TOYA cyfrowa w lodzi

Monkin

New member
Bez reklam
Panowie z Toyi wymienili mi dekoder na inną motorolę ale problem jest nadal, jedynie pomaga przywrócenie ustawień fabrycznych, które wykonuje co 3-4 dni. Obecnie Toya ma wymienić mi dekoder na nowy który dopiero wprowadzają, oczywiście bezpłatnie, postraszyłem ich rozwiązaniem umowy.

Obserwując podejście Toya do starych wieloletnich klientów, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Mam ten sam problem. Gdyby nie mozliwość oglądania kanałów sportowych skopletowanych w Toyce z różnych platform cyfrowych już dawno by mnie u nich nie było...A biorąc pod uwagę jeszcze cenę usługi to szkoda gadać.
Do full abonamentu cyfrowego (Mega ze Sport Plus) ok. 143 zł trzeba doliczyć (jak chce się oglądac w HD)jeszcze 50 zł haraczu w postaci opłaty za tzw. sygnał analogowy plus 20zł miesięcznie za dzierżawę dekodera . To mnie wq...na maksa. Trzyma mnie u nich tylko ten nieszczęsny sport.:x
 
Ostatnia edycja:

sontario

New member
Hej, zapomniałem o tym wątku i dopiero teraz tu zajrzałem. Mam od niecałego miesiąca tą nieszczęsną nagrywarkę PVR Toyi i oto moja opinia:

SHIT że ja pier......

Nie wiem jak działały wcześniejsze zwykłe odbiorniki HD (te Motoroli chyba) bo nie miałem z tym wcześniej styczności, ale jeśli nagrywarka PVR podobno działa dużo lepiej, to ja dziękuję! Od samego początku miałem gigantyczne z nią problemy. Przycięcia były co chwila, głównie na kanałach HD. Zwiechy do tego stopnia, że pomagało tylko wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. Jeśli ma się gniazdko gdzieś daleko za telewizorem - dochodzi dodatkowe wqrw... bo trzeba odsuwać cały stolik ze sprzętem. Średnio raz na dobę miałem z tym zabawę. Zanim jednak podłączyli mi ten super hiper szmatławy odbiornik - musiałem ciągnąć nowy kabel z klatki, bo instalator stwierdził słabą jakość sygnału na starym i sygnał zwrotny (internetowy) nie zadziałałby. No to trzeba było zrobić kucie, wiercenie dziur na wylot w ścianie i leci teraz chamski nowy kabel na wierzchu. A po podłączeniu takie szopki... No to przyjechał instalator znowu i stwierdził, że sygnał jest teraz za mocny, więc założył coś żeby go lekko przytłumić. Efekt - dodatkowe 2 kable i jakaś puszka doszły za TV, ale przyznaję - poprawa jest. W międzyczasie poprawili też trochę soft. Pojawiły się od tego czasu 2 nowe wersje i jest lepiej, dekoder nie wiesza się już aż tak bardzo. Ale przycięcia (nie tylko na HD) dalej występują. Od czasu do czasu szarpnie obrazem, ale jest to jakoś do zniesienia. Co do ergonomii menu - należy je jeszcze dopracować. Np. włączamy kanał nr 1 i wchodzimy w EPG. Pokazuje się oczywiście program od kanału nr 1. Wychodzimy z EPG i przechodzimy na kanał 320. Wchodzimy w EPG i nadal jesteśmy na kanale 1... I trzeba się trochę naprzewijać żeby dojść do kanału bieżącego, żeby coś ustawić do nagrania. Druga sprawa - przewijanie. Masakra jakaś... Niby dostępne są prędkości 8,16,32,64 i 128x, ale o jakiejkolwiek płynności w tym przewijaniu można zapomnieć. Chcesz przewinąć reklamę, wciskasz przewijanie np. 64x i czeka, czeka, czeka... Przeleci kilka sek a potem nagle walnie 5 min w przód i trzeba cofać... I tak jest lepiej, bo na starszym sofcie całkowicie to było zrypane... Przewijanie na nagranym filmie było max 32x a w rzeczywistości przewijało może 8x max. O kwestii HDMI to nawet nie chcę już wspominać. Mam Denona AVR-1611 i nie mogę puścić sygnału po HDMI do niego, bo nawet problem jest z obrazem a dźwięku kompletnie nie może zdekodować. Kupiłem nawet kabel za 130 zł i nie ma żadnej różnicy. Jest jeszcze kwestia szumu jaki generuje ta nagrywarka. Jest w niej dysk 500 GB i przy ciszy w pokoju go słychać jak się kręci. OK, jest to normalne, nie przeskoczy się tego, ale nie przeszkadza to podczas oglądania. Ale dlaczego jeśli wyłączę z pilota - dysk nie zatrzymuje się?? Nadal wiruje, mimo, że nie musi bo sprzęt jest w stanie stand-by. Jeśli ktoś nie może spać przy włączonym kompie - niech zapomni, że zaśnie w pokoju z cyfrową nagrywarką PVR Toyi.

