TV satelitarna - parę pytań od laika...

ser pleśniowy

New member
Od dobrych 10 lat w moim domu gości kablówka. Śliczne i fajniutkie UPC. Ale od jakiegoś czasu to moje śliczne UPC zaczyna mnie wkurzać... to co się dzieje z obrazem to śmiech na sali. Całe Święta śnieżył, teraz niby przyszedł gość naprawiać, ale w efekcie wciąż mam zakłócenia - tylko tym razem poziome paski. Regularnie co miesiąc przez jeden dzień nie mam kanału Jetix. I różne takie jeszcze są. W związku z tym być może pora pomyśleć o dobrodziejstwie satelitarnej telewizji. Ale...



1. Jak to jest z nagrywaniem programów? Na tym mi najbardziej zależy. Uwielbiam nagrywać filmy czy inne programy. Wcześniej na VHS, od roku na nagrywarkę DVD. Niestety, o ile się nie mylę, przy satelitarnym TV będę mógł nagrywać tylko to, co będę oglądał. Taka opcja niezbyt mi pasuje... No ale jest jeszcze dekoder z twardym dyskiem, prawda? Tylko czy wtedy rzeczywiście da się dobrze nagrywać to co się chce, czy da się na takim programować nagrania jak się chce, edytować nagrania, zgrywać je na stacjonarną nagrywarkę DVD czy cokolwiek innego i ogólnie czy to jest funkcjonalne?

2. Druga sprawa. Mam trzy telewizory. No i jak będzie w tym przypadku z rozdzieleniem sygnału? Czy da się używając jakiś różnych nie-wiem-czego rozdzielić sygnał z jednego dekodera tak, aby na każdym telewizorze oglądać co innego? A jeśli nie, to czy jedynym sposobem na ogladanie na każdym TV czego innego jest kupno trzech dekoderów? A jeśli tak, to czy za każdy z tych dekoderów trzeba płacić abonament??


Prosze o odpowiedzi.
 

legos

New member
no niestetty ale musiszk upic 3 dekodery..... jak by tak bylo to sąsiad kupil by sobie lepszy pakiet a jego sasiad podpial by się i placili na równi...jak dla mnie musisz kupic 3 dekodery
 

ser pleśniowy

New member
Czyli albo płace 3 razy więcej co miesiąc, albo pozbywam się dwóch telewizorów, albo zmuszam domowników do oglądania tego co i ja. To ja dziękuję za takie dobrodziejstwo :/
 

merx

New member
3 dekodery + 1 abonament + spliter z kartami = każdy ogląda co chce

Wejdź na allegro wpisz 'card spliter' i przy każdej ofercie masz opis jak to działa i zobaczysz co to jest.
 
Do góry