Jaki konwerter i antena ?

broda1725

New member
Bez reklam
Witam kupiłem dziś N recorder i mam pytanie jaki kupić konwerter do niego czym się kierować napewno wiem że minimum to dwa wyjścia z konwertera a tak pozatym to czym jeszcze ?
Antene mam ze starej satelity 90cm także chyba wystarczającą.
I jaki musi być minimum sygnał ustawiony, siła i jakość aby wszystko dobrze hulało.

Ps. W salonie N niestety nie mieli konwerterów.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dzieki, ok wybieram się do sklepu po ten GI-202 Twin Platinum X a co do kabla to obojętnie nie trzeba się niczym kierować ?, ma byc koncentryk do satelit.

Ps. A jeśli takiego nie znajdę u nas a będzie z innej firmy to czym się kierować przy wyborze ?
 

grodek75

New member
Polecam Warszawski Serwis Antenowy z ul. Młynarskiej 25 (www.a2c.pl)
Są dystrybutorem min. N-ki, sprzedają i instalują sprzęt dobrej jakości (Corab, Golden Interstar) i montują zestawy. U mnie montaż N-ki trwał 30 minut i nie mam żadnych zastrzeżeń.
Pozdrawiam.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ok ustawiłem wszystko wygląda że jest ok złapałem sygnał/jakość
ANT 1 (84%/100%) , ANT 2 (85%/100%) czy tak może być ?
Nie wiem czemu tylko niema całej oferty VOD jest tylko 1 odcinek Californi.

Co do obrazu to na niektórych programach widać kompresje jak by słaba jakość czy to normalne ?

Czy da się sprawdzać na każdym kanale jaki ma sygnał/jakość ? czy może sygnał i jakość to jest taki sam dla każdego programu ?
 

zoltan

New member
Bo n-box musi dopiero posciagac filmy, a sciagniecie calej aktualnej oferty moze mu zajac nawet tydzien czasu, potem juz bedziesz mial wszystko na biezaco.

Co do jakosci to trzeba sie przyzwyczaic. Niestety na czesci programow jakosc bedzie nienajlepsza.

Z tego co sie orientuje to chyba jakosc powinno sie sprawdzac na kanalach 13, 20 i 150.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Acha dzięki a co do jakości i siły sygnału jest wporzo ?
BER mam na 0.0 czy to dobrze ?

Nie znam się, pierwszy raz ustawiałem antenę :D

I jeszcze jedno ma być w ustawieniach anteny "bez DISqCI" jakoś tak czy właczone i te LNB zmieniać czy nic nie kombinować ?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
W swojej konfiguracji pozostaw tak jak jest - zostaw "bez DiSEqC". Co to w ogóle jest poczytaj tutaj.

Przy okazji - moim zdaniem raczej powinno się unikać wielokrotnego umieszczania tych samych zapytań w różnych miejscach forum ;)

Pozdrowienia!
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dobrze sorki że wielokrotnie umieszczam te same zapytania, a co do DiSEqC to przeczytałem i jesli dobrze zrozumiałem to jest to po to np. że można ustawić z którego konwertera anteny ma odbierać. U mnie skoro jest jedna antena i na jednego satelite ustawione to bez sensu było by ustawiać DiSEqC i ustalać LNB bo jest jeden konwerter twin, wiec trzebazostawić "bez DiSEqC".
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Rzecz w tym, że wygodniej odpowiadać na zestaw pytań zadany w jednym wątku aniżeli skakać pomiędzy nimi ;)

Pozdrowienia!
 

skip300

New member
witam też zamieżam kupić nboxa recorder n - ki dają dobrą promocję, proszę o poradę konwerterów tależ mam stary 90cm
Na allegro znalazłem konwertery w dobrych cenach takie (quad poniewaz jeszcze polsat) firmy OPTICUM (Globo), Golden Interstar, Maximum, INVERTO QUAD której firmy z tych tak żebym był zadowolony
 
Ostatnia edycja:
Do góry