TOYA cyfrowa w lodzi

krzyzak1

New member
Witam

Jakis czas temu tv toya (kablowka) wprowadzila dekoder cyfrowy. czy moze ktos z Was ma jakies doswiadczenia z ta oferta.
NIe maja HD, dodatkowo trzeba placic za wersje cyfrowa ,nie mozna zrezygnbowac z sygnalu analogowego. DLa mnie troche kicha,
ale czekam na Wasze opinie

pozdr
Krzyzak
 

Golibroda

New member
Sam bym z chęcią posłuchał wrażeń użytkowników.

Sama TV kablowa już nie jest tania (koło 40 zet) i jeszcze dodatkowo za Tv cyfrowa (coś chyba 12 zet) - robi się mało konkurencyjnie do platform cyfrowych.
Jedyna zaleta,ze można mieć 10 telewizorów w domu i na każdym co innego (oprócz kanałow cyfrowych do których jest jeden dekoder).

Pozdrawiam
Piotr
 

xolzok

New member
Bez reklam
krzyzak napisał:
Witam

Jakis czas temu tv toya (kablowka) wprowadzila dekoder cyfrowy. czy moze ktos z Was ma jakies doswiadczenia z ta oferta.
NIe maja HD, dodatkowo trzeba placic za wersje cyfrowa ,nie mozna zrezygnbowac z sygnalu analogowego. DLa mnie troche kicha,
ale czekam na Wasze opinie

pozdr
Krzyzak

O HD nie ma mowy bo dekoder nie posiada wyjścia dla obrazu w standardzie HD.
 

ernane

New member
sprawa jest calkiem prosta nie raz pisano na ten temat w tym dziale.
Jesli masz mozliwosc instalacji anteny to po co kablowka, chyba ze faktycznie masz te 10 tv w domu ;)
dodatek za cyfrowa tv byl za 10zł teraz juz jest za 13zł wiec cena bedzie rosla jak abonament nonstop. O ile bylaby mozliwosc bardziej elastycznych pakietow to mozna sie zastanowic, ale jak masz plazme czy lcd to daj spokoj, jakos moze i jest w miare ladna to i tak roznie bywa.

za 60zł to mozna miec fajne pakiety w tvsat, n czy cp.
Mimo ze nke tak srednio lubie to jednak elastycznosc pakietow jest godna pozazdroszczenia
 

ernane

New member
nie moge edytowac swojego postu? dziwne :confused:

co do HD w toya, znalazlem w ksiazeczce z grudnia 2007 takiej co sie daje z wykazem kanalow itd na 2 kartce od konca sa pytania i odpowiedzi.
Tam jest pytanie o HD czy bedzie w toji, odpowiedzieli ze dopoki nie bedzie popularniejsze bo narazie sa tylko niektore transmisje w hd nadawane i jest w ogole malo kanalow hd, wiec poki sie nie upowszechni to nie bedzie

pewnie jak bedzie 30 kanalow w hd w kazdej platformie to moze bedzie hd.

Niezrozumiale czemu inne kablowki maja hd


do moderatorow: prosze o polaczenie moich 2 postow
 

chmurek

New member
Zakupiłem Pioneera 4280XD i po włączeniu analogowego sygnału kablowego postanowiłem wziąść Toye cyfrową.
Sygnał analogowy jest kiepski szczególnie na większym ekranie. Po podłączeniu cyfrówki sygnał zdecydowanie się poprawił i teraz dopiero Tv pokazuję pazurki.
Jeżeli nie chcesz mieć talerza za oknem to jest to rozsądny wybór.
Moja okolica to Bałuty-Łagiewnicka.
chmurek
 

ernane

New member
fajne zaskoczenie od rana ;) kupic plazme w cenie 2-3 normalnych i bez tvsat.
W koncu plazma nie jest do tv tylko do pelnoekranowych rzeczy ;)

Co masz na mysli mowiac ze nie mozesz miec anteny? napisz na PM zeby tutaj offtopica nie robic
 
