N-ka zgrywanie VOD

lukasfur

New member
Witam
Mam Pytanie.
Czy da się zgrać filmy i seriale z NBOX rec. z VOD, na nagrywarkę DVD
Chodzi mi o zwykłe przegranie na samodzielną nagrywarkę DVD.
Czy są jakieś zabezpieczenia i nie moża zgrać??

PS. Słyszałem że N ma wprowadzić możliwość zgrywania chyba przez USB na kompa, ale niewiem ile w tym prawdy
 

Gucio50

New member
Bez reklam
lukasfur napisał:
W
Czy da się zgrać filmy i seriale z NBOX rec. z VOD, na nagrywarkę DVD
Chodzi mi o zwykłe przegranie na samodzielną nagrywarkę DVD.
Czy są jakieś zabezpieczenia i nie moża zgrać??
Nagrywanie przez złącze euro lub Component+optical idzie bez problemów.
Sprzedawcy opowiadają bzdury, że się nie da, że są zabezpieczenie. Nic więc dziwnego ze taki np, jack119 :p , powtarza je bezmyślnie zamiast najpiewrw sprawdzić.

lukasfur napisał:
Słyszałem że N ma wprowadzić możliwość zgrywania chyba przez USB na kompa, ale niewiem ile w tym prawdy
Nic :p
 

sklonowany

New member
Gucio50 napisał:
Nagrywanie przez złącze euro lub Component+optical idzie bez problemów.
Sprzedawcy opowiadają bzdury, że się nie da, że są zabezpieczenie. Nic więc dziwnego ze taki np, jack119 :p , powtarza je bezmyślnie zamiast najpiewrw sprawdzić.


Nic :p

Oczywiście, że się da. Zgadzam się z Gucio50. W sumie sprzedawca nigdy nie wprowadził mnie w błąd ale też słyszałem wielokrotnie opinie, że "nie, nie ma takiej opcji". Tak, że zgrywanie z VOD jak najbardziej tak. A z zabezpieczeń nie wyobrażam sobie nawet za bardzo jakie mogłyby być.
 

Lukasf

New member
Jeżeli chodzi o zabezpiecznia to wiem że nawet VHS były zabezpieczane :) nie szło przegrywać niektórych kaset...wiem że to dawno temu :p
Chodzi mi to o zwykłe zrzucenie na płytkę DVD z recordera N, oczywiście przy pomocy samodzielnej nagrywarki DVD...:grin:

odp jack119
JA? Nie, przecież to nielegalne ;)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Lukasf napisał:
Nie, przecież to nielegalne ;)

1. Nie ma nic nielegalnego z nagrywania z Tv lub dekodera platformy cyfrowej

2. NIE da się nagrać ze złącza HDMI, programów zabezpieczonych przed nagraniem przez nadawcę.

Tak więc Component, Euro Tak. Cyfrowo przez HDMI NIe.

Oczywiście za pomocą zwykłych sposobów. Znane są bowiem już rozdzielacze HDMI a wtedy ... ...
 

kenross

New member
Witam. A ja mam pytanie podobnej treści ale troszkę inne.
Mianowicie:
Jak wiadomo eNke można podłączyć do netu. Jeżeli coś jest podłączone do sieci to na pewno można się tam dostać (włamać, ukraść dane).
Moje pytanie brzmi : Czy da się po kablu RJ-45 (skrętka) jakoś ściągnąć filmy zapisane na dysku dekodera (nagrane z TV) na komputer ? (bo prędzej czy później nie będzie miejsca na dekoderze :()

P.S. Z góry przepraszam jak już była taka rozmowa .... ale opcja szukaj nic nie znalazła :( Może złych słów kluczowych używałem ale próbowałem dużo kombinacji...
Znowu przeszukując forum ręcznie natrafiłem na ten właśnie wątek.
Z góry dziękuję za odpowiedź...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
kenross napisał:
... ... wiadomo eNke można podłączyć do netu. Jeżeli coś jest podłączone do sieci to na pewno można się tam dostać (włamać, ukraść dane). ...

Można, "jak się umie", w praktyce może to być prawie niemozliwe, lub nieopłacalne. co na jedno wychodzi. :p
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Zgadzam się. "n" funkcjonuje już ponad dwa lata a jakoś nie spotkałem się w internecie z informacją jakoby komuś udało się "złamać" recordera za pomocą złącza RJ-45.

Pozdrowienia!
 

clark_kent

New member
Gucio50 napisał:
Nagrywanie przez złącze euro lub Component+optical idzie bez problemów.

Własnie wczoraj sprawdzałem to całe zgrywanie z VOD. Właczyłem na próbę E.T. w picture box i i w momencie właczenia przycisku "rec" w pilocie nagrywarki wyskoczył komunikat na ekranie cyt.: "WYKRYTO SYGNAŁY BLOKUJĄCE NAGRYWANIE". nagrywarkę mam podłączona z nbox-rec za pomoca euro. więc co robie nie tak, i czy aby na pewno ta opcja była przez kolegów opisujących wyżej sprawdzona? :hmm:
 

piqs

New member
Mam prośbę,

Czy ktoś mógłby zweryfikować to co napisał clark_kent??
Własnie chciałem zakupić jakąś nagrywarkę (myślę o wyborze pomiędzy Pioneerem DVR-560H, -LX61, Panasonikiem DMR EH 68 a ewentualnie Sony RDR-HX80) i jednym z głównych jej zadań byłoby zgrywanie na płyty programów/filmów/seriali nagrywancyh wcześniej przez nbox recorder z eNki.
Stąd pytanie, czy blokada możliwości nagrywania jest wykrywana tylko przez którąś specyficzną nagrywarkę? Czy może dotyczy tylko filmów z PictureBoxa, Nscreena i Premier VOD (a na przykład programy nagrane z EPG można normalnie przegać dalej)?

