co kilka minut na 2 sekundy ginie dźwięk w cyfrze +, dlaczego?

Lemoniada

Member
Mam cyfrę+ HD, chodzi na tunerze Philipsa 6201, co jakiś czas na jakieś 2 sekundy ginie głos i pojawia się znowu, na pewno nie jest to wina ani kabla HDMI sprawdzałem na dwóch różnych ani tunera,ponieważ wymieniłem już na trzeci nowy i to samo, problem ten mam gdzieś od około 3tygodni,wcześniej było wszystko w porządku, przypuszczam że może być to wina przekazu z cyfry lub mam za słaby konwerter pod te warunki pogodowe, może to one mają tutaj jakiś wpływ? Czy mogą się wypowiedzieć osoby czy mają również taki problem lub miały ?
konwerter mam Golden Interstar Universal Single LNB GI-201 Platinum X
Czego to jest wina co zrobić bo denerwuje to bardzo
 
J

Judash

Guest
Tylko na kanalach C+HD, czy kazdym innym tez?Zmien czasze na 90cm, u mnie dziala bez problemu.
 

Lemoniada

Member
Judash napisał:
Tylko na kanalach C+HD, czy kazdym innym tez?Zmien czasze na 90cm, u mnie dziala bez problemu.

antenę mam 100 cm, dzieje się tak na wszystkich kanałach nie tylko HD, może to jakieś ustawienia? czy konwerter, kiedyś było dobrze
 
J

Judash

Guest
Sygnal masz duzy, moze sprawdz zakonczenia na kablu antenowym?Moze sprawdz na innym tunerze?
 

Lemoniada

Member
Judash napisał:
Sygnal masz duzy, moze sprawdz zakonczenia na kablu antenowym?Moze sprawdz na innym tunerze?

sprawdzałem już na trzech tunerach i to samo, sprawdzę jeszcze kabel antenowy jak nie wymieniam konwerter może się coś uszkodziło
 
J

Judash

Guest
Moze przewod jest gdzies uszkodzony, albo laczacy TV z tunerem?Ze strony C+ wsio idzie wporzadku.
 

luzak34

New member
wina tunera (u mnie tak jest)

u mnie to byla wina tunera (tak sobie tlumacze). z fergusona po coaxialu co jakis czas mi gubil dzwiek... jakby ampli nie potrafil rozpoznac formatu sygnalu.. w koncu sie wkurzylem i podlaczylem analogiem i dzwiek nie znika ale za to mam tylko stereo.... w lutym bede mial philipsa pvr to znow przymierze sie do cyfrowego dzwieku z satelity
 

Lemoniada

Member
już nie wiem co mam sprawdzać, kupiłem nowy konwerter FAVAl i to samo zmieniłem nowy kabel i to samo, nie wiem już co jest grane? co jeszcze mogę sprawdzić, antenę mam 100 cm, jeszcze spróbuje podłączyć wejściem AV
 
Do góry