Ostatnia edycja:

chmurek

New member
Dla sygnału jaki posiadam plazma jest zdecydowanie lepsza niż LCD. Jeżeli miałbym dostarczany super sygnał to może wybrałbym LCD ale porównywałem Pioneera z Sharpem XL2 i Toshibą 42z3030 i cóż na sygnale SD Pioneer dla mnie gra lepiej. Ale jak to już było pisane każdy ma inne odczucia.
W momencie pierwszego włączenia TV miałem wątpliwości (ostrość) ale po prawie miesiącu nie żałuje swojej decyzji.
chmurek
 

ernane

New member
zgadzam sie ze dla kablowki lepsza jest plazma niz LCD, dyskusje tutaj zmieniamy w temat co wybrac pod kablowke ;)

to tylko ja nie moge pojac pewnych kwesti - miec cos hi-tech a nie korzystac w pelni z potencjalu ;)
a mozliwosci zalozenia anteny tez nie mialem bo nie chcieli zgody dac, dopoki nie skorzystalo sie z prawnej drogi rozwiazania sporu

i tyle offtopicowo.
 
Ostatnia edycja:

flipers

New member
HD w TV Toya

Witam!
A ja dzwoniłem dziś na infolinię do TOYA i dostałem niespodziewane info, iż nie wykluczone, że w tym roku będziemy się mogli cieszyć sygnałem HD. Oczywiście będą też nowe dekodery zarówno z dyskiem jak i bez.
Nic więcej nie mogłem wydobyć z człowieka z którem rozmawiałem, ale i tak info jest dobre. :grin: :grin: :grin:
 

ernane

New member
pewnie jestes abonentem ;) pamietasz jak bylo ze zniesieniem limitu? z tym ze w tym przypadku publikowali info kiedy to nastapi, a tutaj z HD to jest tylko ustne info ;) fajnie byloby, gdzies na forum pisalem ze z tylu ksiazeczki dla abonentow pisali w FAQ o HD ze za malo przekazow w HD i za malo telewizorow z HD :D:D:D:D:D:D, a tu takie zaskoczenie :) mile:)

ale tak juz totalnie offtopowo to patrzylem po ofertach mniejszych operatorow np zdunska wola ponizej 30zl za full pakiet swietna cena, a internet? 0.5Mb (mi by tyle starczylo) 20zl!
a upc ma 10Mbit za 89zl.... to sa ceny ale co do kablowek to dotyczy mniejszych miast a napewno operatorow o mniejszym zasiegu
 
Ostatnia edycja:

Golibroda

New member
Zobaczymy, byle nie takie jak do "tv cyfrowej" :)

I ciekawe ile krzykną za usługę. jak wchodziła cyfrowa to było 9 zł, teraz chyba 12 :p i nie dadzą nawet wypróbowac tylko kota w worku trzeba wziąć :-D

P.
 

flipers

New member
Witam!
Macie może jakieś nie oficjalne info z TV Toya jakoby maiła wprowadzić we wrześniu HD?? W gazetce napisali, mamy I września a tu błoga cisza...
 

Golibroda

New member
No tak, gazetka Toyowska obiecywała zawsze niestworzone rzeczy.
Wiele pozostało w sferze marzeń. Ale HD w kablówce to konieczność.
Mysśę, że to zrealizują bo stracą wielu użytkowników nie podążając z duchem czasu.
 

xolzok

New member
Bez reklam
Nowa oferta TOI

Telewizja TOYA ma teraz w ofercie cyfrowej 132 programy, a od 1 października wprowadza dodatkowo 31 nowych, w tym 11 w systemie HD. - To najbogatsza oferta. Żaden z operatorów nie ma takiej - chwalili się wczoraj szefowie TOI.

Z okazji jej wprowadzania TOYA przygotowała promocję. Jej partnerami jest firma Sharp reklamującą się produkcją telewizorów oraz sieć sklepów W&W. Każdy, kto kupi taki telewizor w sieci sklepów W&W, będzie zwolniony z opłaty abonamentu przez pół roku lub przez rok (zależnie od pakietu).

info: gazeta.pl
 

p_lar

New member
Cytat ze strony Toyi:
"Dwa lata temu TOYA wprowadziła usługę telewizji cyfrowej. Do końca 2007 roku liczba programów z 59 zwiększyła się do 98. 1. października abonentów czeka prawdziwa technologiczna rewolucja. Do mieszkań dotrze sygnał FULL HD."
Jutro, czyli w piątek 26.09 i w sobotę mają być jakieś prezentacje w wytwórni na Łąkowej w połaczeniu z pokazami Sharp-ów Aquos.
Piszą też o możliwości "podpisania umowy na specjalnych warunkach"
Ciekawe czy to to o czym pisal xolzok.
 
Do góry