Czy "N" ma ostatnio jakieś problemy z sygnałem ?

broda1725

New member
Bez reklam
Witam czy wy też zauważyliście ostatnio jakieś problemy z nadawaniem programów na "N" ? np. w piątek nie było parę kanałów i wyświetlało że brak obrazu i dźwięku albo np. na kanale Animal Planet był jakiś włoski kanał ? do wieczora się pojawiły i było normalnie.
Ale na niektórych kanałach zauważyłem zaniki dźwięku na 1-2 sek od tam tej pory. I ostatnio jak nagrywałem na dysk "U Pana W Ogródku" przez np. 5 sek. dźwięk się pojawiał i znikał było tak ze 3 razy. U was też coś takiego podobnego występuje, zauważyliście to ?

Aha siłę sygnału mam Ant 1 - 81% Ant 2 - 84% a jakość oba na 100%.
 
Ostatnia edycja:

amuzc

New member
Również zauważyłem tekie cyrki podczas nagrywania i oglądania Eurosport HD pojawia się napis zły sygnał....itd.
 

arsenal

Moderator
VIP
Było ostatnio sporo przenosin kanałów na transponderach. Część dekoderów lekko "zgłupiała" od tego czasu. Powinien pomóc twardy reset czyli odłączenie z prądu na chwilę.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Arsenal ten twardy reset to się wykonuje tylko poprzez wyłącznie N recordera do czuwania a następnie całkowite wył. wtyczki z kontaktu ? ile trzeba odczekać ? do ponownego załączenia.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
podłacze sie ja niemam zadnego discovery oprocz hd , axn sci-fi , crime
tez slyszałem o tym przenoszeniu kanałow ale niemam tego juz z miesiac ... zadne resety z pilota/hard resety mi nie pomagaja ( pomogły tylko w przypadku cnn ) eh.. trza sie bedzie wziasc i zadzwonic :)
 

arsenal

Moderator
VIP
broda1725 napisał:
Arsenal ten twardy reset to się wykonuje tylko poprzez wyłącznie N recordera do czuwania a następnie całkowite wył. wtyczki z kontaktu ? ile trzeba odczekać ? do ponownego załączenia.
Wyjąć z kontaktu, poczekać z minutę lub dwie i włączyć ponownie.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Zrobiłem reset wyciągając wtyczkę kanał 68 pojawił się a nie było przed resetem siła sygnału zmieniła się na
ANT 1
82siła/100jakość Ant 2 84siła/100jakość BER dla obu to 0.0E0.
Zobaczymy czy będzie w porządku.

Konwerter mam Inverto http://www.allegro.pl/item525822335_konwerter_twin_inverto_white_tech_idlp_40tl_hdtv.html czasza 90cm.

EDIT: No i niestety od południa miałem dwa zaniki dźwięku na 2-3 sek. Obraz był. Czy coś nie tak z moim dekoderem, ustawieniem anteny, konwerterem czy po prostu coś "N" szwankuje ? Ma ktoś też takie przypadki ?
 
Ostatnia edycja:

zorkadar

Member
broda1725 napisał:
Zrobiłem reset wyciągając wtyczkę kanał 68 pojawił się a nie było przed resetem siła sygnału zmieniła się na
ANT 1
82siła/100jakość Ant 2 84siła/100jakość BER dla obu to 0.0E0.
Zobaczymy czy będzie w porządku.

Konwerter mam Inverto http://www.allegro.pl/item525822335_konwerter_twin_inverto_white_tech_idlp_40tl_hdtv.html czasza 90cm.

EDIT: No i niestety od południa miałem dwa zaniki dźwięku na 2-3 sek. Obraz był. Czy coś nie tak z moim dekoderem, ustawieniem anteny, konwerterem czy po prostu coś "N" szwankuje ? Ma ktoś też takie przypadki ?
U mnie równiez występuja zaniki dziwieku,wiec to raczej nie dekoder tylko cos u nich.
 

broda1725

New member
Bez reklam
No to mnie troszkę uspokoiłeś, mi się jeszcze zdarzyło taki przerywany dźwięk gdy odtwarzałem nagrany (N recorder) film 2 dni temu "40 letni Prawiczek" na Cinemaxie, kilka razy w filmie dźwięk przerywał.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
O ile się nie mylę na forum n-ki, o czym doskonale wiedzą niektórzy piszący w tym wątku ;), cały czas trąbią o nadal trwających porządkach, zmianach i modyfikacjach na transponderach oraz, że ma się to zakończyć na przełomie stycznia i lutego.
Jeśli jestem w błędzie to proszę o poprawę.

Pozdrowienia!
 

darcun

New member
Bez reklam
Korzystam z dekodera "N" i u mnie również występują zaniki dźwięku trwające kilka sekund.Zauważyłem to zjawisko oglądając filmy na HBO.
 

elba2003

New member
darcun napisał:
Korzystam z dekodera "N" i u mnie również występują zaniki dźwięku trwające kilka sekund.Zauważyłem to zjawisko oglądając filmy na HBO.

Witam
U siebie mam też od paru dni cięcie się dzwięku i obrazu, dziś obraz zamarł mi dwa razy i musiałem odłaczyć zasilanie tunera na 2s i po restarcie wszystko wruciła do normy.Obraz z n-ki mam po kablu HDMI 1.3b cat.2 1080.
 

elba2003

New member
Gucio50 napisał:
Ja mam połączenie przez HDMJ, ciekawe czy przez Component+Opticalk też to występuje :confused:

Po Euro wszystko chodzi normalnie, zacinki występują tylko po HDMI.

===================================================
42PFL7403D\10 z uaktywnionym PerfektPixel HD
n HD
 

slawomirm

New member
elba2003 napisał:
Po Euro wszystko chodzi normalnie, zacinki występują tylko po HDMI.

===================================================
42PFL7403D\10 z uaktywnionym PerfektPixel HD
n HD
niestety u mnie po euro jest ten sam problem :( moim zdaniem procesor nie wyrabia się z dekodowaniem, bo czasami odtwarzając nagranie mam wrażenie, że dźwięk przerywa w różnych momentach...
 

p@well

New member
No to slawimirm zdjąłeś mi robotę na dziś wieczór. Myślałem, że trzeba sprawdzić czy coś z recoderem nie tak, bo przy odtwarzaniu czasem coś przyhaczy. Najdokładniej słychać to przy ciągłej równej muzyce, choć i niektórych wyrazów trzeba się domyślać.
 
Do góry