Wolno przełączające sie kanały w Polsat Cyfrowy HD -dekoder ND Samsung H370G

darek24111

New member
Witam,
niedawno zmieniłem "zwykły" Polsat na HD (dekoder Samsung H370G) i jak stary wkurzał mnie wolnym przełączaniem kanałów, to to jest chyba jeszcze wolniej.
Zastanawiam sie czemu.
Taki urok tego sprzętu (wiem, że te polsatowskie sa cienkie technicznie)
Problem ze skalowaniem czy cos innego (czasem przełącza się kilka razy kolor lini na ekranie: czerwony, żółty, a potem zielony, czasami znów wraca do żółtego i znów zielony...???)
Czy może źle podłączone (dekoder z TV po HDMI; dodatkowo dekoder z nagrywarką DVD po Euro)
Jak macie to podłączone i czy macie podobne problemy?
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Kiepskie dekodery

Połączyłeś przewodami dobrze,tylko się zastanawiam czy zastosowałeś przewody drogie dobrej jakości czy mierną jakościowo tanioche,nawet nie zdajesz sobie jak potrafią polepszyć odbiór przewody dobrej jakości.Najczęściej przewody dołączone wraz z dekoderami są niskiej jakości i potrafią wnosić zakłócenia.Ja osobiście posiadam przewód hdmi za 150 zł,a euro za 100 zł.Twojego samsunga nie posiadam ,gdyż uważam że dekodery wydawane przez platformy cyfrowe są niskiej jakości,lepiej kupić sobie inny,oferta na rynku jest bogata.Moja opinia jest taka najpierw zmień przewody jeżeli masz je tanie,a jeśli masz dobre jakościowo,to niestety zmień dekoder u operatora lub kup inny sam firmy która specjalizuje się w produkowaniu tunerów satelitarnych,a samsung jest taką firmą od wszystkiego.
Pozdrawiam!
 

darek24111

New member
Przewody HDMI mam jeden po 110 a drugi po 75 PLN. Ad tunera Samsunga to chciałem miec Polsat cyfrowy więc musiałem wybrac "co dają". Czy może sie mylę?
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Wymień dekoder

Jeżeli posiadasz takie przewody to proponuję wymienić ci dekoder,ale jeżeli nie wchodzi w rachubę kupno nowego na własną rękę to udaj się to twojego dystrybutora i wymień dekoder na nowy,gdyż twój obecny jest uszkodzony.Proponuję wymienić ci go na Echostara HD DSB 7100,wydaje mi się on lepszym dekoderem od Samsunga,dystrybutor powinien je mieć.
Pozdrawiam!
 
Do góry