.gazeta.pl/gospoda...wstana_pierwsze__wyspy_cyfrowe_.html?skad=rss
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

KaRaS-1

New member
TV na karte by ITI (TVN)

Mam telewizje na karte, uzylem dolaczonego do zestawu dekodera, przy plezmnie Panasonic 42" PV80 obraz bardzo ladny. Wszystko dziala wzorowo 40km od Warszawy.

Koszt calkowity wyniosl mnie 410zl ....bo w moim przypadku trzeba bylo dokupic talerz,kable i mocowanie.

Jestem zadowolony

Jak ktos ma jakies pytania to dawac ;)
 

pawel78

New member
jaki zestaw do tnk?

witam. mam zamiar zakupić tnk tylko chciałbym sie dowiedzieć jaki zestaw wziąć bo potrzebuje komplet tzn. tuner, antenę, konwerter .czy mógłby mi ktoś doradzić? chcę żeby był dobry odbiór, posiadam telewizor lcd jvc42p80.
 
J

Judash

Guest
Ja Ci moge polecic GI-S 770 CR Xpeed CLASS.Fajnie dziala z karta TnK lub C+, a do tego konwerter na Astre i Hotbirda+czasze 85-90cm.
 
Do góry