Aster HDTV

Szambiarz

New member
Witam
Niestety jestem NIEszczęśliwym abonentem tak niefrasobliwej sieci jaką jest Aster. Nie dba ona o klientów, co wiecej wie lepiej od nich co chcieliby ogladac!!! Jednak z początkiem listopada odejde z Aster chyba że ich dekodery HD zapowiadane na wiosnę i kanałe HD bedą warte zostania. Bede wdzieczny za wszelkie informacje na ten temat z uwagą na to ze wiem juz że wprowadzane dekodery beda od Kaona, a najprawdopodobniej nie bedzie C+ sport i film w wersji HD (na SATkurier.pl przeczytałem ze wersja HD C+ bedzie dostepna w vectrze, UPC i Multimedii)

Z góry dzieki za informacje
 

Holt_

New member
Bez reklam
Szambiarz napisał:
Witam
Niestety jestem NIEszczęśliwym abonentem tak niefrasobliwej sieci jaką jest Aster. Nie dba ona o klientów, co wiecej wie lepiej od nich co chcieliby ogladac!!!

hmmm...

A znasz jakąś sieć kablową która pyta się swoich klientów, jakie programy chcieliby u siebie widzieć i stosuje się do tych życzeń?
 

Szambiarz

New member
Nie, ale gdybym ja był prezesem to sam bym sie domyślił ze bardzo mała mniejszosć ogląda takie rodzynki jak WEDDING TV lub MEZZO. W N jest Liga mistrzów, w Cyfrze+ najlepsze ligi (chociaz sam posiadam pakiet CANAL+ w Aster), W cyfrowym polsacie F1 a w Asterze... Śluby i opera na wyłączność.
Może uznasz ze jestem wyjątkowo marudny, ale nie wzgardził bym czyms takim jak National Geografic Channel albo Eurosport 2 zamiast Wedding TV i Mezzo oraz innych cudaków.
 

MaciekP

New member
Masz bardzo dobry nick pasujacy do tego co piszesz...

mi akurat w ence bardzo braku MEZZO, ktory jest świetnym kanałem i nie tylko operowym.
Mas zna pewno kanaly oferujące wyszukaną rozrywkę pod Twoje gusta jak "laski na czacie" czy "świat wg. Kiepskich"
 

Szambiarz

New member
Nie chciałem nikogo urazić. Chodziło mi po prostu o to że mało oferta programowa Aster jest wyposazona w kanały których nikt nie ogląda (zostawmy Mezzo... ale np.Wedding TV albo RTR Planeta)

Ale zdaje mi sie że tematem są informacje o HDTV w Asterze a nie kto jakie kanały ogląda...

PS: Świat wg. Kiepskich rzeczywiście lubie:p
 

Holt_

New member
Bez reklam
Szambiarz napisał:
Nie, ale gdybym ja był prezesem to sam bym sie domyślił ze bardzo mała mniejszosć ogląda takie rodzynki jak WEDDING TV lub MEZZO. W N jest Liga mistrzów, w Cyfrze+ najlepsze ligi (chociaz sam posiadam pakiet CANAL+ w Aster), W cyfrowym polsacie F1 a w Asterze... Śluby i opera na wyłączność.

ale tak w ogóle to odróżniasz platformy cyfrowe od sieci kablowych???

Szambiarz napisał:
Może uznasz ze jestem wyjątkowo marudny

oj tam, zaraz wyjątkowo. Pospolicie.


,
Szambiarz napisał:
ale nie wzgardził bym czyms takim jak National Geografic Channel albo Eurosport 2 zamiast Wedding TV i Mezzo oraz innych cudaków.

LOL, to mi się właśnie podoba :)

W Asterze jest: Polsat Sport, C+Sport, Eurosport, Sportklub, ESPN, TVP Sport - ale oni są beeeeeeeeeeeee, bo nie ma Eurosportu 2.

W Asterze jest Animal Planet, Discovery, Planet, Viasat History - ale są beeeeeeeeee, bo nie ma NGC. :) :)

Bardzo mi się podoba takie podejście. Sam przy obecnym asortymencie muszę się zastanawiać, który mecz z jakiej ligi wybrać sobie do oglądania, bo mi się godziny pokrywają.....ale co tam, mało, Eurosportu 2 jeszcze nam trza.............
 

Szambiarz

New member
Chciałem przypomnieć że ten post jest z myślą o informacjach o HDTV wdrażanym w Aster więc dość już tych opinii na temat oferty programowej a zacznijcie pisać o temacie jakim jest nazwa postu!!:???:

Od siebie dorzuce ze warto sobie wejsc na miedzynarodową strone KaonMedia i sobie pooglądać bo jest tam link do dekoderów przeznaczonych dla sieci NDS, z którą Aster niedawno podpisał umowę.

Na polskiej stronie Kaona są bodaj 3 rodzaje dekoderów. Jednak sądze ze są one dostepne bardziej do kupna dla osób prywatnych.
 

Holt_

New member
Bez reklam
Szambiarz napisał:
Chciałem przypomnieć że ten post jest z myślą o informacjach o HDTV wdrażanym w Aster więc dość już tych opinii na temat oferty programowej a zacznijcie pisać o temacie jakim jest nazwa postu!!:???:


:) :) :)

albowiem wcześniej:


Szambiarz napisał:
Niestety jestem NIEszczęśliwym abonentem tak niefrasobliwej sieci jaką jest Aster. Nie dba ona o klientów, co wiecej wie lepiej od nich co chcieliby ogladac!!!

tak zacząłeś temat czy nie? Czy to może ktoś się pod Ciebie podszyl????

a potem jeszcze było coś w stylu.....

