n - rozdzielvzość nadawanych kanałów

Gucio50

New member
Bez reklam
Gdzie mozna przeczytać w jakiej rozdzielczości i przeplocie nadawane są poszczególne kanały HD

NIE CHODZI mi o opinie, ale o materiał napisany, najlepiej oficjalny :confused:
 

jack119

New member
Jak naciśniesz opcje to możesz zmienić format obrazu.
Na kanałach HD nie można tego zrobić :)
Ja tak rozpoznaje HD. Zdziwiłem się kiedy zobaczyłem, że OTV, TVS (?)
jest w HD, bo wyglądało jak zwykły PAL.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
jack119, raczej chodzi o informacje typu TVN HD - 720p, Discovery HD 1080i. Niestety nie znam odpowiedzi dlatego podpinam się do pytania z pierwszej wiadomości w wątku.

Pozdrowienia!
 

_MarSs_

New member
W N-ce takie informacje to mozna niestety wywróżyć tylko z fusów po kawie... czy na prawdę tak trudno dołozyc pasek informacji o obecnym trybie audio i wideo oraz ich biterate? Pewnie nie, a to, ze tego nie ma to po to aby ludzie się nie czepiali, że miało być tak HD a jest G!

A z innej beczki, czasami słucham radia N HD i zawsze amplituner zgłaszał mi żródło DD5.1 a od tygodnia zgłasza tylko DD2.0 znowu coś przycięli?
 

jery--

New member
Bez reklam
jack119 napisał:
Jak naciśniesz opcje to możesz zmienić format obrazu.
Na kanałach HD nie można tego zrobić :)
Ja tak rozpoznaje HD. Zdziwiłem się kiedy zobaczyłem, że OTV, TVS (?)
jest w HD, bo wyglądało jak zwykły PAL.
Nie do końca masz raję. Kanały które wymieniłeś są w SD ale nadawane w 'pełnym' formacie 16/9 (bez pasów na górze i dole).
Tak samo jest w Cyfrze i na szczęście jest ich (tych programów) coraz więcej np. w Planet, kanały SD Canal+, HBO2 czy główne stacje niemieckie. To wpływ coraz większej ilości panoramicznych TV.

Pozdrawiam
 

zoltan

New member
jack119 napisał:
Jak naciśniesz opcje to możesz zmienić format obrazu.
Na kanałach HD nie można tego zrobić :)

To w sytuacji, gdy w opcjach telewizora (SETUP) format ekranu jest ustawiony na panoramiczny. Jesli bylby ustawiony na standardowy, wtedy moznaby bylo zmieniac format ekranu w opcjach (OPT).
 
Do góry