Telewizja na kartę - jakość obrazu

cintal

New member
Witam,
Posiadam telewizje na karte TVN i chce zakupić telewizor 37''-40'' LCD. Telewizor z dekoderem w takim wypadku muszę połączyć kablem SCART bo takie jest tylko wyjście w dekoderze. Czy obraz po podłaczeniu takim kablem a nie HDMI bedzie słaby? Czy na ekranie będzie bardzo widać tzw. kratki. Oglądać będę z odległości około 4-5 metrów.
dziękuje i pozdrawiam
 

a4tech

New member
Jeżeli chodzi o SD to na sygnale puszczonym kablem SCART, zobaczysz lepszy obraz niż przy połączeniu kablami HDMI czy Component :)

Nie możliwe, a jednak :D

Przeczytaj w tym wątku co na ten temat nadrapałem ;) -LINK-
 

zoltan

New member
A mnie obraz z kanalow SD jest zdecydowanie lepszy po HDMI niz przez SCART. Mysle, ze obraz SD z odleglosci 4-5m. na tv 37-40 cali nie bedzie wcale taki zly.
 

cintal

New member
Podłaczyłem tuner telewizji na karte TVN kablem SCART z TV Samsung 37'' a dokładniej LE37A615 i obraz jest bardzo dobry. Z odległości 2 metrów obraz jest na prawdę dobry i sam byłem zakoczony (nie widać tzw, kratek i zamazan). Jeśli ktoś ma taki dekoder i chce zakupic telewizor LCD 37''-40'' to na pewno bedzie zadowolony z jakości obrazu.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Bo Samsungi sobie dobrze daja rade z SD :) ja mam kabel z rozgaleznika ze sniezaca czescia kanalow a i tak wyglada to lepiej niz na CRT :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adasiulko

New member
Ostatnio też nabyłem zestaw do odbioru telewizji na kartę, tuner Technisat s2 cd podłączyłem kablem euro do telewizora Sharp WD1E 37' i jestem zaskoczony jakością obrazu na plus oczywiście, NHL super na n sport, zero sumżenia - oglądam z 3,5-4 metrów, obraz jest wyraźny, nie ma pikselozy; mam też cyfrę z dekoderem Pionieer 1330 (najsłabszy z pionierów) i obraz z cyfry jest gorszy niż z technisata TNK, dlatego podjąłem decyzję że kupuję inny dekoder do cyfry, najprawdopodobniej Golden Interstar z wyjściem component.
 

jackkk

New member
Odbiór TNK i TV LCD

Witam,

zamierzam nabyć telewizję na kartę i do tego telewizor LCD. Mam prośbę, podpowiedzcie jaki kupić dekoder (czy ten standardowy jest ok?), jaką czaszę i konwerter, jakie kable, żeby jakość sygnału była jak najlepsza?
Podajcie jakieś konkretne nazwy, modele,itd. Czy TNK może być podłączona tylko kablem euro czy są inne opcje?

Jeżeli chodzi o telewizor LCD do tej telewizji to zastanawiałem się nad modelami: Samsung LE32B450 i LG 32LG5000. Który z nich byłby lepszy do odbioru TNK?

Dzieki za podpowiedz
 
Do góry