Nagrywarka do Multimedii

silt

New member
Witam,

Posiadam tv cyfrowa HD od Multimedii . Jako ,ze udostepniana jest coraz wieksza liczba kanalow HD , zastanawiam sie nad zakupem nagrywarki z dyskiem twardym . Niestety nie mam zadnej orientacji w tym temacie . W zwiazku z moja niewiedza mam kilka pytan .

Czy w ogole nagrywanie kanolow HD i cyfrowych SD z dekodera jest mozliwe ?
Jesli tak jaka i czy w ogole jest strata jakosci obrazu ?
Czy mozna nagrywac dzwiek w DD5.1 ?
Prosze o podanie przykladowych urzadzen takiego typu .

Pozdrawiam
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Nagrywanie w HD

Muszę ciebie zmartwić.ale na nagrywarkach nie można nagrać sygnału HD.mimo iż posiadasz dekoder HD.będzie to możliwe dopiero na nagrywarkach z niebieskim laserem które dopiero wchodzą na rynek i są bardzo drogie.Dżwięku w 5,1 też nie nagrasz,tylko w stereo.Jeżeli kupisz nagrywarkę dobrej firmy ,to nagrywając programy z dekodera na nagrywarkę nie będzie widać różnicy miedzy orginałem,a kopią.Polecam nagrywarki firmy Panasonic. Programy w HD można jedynie nagrać na dekoderach HD z twardym dyskiem.jeżeićli twoja kablówka posiada takie dekodery to nagrywarka nie będzie ci potrzebna,chyba że kupisz sobie sam taki dekoder polecam Technisat
HD K 2 z dyskiem 160 lub 500 GB.
Ale możesz taki dekoder tylko wtedy kupić,jeżeli twoja kablówka nie paruje kart z dekoderami.Można to sprawdzić w następujący sposób,gdy wymieniasz dekoder na dekoder hd i twoja kablówka nie wymaga zwrotu twojej karty ze zwracanym dekoderem to oznacza że nie parują kart,i możesz sobie kupić lepszy dekoder niż ci oferuje kablówka.
Pozdrawiam1
 
Do góry