Brak sygnaly w cyfrze +

woznyadam

New member
Witam,
podczas montazu anteny w koncu udalo sie trafic aby byl jakis sygnal, jednak co chwile on zanikal, po dalszych probach niestety nawet tego sygnalu juz nie bylo, co moze by nie tak, co robic?
 

mlun

New member
Ja bym się chętnie podłączył pod temat bo mam podobny problem. Dwa dni temu wzięliśmy z C+ nowy dekoder HD.To jest chyba philips ten model PVR. Wcześniej mieliśmy wysłużonego pioneera i działało ok.
Po podłączeniu tego dekodera nastepuje dziwne zjawisko. Podczas oglądania potrafi zaniknąć całkiem sygnał, potem wraca (w parametrach anteny czy tam odbioru jest 5.5 w skali 6) no ale oglądać się już nie da ponieważ na obrazie jest pikseloza i rwie(dosłownie jakby sygnał się urwywał). Wtedy pomaga wyłączenie i ponowne włączenie dekodera.
Czy ktoś się z czymś takim spotkał? Czy to może być wina anteny? Podkreślam że na poprzednim dekoderze wszytsko było ok. Aha antene mamy tą mniejszą ale to nie powinno przeszkadzać przy normalnych kanałach, jeśli już to przy HD dopiero prawada? DLatego zakładam że wielkość talerza nie ma tu znacznie obecnie.
Po świętach mam zamiar się wybrać do punktu, w którym braliśmy dekoder może oni coś poradzą.
Chyba że poprstu ten model nadaje się do d.... Nie wiem wiem sam, nie powinno się tak dziać przecież z nowym sprzętem.
 
Do góry