Co tu mówić więcej - jestem bardzo zawiedziony. Tyle kasy... Mam im zapłacić 200 zł za aktywację, 60 zł za nową instalację kabla, potem bulić 20 zł miesięcznie za dzierżawę tego sprzętu i mieć taką sieczkę i kupę nerwów zmarnowanych tylko? Toya robi sobie jaja z klientów. Wprowadziła na rynek NIE PRZETESTOWANY odbiornik i zrobiła sobie z ludzi beta-testerów za ich własne pieniądze!!! Dla mnie to granda! Przysłali mi już f-ry do zapłacenia, a ja ciężko się zastanawiam, czy mam zapłacić za to. Ale nie wiem czy mam jakieś podstawy żeby podważyć obowiązek tej zapłaty. Rozważam przejście do N-ki. Tam przynajmniej wszystko działa stabilnie i nie ma żadnych problemów z dekoderem. Chyba, że zdarzy się jakiś cud i poprawią w końcu soft i wszystko zacznie działać jak należy.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Rozważam przejście do N-ki. Tam przynajmniej wszystko działa stabilnie i nie ma żadnych problemów z dekoderem. Chyba, że zdarzy się jakiś cud i poprawią w końcu soft i wszystko zacznie działać jak należy.
Kolego w N-ce też nie jest aż tak bezproblemowo, założyłem własnie N-ke swoim rodzicom i ojciec też narzeka na pracę turbodekodera. A to mu się nie chce załączyć, tnie dźwięk, obraz w HD, (czasza 90 cm, b.dobry konwerter, czysty widok na Hot Birda, siła i jakość na maksa). Te dekodery z ich softem to jest najwyraźniej niedopracowane dziadostwo...
Mam też jeszcze na wsi założony Cyfrowy Polsat na starym dekoderze SD.Tylko z nim nie mam żadnych problemów.
 

sontario

New member
Wiesz, mam u rodziców na wsi właśnie nagrywarkę N-ki i żadnych problemów. Dlatego tak chwalę. Tylko, że było to zakładane 2 lata temu i nie jest to turbodekoder... Może dlatego. Nowość tak ma, zanim zacznie działać stabilnie - pierwsi użytkownicy muszą połamać sobie na niej zęby.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Co do Toyki to nie mogę powiedzieć, że możemy narzekać na oferowany u nich pakiet programów. Faktycznie mają prawie wszystko co najlepsze z poszczególnych platform. Jest pełen wypas z HBO, Canal +, Cinemaxami, Axn-ami, Filmboxami, nFilmami, MGM, Discovery, Animalami jakimiś kanałami z gołymi panienkami plus 15 kanalów nadających sporty (od Canala Sport, przez Eurosporty, sportowe Polsaty,TVP sport, nSporty po obydwa Sportkluby i ESPN , Extreme).W tym jest 20 programów w HD. Tylko wnerwia mnie ich pozycja monopolisty - u mnie nie mają konkurencji w postaci UPC lub innego operatora kablowego i dają paskarskie ceny na usługi. Nawet jak jesteś ich klientem od wielu lat , mają cię w d...I człowiek musi płacić ten nieszczęsny haracz w postaci 70 złociszy dodatkowo do pakietu cyfrowego. Czyli robi się w moim przypadku 213,80 zł miesięcznie.
Chcesz skorzystac z promocji na jakiś tańszy pakiet programowy (Canal + i HBO są teraz tańsze) , musisz rozwiązac umowę na minimum 6 miesięcy i dopiero potem możesz bulić taniej. Może w Łodzi mają pod tym względem lepiej. W innych miastach gdzie działa Toyka mają ludzi w głębokim poważaniu. Ja też myślę coraz częściej o założeniu N-ki lub Cyfry Plus tylko wtedy braknie mi niektórych kanałów sportowych. Filmy to se mogę oglądać na odtwarzaczu.
 

sontario

New member
Masz rację co do bogactwa oferty programowej - nie mają sobie równych. Tu nie narzekam, wręcz jestem zadowolony, że wszystko jest na 1 platformie. Do tego mają naprawdę super internet. U mnie bite 7 Mbps/1 Mbps (download/upload) za 69 zł miesięcznie dodatkowo jeszcze w promocji 50% za 6 m-cy. Do tego brak limitów na ściąganie danych. Jest naprawdę super. Na odbiornik SD też nie narzekałem, nawet go sobie zostawiłem do innego pokoju i płacę teraz 2x za cyfrę. Ale z tą technologią 3G w TV to dali d... Totalny false start. Skompromitowali się uważam wypuszczając nie wytestowany sprzęt na rynek. Teraz ludzie się muszą męczyć i wydzwaniać z reklamacjami. Najgorsze jest to, że testujemy im sprzęt i jeszcze za to płacimy. Taka moja opinia.

