Dekoder HD polsat (samsung)

kamsia

New member
Mam mały problem, a mianowicie:
Kupiłam dekoder HD polsat firmy samsung. Po podłączeniu okazało się, że jest kiepska jakość odbieranych programów.
Posiadam również zwykły dekoder polsatu echostar i gdy go podłączyłam obraz był idealny.
Nie wiem czym może to być spowodowane. Czy może ma ktoś taki dekoder HD i podzieli się info jak on działa.
A może ma ktoś dekoder HD echostar i jest lepszy?
Proszę o informacje.
Pozdrawiam
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Zmień dekoder

Jeżeli masz możliwość to wymień u swego dystrybutora obecnego Samsunga na dekoder Echostar DSB 7100.
Pozdrawiam!
 

Jerrys

New member
Witam
Mam ten sam problem, tylko że stary dekoder to Sagem i obraz był żyleta na 42 calowej plazmie Panasonica, a ten samsung HD daje znacznie słabszy obraz nawet przez hdmi. Myslałem o wymianie na Echostara HD ale podobno są bardzo niskiej jakości i mocno awaryjne. Umowę zawarłem na rok, a 10 dni na ewentualne rozwiązanie minąło, no i starą umowę też już wypowiedziałem i jestem w kropce co z tym problemem zrobić.
Pozdrawiam
 

Jerrys

New member
Witam ponownie
Kontaktowałem się z podobno jedynym w kraju (zdaniem tych z infolini CP) serwisem naprawiającym samsungi HD w Łodzi i dowiedziałem się, że powinienem sie zgłosić do najbliższego dystrybutora CP, aby sprawdzili dekoder. Zgłosiłem się, podłączyli go do LCD jakieś 28 cali i obraz żyleta, podłączyli jeszcze ze dwa inne dekodery i dokładnie taki sam obraz, więc stwierdzili że dekoder jest sprawny i nie wyślą go do serwisu, ani nie wymienią. W sumie ciekaw jestem dlaczego ten obraz ze starego Sagema jest lepszej jakości, czyżby dekodery HD były jakoś optymalizowane pod wyświetlacze LCD? A może to dodanie wyjścia HDMI osłabiło sygnał na wyjściu Euro?
Chyba pozostaje mi przyzwyczaić się (przynajmniej na rok)
Pozdrawiam
 

Ben32

New member
Witam,
dekodery HD Samsunga maja domyslnie w menu ustawione wyjscie sygnalu HDMI i kompozyt. W przypadku odbierania kanalow SD zdecydowanie lepsza jakosc jest po ustawieniu wyjscia RGB lub komponent.
W Echostarach i starszych modelach standardem jest RGB. Mowa oczywiscie o wyjsciu TV.
Inna sprawa to wyjscie HDMI, tam obraz kanalow SD jest kiepski.
 
Do góry