"n"ka w dwóch mieszkaniach.

Zak_PL

New member
Witam, mam zamiar zakupic sobie w koncu nke w tej swiatecznej promocji. Problem polega na tym ze ja mam swoje mieszkanko na pierwszym pietrze a rodzice na parterze, a nka ma byc podlaczona i u mnie i u nich. Ja sie slabo na tym znam i prosze was o pomoc.
Co bedzie mi potrzebne do zalozenia nki w dwoch mieszkaniach, juz duzo czytalem ale forum jest duze a informacje w roznych miejscach i ciezko zebrac wszystko do kupy. Wiem ze bede potrzebowal dobrego konwertera i talerza z conajmniej 80cm srednicy(ja chce u siebie n-recordera, a rodzica wystarczy zwykly;)) Moze napisze moje pytania w punktach to bedzie wam latwiej mi pomoc.

1. Czy musze placic dwa abonamenty i miec dwa tunery?
2. Czy ten n-recorder i zwykly tuner podlacze pod jeden talerz?
3. Bylbym bardzo wdzieczny za linki do allegro, do jakiegos dobrego konwertera i talerza tak zebym mogl podlaczyc te dwa tunery(zwykly i n-recorder).
4. Ja nie bede tego podlaczal tylko komus to zlece, dlatego prosilbym jeszcze linka do jakiegos dobrego kabla ktorym to wszystko polacze, o ile oczywiscie kabel ma znaczenie jesli chodzi o jakosc odbieranego sygnalu?

Na razie tyle, ale pewnie jeszcze mi sie cos przypomni przy przegladaniu forum, to na pewno dopisze;).
 

Taluk

New member
1. Tak
2. Tak
3. Musi być konwenter Quad

a/ jeśli tylko sygnał z HB to np. taki

http://www.allegro.pl/item519740288_konwerter_inverto_quad_0_3db_gwarancja_faktura.html

b/ jeśli z obu HB i Astra to Quad Monoblock np.

http://www.allegro.pl/item518932001_konwerter_quad_monoblock_maximum_v_24_hdtv_od_ss.html
(ja mam taki)

c/ antena 80 lub 90 np. firmy Triax

http://www.allegro.pl/item518166631_antena_satelitarna_triax_td_80_biala.html
jeśli montowana do ściany budynku to z trzy punktowym uchwytem.

4. Jeśli będzie to robił fachowiec to on dobierze właściwe kable.
 

Zak_PL

New member
Bardzo ci dziekuje za tak dokladna i wyczerpujaco odpowiedz. Chcialem jeszcze zapytac jak u ciebie sie sprawuje ten konwerter i jaka masz moc i jakosc odbieranego sygnalu?
Nasunelo mi sie jeszcze kilka pytan, jakbys mogl odpowiedziec bylbym wdzieczny.

1. Czy antena 80cm wystarczy czy lepiej wziasc 90cm, czy bedzie roznica w jakosci odbieranego sygnalu?
2. Czy wystepuja jakies zaklocenia obrazu np. podczas silnej burzy, wietrze?
3. Chcialem jeszcze zapytac o sama promocje, w tej promocji aktywacja n-recordera wynosi 100zl, a zwyklego tunera w promocji i poza nia 0zl ?
4. Umowe podpisuje sie na rok czy dwa lata?
5. Rozumiem ze przez pol roku place 38zl za wszystkie pakiety a potem musze wybrac conajmniej 2 pakiety, a jak wezme trzy to pakiet info i rozrywka mam za darmo?
6. Jesli chodzi o ta wypozyczalni filmow VOD, jak wezme ten n-recorder to dokladaja mi na sile ten VOD i musze przez pol roku placic za niego 30zl, czyli calkowity koszt abonamentu przez pol roku wynosi 68zl ? I czy po uplywie 6 miesiecy moge zrezygnowac z tego VODa i placic tylko za same wybrane pakiety?
7. Co sie dzieje z tunerem gdy termin umowy dobiegnie konca? Tuner jest moj?;)
8. Mam telewizor LCD Toshiba 40 ZF355 a rodzice LCD Samsunga 32N71B czy wystepuja jakies problemy po podlaczeniu tych telewizorow do tunerow kablem HDMI? Kiedys slyszalem o problemach z brakiem dzwieku lub obrazu w niektorych LCD.
9. Czy w momencie podpisywania umowy place tylko za aktywacje tunera(n-recorder) 100zl ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Taluk

New member
Zadałeś sporo pytań.
Na część odpowiem.

1. Ja mam Triax 90 ale 80 też wystarczy.
W przypadku Quad Monoblock "90" to maksymalna średnica gdzie można go zastosować.

2. Antenę mam solidnie zamontowaną do ściany domu, jak pisałem za pomocą uchwytu trzypunktowego.
Nie stwierdziłem żadnych problemów z odbiorem HB i Astry przy silnych wiatrach czy opadach śniegu.

3. Nie śledzę aktualnych promocji n.

4. Jeśli zamawiasz w BOK np. telefonicznie to na 12 m-cy,
jeśli w punkcie sprzedaży /np. sklep/ to na 24 m-ce.

5 i 6 - odp jak w pk. 3

7. Jeśli przedłużasz umowę to tuner zostaje, jeśli rezugnujesz to tuner musisz zwrócić.
W przypadku n-ki tuner zawsze jest ich własnością.

