TV N - brak niektórych kanałów

jmahorow

New member
Witam,
Mam problem z odbiorem kilku kanałów z platformy N.
Przeczytałem poradniki dot. platformy i problemy userów.
Siła/Jakość z 82 %/45% wzrosła do 84 %/64 % Ber 1.8-E2 i dalej nie mogę uzyskać obrazu dla programów takich jak:
Universa Channel, AXN Crime, AXN SCI-FI, SCI FI Channel, Doscovery World, Channel, Animal Planetm, TVS
Co może być powodem takiego stanu rzeczy. Aktywacja n była 1.12.2008 Antena 83 cm z logiem N. Konwerter Golden Edition Single.
thx za pomoc i pozdrawiam :)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Na początek spróbuj trochę ;wyregulować; antenę , oraz spróbuj lekko skręcić w uchwycie konwerter . Jeżeli uzyskasz lepszy parametr BER powinno być ok.Osobiście wykonał bym prosty reset wyciągając na chwilę zasilanie nboxa z gniazda 230V.
 

jmahorow

New member
Próbowałem regulować i udało mi się to co napisałem wyżej. Antene lekko ponaginałem. Dla tych kanałow co występuje plansza że brak sygnału. Jakość jest 0 % i siła 65 %. Czy można ręcznie dostroić częstotliwośc kanałów? żeby zobaczyć czy jest co kolwiek? TVN HD jest ok, da sie zmienić jakość dzwięku na DD. Więc chyba jakość jest ok. I jeszcze jedno, jakość i siłe brałem z menu ustawienia i antena. Jest jeszcze diagnistyka ale tam wartości są znacznie wyższe prawie 90 %
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Antenę nie ; wyginamy; ale należy poluzować ;cybanty; i leciutko regulować (chyba czytałeś o tym) .Jak dla mnie parametr BER przy Twojej antenie jest zbyt niski.Odczyt najlepiej sprawdzać w menu ustawienie anteny, nie można ręcznie dostrajać kanałów.
 

jmahorow

New member
Sprawawa wyjaśniona, przyjechał człowiek z serwisu n. Zmienił konwerter na inny, wszystkie kanały są widoczne !!! Jakość dochodzi do 100 % siła do 90 % :) Więc to nie była wina złej regulacji anteny tylko, konwerter wycinał pasmo. To samo powiedział konsultant z N. Szacunek dla niego :)
Pzdr i dziękuje za porady :)
Wesołych Świąt.
 

kordos

New member
Za niski parametr BER

Powodem braku sygnału na niektórych kanałach (komunikat: "BRAK SYGNAŁU - sprawdź czy dekoder jest właściwie podłączony") jest za niska wartość parametru BER. Samo ustawienie siły sygnału na np. 80% i jakości na 100% przy niskim parametrze BER powoduje, że niektóre kanały sa niedostępne. Dość trudno wyregulować tak antenę aby było ok, ale jest to możliwe :D. U mnie instalatorzy walczyli z tym kilka godzin (opóźnienie pokazywania siły sygnału na dekoderze nie pomaga w tym...) ale się im udało i wszystko śmiga aż miło.
 
Ostatnia edycja:

jmahorow

New member
Pisałem wyżej, że facet wymienił mi konwerter na inny i sygnał się pojawił :)
Czy znasz stronę na której można sprawdzić lokalizację na mapie i pokazane są satelity oraz kont padania sygnału? W Wawie chciałbym założyć sobie N i mam obawy czy po tej stronie bloku gdzie mam balkon da się ją poprawnie zainstalować :)
 

Taluk

New member
kordos napisał:
"...
jest za niska wartość parametru BER".

Prawidłowo powinno być - jest za wysoka wartość BER.

Parametr "BER" to w tłumaczeniu - bitowy współczynnik błędu.
Im on jest niższy to lepiej, nie powinien przekraczać wartości 9,0 do minus trzeciej.

Przy antenie 90 i quad monoblock na kanale 1 /TVP 1/ mam ciągle BER na poziomie 0,00
 

broda1725

New member
Bez reklam
Czyli jest dobrze ? BER jest 0.0E0 na wszystkich kanałach tych których mówicie aby sprawdzać. Powiedzcie tylko dokładnie jak sprawdza się siłę i jakość danego programu. Czy powinno się wejść w SETUP/DIAGNOSTYKA na danym kanale ?
 
Do góry