Co do cen, nie wiem z jakiego miasta Ty pochodzisz, ale w Łodzi usługi cyfrowe cenowo kształtują się chyba tak samo. Tylko ta chora opłata za pakiet analogowy jest zróżnicowana. Ja za analog płacę niecałe 50 zł, do tego 20 zł za pakiet cyfrowy SD z dzierżawą, 36 za pakiet cyfrowy+ (HD) i 20 zł za odbiornik PVR. Razem bulę 126 zł za telewizję i nie mam tu żadnych kanałów premium. Teraz mam w promo full do końca listopada a potem już tylko zgodnie z tym co zamówiłem. Nie rozumiem trochę tej opłaty za kanały analogowe... No ale co ja mogę. Gdyby nie te przechery z zawieszaniem się nagrywarki to złego słowa bym nie powiedział na Toye. Za takie pieniądze powinni wypuścić na rynek "mercedesa" a nie "dacie logan" ;)
 

Monkin

New member
Bez reklam
Hm...nie wytrzymałem już dłużej z podejściem Telewizji Toya do wieloletnich klientów, nie akceptuję tych cen i ich dziwnej polityki, braku możliwości zainstalowania własnego dekodera.
Przebolałem dwa kanały sportowe, rozwiązałem umowę z Toyką, zamiast płacić 2 stówy miesięcznie za full pakiet z HD i dzierżawę ich dekodera HD, przeszedłem na Cyfrę+ w pełnej wersji programowej za 129 miesięcznie. Zostaje 70 dych na browara i fajki. U mnie z tygodnia na tydzień coraz więcej ludzi składa im wypowiedzenie warunków umowy....Za pokazany rachunek z Toyki w C+ dali mi w prezencie dwa miechy za 51 złociszy.
 

arturro67

Member
jak tam koledzy ? Dziś w godzinach wieczornych telewizja cyfrowa Toya ,dodała nowy oprogramowanie do swoich dekoderów.Szata graficzna się nie zmieniła.Jak poinformowano na infolinii dekodery mają się nie zawieszać a co będzie zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:

sontario

New member
Ciekawe kiedy poprawią przewijanie w PVR, żeby upłynnić je. Największą moją bolączką jest ciągle złe kodowanie sygnału HDMI, przez co amplituner Denon nie jest w stanie się dodgadać z dekoderem po tym złączu. W TV bezpośrednio podłączonym nie działa też automatyczne skalowanie obrazu na tym złączu.
 

Stan2

New member
Zgrywanie z tunera Toyi

Podłączę się pod ten temat, gdyż od kilku dni poszukuję informacji (może nieudolnie) dotyczącej zgrywania programów z tunera Toyi. Czytałem że ich tuner PVR jest nie najlepszy i potem są kłopoty by zgrany materiał przenieść na komputer. Pomyślałem że o wiele wygodniej byłoby np. między tunerem a telewizorem umieścić komputer lub mediacenter i nagrywać jeden program w czasie gdy ogląda się inny. Zgrany materiał byłby od razy na dysku komputera i potem swobodnie można by go obejrzeć sobie na drugim telewizorze czy laptopie(łatwy dostęp do zgranego pliku). Czy ktoś może zastosował podobne rozwiązanie i mógłby podzielić się doświadczeniem?
 

hapyone

New member
moduł cam

Witam:)

może dałoby się przeprogramować jakiś inny modułu cam czy coś + karta toya zeby ominąć te badziewne tunery od toya?
 

evolucja

New member
Witam:)

może dałoby się przeprogramować jakiś inny modułu cam czy coś + karta toya zeby ominąć te badziewne tunery od toya?
Jakiś update w tej sprawie?
Z chęcią przeszedłbym na cyfrę(obecnie mam analogowy za 5dych/mc) ale odstrasza mnie wizja płacenia dodatkowych 15zł za dekoder.. Najlepiej gdyby dało się korzystać z karty CI.
 

majka420

New member
Brak dźwięku po wstrojeniu kanałów przez kartę CL+ Toya

Ja mam inny problem, mam kartę cl+ Toya po podłączeniu karty pod tv zrobiłam wszystko jak było w instrukcji. Tv wyszukało mi wszystkie kanały cyfrowe ale na dwóch kanałach konkretnie na AXN HD i DTV HD nie mam dźwięku. Po wyświetlaniu paska informacji na tych kanałach pokazuje mi, że audio jest zakodowane.
Wstrajałam kanały już ze 3 razy i ciągle to samo.
 
Do góry