8. Mam także 40 ZF 355 i jak na razie nie mam zadnych problemów.
Podłączenia mam takie:
tuner /biały/ - TV - HDMI
DVD Onkyo 504 - TV HDMI
tuner n - amplituner Onkyo 705 - optyczne
DVD - ampli - optyczne i 6 czincz - 6 czincz do płyt SACD
ampli - TV - 1 czincz /composit/ do wyświetlenia menu na ekranie

9. Tak

Co do samego sygnału
Zawsze sprawdzam go na kanale 1 czyli TVP 1 /tak zalecają w BOK/
siła 60-80% / jakość 100%, BER 0.00
 
Ostatnia edycja:

Zak_PL

New member
Jeszcze raz dzieki. O promocji juz doczytalem. Kupie chyba ta antene 90cm, jak juz cos kupowac to dobrze. Wiesz moze w jakim sklepie internetowym moge taka dostac bo na allegro sa tylko 80cm? Szukalem po sklepach internetowych ale boje sie ze zamowie jakas nieodpowiednia, jest duzo roznych anten firmy Triax z roznymi parametrami. Jeszcze takie pytanko czy do tego konwertera bede potrzebowal jakiegos uchwytu czy jedyne co mi potrzeba to antena, konwerter i kable?
Antena bedzie montowana na pierwszym pietrze w bloku ktory jest ocieplony, lepiej niech bedzie z tym uchwytem trzypunktowym. Jesli nie stanowi to dla ciebie problemu, to czy moglbys podac link do jakiegos dobrego sklepu internetowego w ktorym kupie ta antene 90cm.
Z gory dzieki i przepraszam za takie noobowskie pytania;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zak_PL

New member
Ale ja tego nie czaje:twisted:. Uchwyt juz znalazlem ale moze wsztrzymam sie z jego zakupem do momentu az monter anteny to zobaczy i powie mi jaki uchwyt o jakiej dlugosci bedzie najlepiej pasowal.
Ale szukajac uchwytu do anteny znalazlem takie cos: http://www.awpol.pl/go/_info/?id=200 czy bedzie mi to potrzebne, a tak wogole to w jaki sposob konwerter laczy sie z antena i czy musze dokupowac do niego jakis uchwyt?
Umowy juz zawarlem przez internet, czekalem 10 minut na polaczenie z konsultantem, ale przynajmniej to byla kompetentna osoba;).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Taluk

New member
Widzę, że masz kłopoty z czajeniem.

Przy jednym konwerterze quad lub quad monobloc nie potrzeba żadnego uchwytu - w komplecie anteny jest ramię /wysięgnik/ na końcu którego jest uchwyt do konwertera.

W przypadku instalowania 2-ch konwerterów tak zwany "zez" trzeba dopiero dokupić dodatkowy uchwyt jak w podanym linku Poczytaj opis na tej stronie !

Uprzedzając pytanie
jeden quad monoblock = dwa quady zwykłe
 

Zak_PL

New member
Dzieki za pomoc, trudno jest ogarnac od razu rzeczy z ktorymi sie wczesniej nigdy nie mialo stycznosci, ale teraz juz mam jasnosc;). Jeszcze raz dzieki. Wiesz, jakby co to bede pisal:).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

papuut

New member
Zak_PL napisał:
Witam, mam zamiar zakupic sobie w koncu nke w tej swiatecznej promocji. Problem polega na tym ze ja mam swoje mieszkanko na pierwszym pietrze a rodzice na parterze, a nka ma byc podlaczona i u mnie i u nich. Ja sie slabo na tym znam i prosze was o pomoc.
Co bedzie mi potrzebne do zalozenia nki w dwoch mieszkaniach, juz duzo czytalem ale forum jest duze a informacje w roznych miejscach i ciezko zebrac wszystko do kupy. Wiem ze bede potrzebowal dobrego konwertera i talerza z conajmniej 80cm srednicy(ja chce u siebie n-recordera, a rodzica wystarczy zwykly;)) Moze napisze moje pytania w punktach to bedzie wam latwiej mi pomoc.

1. Czy musze placic dwa abonamenty i miec dwa tunery?
.


nie wiem jak z tym jedst do konca, gdyz u mnie instalator powiedzial ze mozna puscic sygnal na dwa tunery tylko ze bedzie leciec w nich to samo
 

zoltan

New member
papuut, a czy aby napewno instalator mowil o puszczeniu sygnalu na dwa tunery? Moze mowil o puszczeniu sygnalu (obrazu) z jednego tunera, ale na dwa telewizory. Wtedy rzeczywiscie na obu lecialoby to samo. Przy dwoch tunerach, kazdy z nich moze dzialac niezaleznie od drugiego.
 

Zak_PL

New member
Witam, dzwonilem do montera i on powiedzial mi ze potrzebny jest jeszcze jakis przelacznik Diseqc? Co to takiego jest i czy musze to dokupowac. Uzytkownik Taluk nic mi o tym nie wspominal;)
 

Taluk

New member
Jeśli kupisz quad monoblock jak radziłem to żadnych przełączników Ci nie potrzeba.

Przełączniki
Diseqc są potrzebne do zwykłych konwenterów pracujących w "zezie" a nie monoblock.
 
Do góry