Rozdzielenie Cyfry +

Turek1233

New member
Witam, ponieważ chce jutro zamówić Cyfre+ chcę się dowiedzieć jak rozdzielić. Przeszukałem allegro i znalazłem coś takiego ale nie wiem do końca o co w tym chodzi http://www.allegro.pl/item508931912_bezprzewodowy_splitter_smartwi_cyfra_393.html
Ponieważ talerz będzie na dachu i w pokojach mam pozakładane gniazdka do TV i wszystkie te kable idą na strych. To chciał bym rozdzielić, ale nie bardzo wiem jak. Ponieważ mam dwa TV CRT(stare) a u siebie mam TV Samsunga LE37A656A.
 
J

Judash

Guest
Jesli chcesz na kazdym TV ogladac inny program, to musisz kupic taka sama ilosc tunerow+splitter.
 

a4tech

New member
Tak jak napisał Ci Kolega @Judash

1. Przy każdym odbiorniku musisz mieć tuner SAT - tuner a właściwie czytnik kart, musi obsługiwać system kodowania "Seca Mediaguard 2" !!!
2. Spinasz każdy tuner z jednym wspólnym konwerterem (w twoim przypadku "Quad") 4 in 1 :D
3. Aktywowaną kartę abonenta (C+) wkładasz w splitter SmartWi.
4. W każdy tuner pakujesz sparowaną (ze splitterem i kartą C+) kartę kliencka (SmartWi).
5. Włączasz splitter do gniazda sieciowego i masz syfrę+ w całej chacie ;)


Sam mam SmartWi na 5 stanowisk i śmiga znakomicie :D


ps. upewnij się czy dany tuner satelitarny poprawnie współpracuje ze SmartWi !!!
 

bubu54142

New member
Dokładnie tak jak piszą poprzednicy.Masz 3 telewizory i żeby na każdym oglądać inny program musisz mieć 3 tunery z możliwością odbioru cyfry+(nie nusza być te same) ale każdy musi miec połączenie do anteny sat.Albo każdy ma swoją antenę ale ze względów ekonomicznych wystarczy jedna z konwerterem na 4 odbiorniki (bo na 3 nie ma) -quad (cana na Allegro od ok 65zł.Do tego podłączasz spliter.
 

Turek1233

New member
A możecie jaśniej ? Bo ja się w ogóle nie znam. Możecie te części pokazać z Allegro(co mam kupić) Najlepiej żeby cenna była w miarę.

Pozdrawiam.
 

radzix

Member
To są tylko przykładowe zdjęcia:

Konwerter, ktróy instalujesz na antenie na 4 stanowiska. Do tego musisz podłączyć każdy tuner satelitarny (tu wybierz sobie co chcesz np. Ferguson FX6600) http://allegro.pl/item509038062_konwerter_0_2db_golden_interstar_quad_platinum_x.html

Tu masz splitter do którego wkładasz oryginalną kartę cyfry, do każdego tunera wkładasz natomiast karty, które masz na zdjęciu. Każdą kartę, którą włożysz do tunera łączysz ze splitterem kablem telefonicznym i złączem RJ11.
Przy zarabianiu kabla z wtyczką RJ11 należy zwrócić uwage aby użyć wtyczek 4/6 a nie 4/4.
Schemat zarobienia wtyczek RJ11 (4/6) o tym masz w ostatnim linku.
http://allegro.pl/item509929680_small_spliter_ii_splitter_dla_abonentow_c_cyfra.html

W skrócie to tyle poczytaj jeszcze:
http://www.smartcardsplitter.com/big.html
 

Lemoniada

Member
Chciałbym rozdzielić sygnał Cyfry + HD na dwa pokoje , mam jeden tuner Philips DSR 6201 HD i drugi dokupię jakiś zwykły?
Czy może ktoś wkleić linka do splitera z kartami z allegro, który załatwi sprawę.?
Jaki polecacie zwykły tuner, stabilny i cyfrowy.
pozdrawiam
 

tokciu

New member
Witam.
Co do spliterów to mogę polecić jedna stronkę gdzie można wszystko kupić co potrzebne, jest tam pelny opis co i jak zrobic oraz cale wsparcie software. Jak ktos bedzie chciał namiar to prosze na priv bo niewiem czy mogę zapodać tutaj linka.
Lemoniada: co do tunerka to polecam fergusona fx 6600 lub fx7600 są to dobre tunerki z możliwością modyfikowania softu.

Taka moja mała rada jeżeli chodzi o instalacje antenową przy montażu splitera, mianowicie jak zdecydujecie sie na zakup konwertera typy quad to proponuje zmienić czaszę na większa minimum 80cm średnicy.
 
Ostatnia edycja:

janus13

New member
smartWI a dekoder philips HD PVR

Witam.
Rozdzielilem C+ splitrem smartWi na pinka1630 oraz philipsa HD PVR.Na pionku śmiga wszysto bardzo dobrze, natomiast na philipsie HD PVR przy przełaczaniu kanalow dosc czesto zawiesza sie obraz na okres 1-2 sekundy.Mam pytanie czy ten efekt to wina dekodera HD PVR czy splitera?
- pozdrawiam janus13

ps.zamienialem karty klijenckie miedzy dekoderami nic nie pomaga.
 

acton777

New member
Bez reklam
SmartWi działa poprawnie z PVRem, tylko gdy ten ma stary 76 soft.
Przewodowe i RFlinki dają radę na kazdym sofcie ;)
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
mam takie gniazdo telefoniczne A-lan Okablowanie Strukturalne - Sieci Komputerowe niesttey wiekszego zdjecia nie znalazlem ale na jednej stronie , tak jak widac, jest 1 w zielonym okręgu i 2 w zielonym kółku. po drugiej stronie jest 3 w niebieskim okręgu i 4 w niebieskim kółku. mając kabel 4-żyłowy, gdzie żyły mają kolory standartowego kabla telefonicznego czyli czarny, czerwony zielony i żółty to jak ma to zatrzasnąć ? oczywiscie gniazdo z ktorego kabelek idzie do karty abonenckiej.
 
Do góry