N-ka: Brak TVP1 i TVP2 - reszta OK!

brachson

New member
Witam,

Dzisiaj po pracy włączyłem telewizor i co następuje:
Wszystkie programy dostępne w N mam dostępne za wyjątkiem TVP1 i TVP2 - kiedy je włączam pojawia się informacja jaki program leci w danym momencie, jego czas rozpoczęcie i zakończenia a na ekranie okno z informacją:
"Proszę upewnić się że dekoder jest prawidłowo podłączony" i świeci się czerwona dioda na dekoderze.

Antenę satelitarną mam zbiorczą na cały blok (tak zrobił developer)

Do tej pory w ustawieniach anteny miałem tylko Hot Bird (około pomiar siła/jakość 20/60) i wszystko działało.

Teraz jak się bawię ustawieniami to widzę że mam 2 satelity:
1. Hot Bird dalej to samo 20/60
2. Astra 40/0

Nic nie zmieniałem, o żadną zmianę nie wnioskowałem - wszystko jest dokładnie tak samo jak wczoraj kiedy jeszcze wszystko działało.

Ponieważ w ustawieniach pojawiła mi się Astra a nie odbiera mi tylko TVP1 i TVP2 to mam tylko jedną myśl:
Telewizja N zaczęła odbierać TVP1 i TVP2 z Astry a moja (czyli zbiorcza) antena nie jest ustawiona na Astrę.

Pytanie do kogoś kto wie lub przedstawiciela N:
"Czy coś się zmieniło w temacie odbioru 1 i 2 od wczoraj?"

Pozdrawiam,
Brachson
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Nie wiem czy jest możliwe zdalna zmiana ustawień dekodera, bądź zmiana tych ustawień wykonana bez ingerencji użytkownika. Na Twoim miejscu w pierwszej kolejności spróbowałbym powrócić do "ustawień fabrycznych" czyli do ustawień tylko na Hotbird. Rozumiem, że mowa o nbox recorder więc dla ANT1 i ANT2 ustaw HotBird.

Pozdrowienia!
 

brachson

New member
Mam dekoder HD (nie recorder) - przywróciłem ustawienia fabryczne i nie pomogło.

Jeśli chodzi o napdanie to faktycznie o tym myślałem ale wszystko by działało tylko 1 i 2 nie?

Hmmm:confused:
 

Bartos81

Member
Bez reklam
sory ze się wepnę ze swoim pytaniem w temat ale może tez komuś pomóc.

Czy jest jakaś kombinacja przycisków w N (biały) co pozwoli go zresetować całkowicie i od nowa jeszcze raz wgrać ten sam soft?
 
Do góry