JEst to dla mnie dość ważne, więc prosiłbym o informację od osób użytkujących combo: nbox recoder i nagrywarka DVD/HDD.

Z góry dzięki!

Pozdrawiam,
 

awujotka

New member
Bez reklam
Audycje nagrane na dysk poprzez epg możesz jak najbardziej zgrać na płytę poprzez eurozłącze, tylko musisz wtedy pamiętać o zmianie źródła wyjściowego sygnału przyciskiem res na obudowie n-boxa.
Materiał z VOD-u natomiast jest zabezpieczony przed kopiowaniem.
 

piqs

New member
Dzieki Awujotka!

W takim razie chyba sie zdecyduje na te nagrywarke (Panasonic wychodzi na prowadzenie z uwagi na mozliwosc odtwarzania DivXow wprost z USB) :)

Pozdrawiam,
 

Gucio50

New member
Bez reklam
kenross napisał:
Wielkie dzięki za odpowiedź... Może coś się wymyśli w kwestii RJ-45 :D ...

Sądząc po liczbie Twoich postów, na początek powinieneś wybrać sobie zadanie nieco mniej ambitne. Np opracowanie programu , który wygra w szachy z IBM Blue, lub wymyśl perpetum mobile. :p
 

bartezu

New member
No to w końcu jak?

Gucio50 i sklonowany twierdzą że można (np. po euro), kilku innych że nie, mi jakoś się po euro nie udało (info w stylu "you cannot..." blablabla kilka sekund po włączeniu filmu z VODa). Może ktoś kto to zrobił napisze dokładnie jak to zrobił? Mam na myśli łopatologie typu jaka nagrywarka, czy zykły "sklepowy" kabel euro itp. Aha, jeszcze jedno, mi też "wydawało się na 100%" że po euro pójdzie (po co blokować skoro to SD i jak blokować skoro euro to złącze z czasów głębokiego VHS) dopóki nie spróbowałem, więc proszę zaznaczyć w wypowiedzi czy sie wg kogoś da (teoria), czy się komuś udało (praktyka). Dzieki i pozdrawiam.
Bartek
 

Gucio50

New member
Bez reklam
bartezu napisał:
Gucio50 i sklonowany twierdzą ... ...

Są 2 problemy przy nagrywaniu z nki

1. Praktycznie nie ma na rynku nagrywarek przez HDMI lub Component. Można jedynie nagrywać na nagrywarki DVD w jakości SD, np za pomocą kabla EURO.

2. Próbowałem nagrywać rożne programy i filmy. Zwykle się udawało.
Ale ostatnio chciałem nagrać film z kolekcji VOD "W kręgu kłamstw" z Russelem Crowe.
Przygotowałem płytkę, zrobiłem "nadruk LightScribe", no i kicha. Nagrywarka wywaliła komunikat taki:
"dostawca tego materiału nie udziela zgody na jego kopiowanie", Widać więc, że jak nawet jest możliwe kopiowanie SD, to właściciel praw może nie wyrazić zgody. Jak sądzę nikt nie zabroni kopiować jekiegoś nudnego programu, ale ciekawe filmy i owszem :p



Prawdopodobnie, najtańsze na rynku nagrywarki (mustek, manta, belwood) olewają informacje o prawach do kopiowania. Panasonic, Sony czy Philips NIE
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Gucio50 napisał:
Są 2 problemy przy nagrywaniu z nki

1. Praktycznie nie ma na rynku nagrywarek przez HDMI lub Component. Można jedynie nagrywać na nagrywarki DVD w jakości SD, np za pomocą kabla EURO.

Są karty komputerowe do zgrywania z HDMI, ale ze względów prawnych nie umożliwiają zgrywania materiałów zabezpieczonych protokołem HDCP (jak wszystko co wychodzi po HDMI z dekoderów Nki lub Cyfry+). Do woli można sobie nimi zgrywać nagrania z własnej kamery.

W rozdzielczości HD z Nki można zgrywać materiały z wyjścia COMPONENT. Można do tego użyć nagrywarki Hauppauge PVR HD.

2. Próbowałem nagrywać rożne programy i filmy. Zwykle się udawało.
Ale ostatnio chciałem nagrać film z kolekcji VOD "W kręgu kłamstw" z Russelem Crowe.

W przypadku odtwarzania materiałów VoD nbox na wyjściach SCART i COMPONENT włącza Macromedia protection.
 

bartezu

New member
Gucio50 napisał:
Prawdopodobnie, najtańsze na rynku nagrywarki (mustek, manta, belwood) olewają informacje o prawach do kopiowania. Panasonic, Sony czy Philips NIE
Prawdopodobnie nie. Z dość wiarygodnego źródła właśnie dostałem info że najprawdopodobniej WSZYSTKIE obecnie obecne na rynku recordery DVD respektują zastrzeżenie kopiowania. Pozostaje komp.
 
Do góry