Philips 7201 nie odbiera Astry

bbc

New member
Witam Wszystkich jeszcze w Starym Roku,
może ktoś przeczyta o mojej Golgocie i podsunie jakąś radę?
Jestem Tu nowy i od razu melduję się z problemem. Od kilku dni walczę z tunerem Philips HD PVR 7201, by móc odbierać programy z Astry.
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnic krok po kroku (sorry, jestem niezbyt biegly w tematyce), jak i co należy ustawic?
Do tunera idzie jeden kabel, na dachu jest talez 90cm z zezem, potem multiswitch. Dotychczas uzywalem tradycyjne tunerki i satality HB i Astra byly "na zawołanie".
 

acton777

New member
Bez reklam
Prawdopodobnie musisz zamenić A z HB w Multiswichu. Philips 7201 ma diseqC'a HB-1 A-2, Ty w Multi będziesz miał odwrotnie ;)
 

bbc

New member
acton777 napisał:
Prawdopodobnie musisz zamienić... ;)
****​
Dzięki bardzo za szybką podpowiedź, to się nazywa solidarność!
W międzyczasie toczyłem dalej ten mój samotny bój o Astrę i znalazłem ją ...nic nie zmieniając.
Otóż ku mojemu zdziwieniu, całą grupę programów z Astry (chodziło mi głównie o niemieckojęzyczne) znalazłem żmudnie przedzierając się przez setki egzotycznych kanałów, min. radiowych. Nagle gdzieś od nr 600 zaczynają się programy z Astry. Wystarczy wówczas wcisnąć na pilocie "E" i pokazuje się lista okolicznych programów - wszystkie z Astry. Jaskosc obrazu bardzo dobra. Dziwne, że nie jest to wprost opisane w instrukcji, a takich jak ja bezradnych "Astrowiczy" na forach nie brakuje. A może jest gdzieś w necie dokładniejszy opis-instrukcja do Philipsa 7201 i jego pilota?
Bo ta dostarczona jest b. skromna i nie pełna.
Póki co, wszystkim Forumowiczom życzę
Wszelkiej Pomyślności w Nowym Roku.
 
Do góry