Szambiarz napisał:
ale gdybym ja był prezesem to sam bym sie domyślił ze bardzo mała mniejszosć ogląda takie rodzynki jak WEDDING TV lub MEZZO. W N jest Liga mistrzów, w Cyfrze+ najlepsze ligi (chociaz sam posiadam pakiet CANAL+ w Aster), W cyfrowym polsacie F1 a w Asterze... Śluby i opera na wyłączność.


więc teraz się nie miotaj.

A co do dekoderow KAON - to, że są do kupienia indywidualnie, nie musi oznaczac, że będą niedostepne dla Astera jako sieci.
 

mataman

New member
Bez reklam
Holt_ zapominasz że wymienione przez ciebie kanały:
= TVP Sport, Planet, Viasat History że o C+ sport nie wspomne, są dostępne po wykupieniu dodatkowego abonamentu z maksymalnie badziewnym dekoderem. Mi osobiście po przesiadce z UPC bardzo brakuje NG, eurosportu 2 i polsatu sport extra, no ale nie można mieć wszystkiego.
 

Szambiarz

New member
Holt_ napisał:
W Asterze jest: Polsat Sport, C+Sport, Eurosport, Sportklub, ESPN, TVP Sport - ale oni są beeeeeeeeeeeee, bo nie ma Eurosportu 2.

W Asterze jest Animal Planet, Discovery, Planet, Viasat History - ale są beeeeeeeeee, bo nie ma NGC. :) :)
Holt_ jak ci tak mało do szczęścia potrzeba to sobie odpal sobie pakiet Antena to dopiero bedzie zabawa!:) :) :) Aha jakbys sie jeszcze nie zorientował to Viasat History to nie jest program przyrodniczy:) :) :)

Holt_ napisał:
Sam przy obecnym asortymencie muszę się zastanawiać, który mecz z jakiej ligi wybrać sobie do oglądania
Jeśli zastanawiasz się pomiedzy oglądaniem ligi szkockiej na Polsacie Sport a angielskiej na C+ to kolejny dowód na to jak mało ci potrzeba do zadowolenia.:)
 

Szambiarz

New member
mataman napisał:
Holt_ zapominasz że wymienione przez ciebie kanały:
= TVP Sport, Planet, Viasat History że o C+ sport nie wspomne, są dostępne po wykupieniu dodatkowego abonamentu z maksymalnie badziewnym dekoderem.

Co do jakości dekodera w pełni sie zgadzam:cool:

mataman napisał:
Mi osobiście po przesiadce z UPC bardzo brakuje NG, eurosportu 2 i polsatu sport extra, no ale nie można mieć wszystkiego.

Rzeczywiście chyba UPC ma najbardziej szeroką ofertę programową z sieci kablowych.
 

Holt_

New member
Bez reklam
mataman napisał:
Holt_ zapominasz że wymienione przez ciebie kanały:
= TVP Sport, Planet, Viasat History że o C+ sport nie wspomne, są dostępne po wykupieniu dodatkowego abonamentu z maksymalnie badziewnym dekoderem. o


OK, ale są dostępne?

Są.

A co do maksymalnie badziewnego dekodera - nie opowiadaj mi bajek, że w UPC mają lepsze......

Szambiarz napisał:
Holt_ jak ci tak mało do szczęścia potrzeba to sobie odpal sobie pakiet Antena to dopiero bedzie zabawa!:) :) :)

o czym Ty bredzisz?

Mówimy o dostępności programów, tak?

A jak Cię stać tylko na pakiet Basic to nie marudź. Bo nigdzie nic za darmo nie dostaniesz.



Szambiarz napisał:
Jeśli zastanawiasz się pomiedzy oglądaniem ligi szkockiej na Polsacie Sport a angielskiej na C+ to kolejny dowód na to jak mało ci potrzeba do zadowolenia.:)

bo o Sportklub i Canal +Sport 2 to oczywiście się nie słyszalo????

Szambiarz napisał:
Rzeczywiście chyba UPC ma najbardziej szeroką ofertę programową z sieci kablowych.

nie widzę istotnych różnic pomiędzy UPC i Asterem., jeśli chodzi o ofertę programową, a dekoder Astera jest jakościowo lepszy.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
Szambiarz napisał:
nie wzgardził bym czyms takim jak National Geografic Channel albo Eurosport 2 zamiast Wedding TV i Mezzo oraz innych cudaków
na Twoim miejscu bardzo obawiałbym się, że nie tylko nie dostaniesz 2-ki, ale i też stracisz podstawowy Eurosport (szefostwo ACN bardzo narzeka na ceny dyktowane przez ES), radziłbym juz ich zacząć straszyć masowym odejściem abonentów...

a przy okazji: Mezzo = bardzo OK :)
 

Szambiarz

New member
Gdyby wywalili Eurosport to właściwie jest to równoznaczne z odejściem kilku tysiecy abonentów, bo nie bardzo wyobrazam sobie braku takich imprez jak Puchar Narodów Afryki albo Olimpiady w Pekinie (Nie licząc ZALOSNIE krótkich REtransmisji TVP z 1 biegu...)
 

Szambiarz

New member
Holt_ napisał:
A co do maksymalnie badziewnego dekodera - nie opowiadaj mi bajek, że w UPC mają lepsze...

Słyszałes o czymś takim jak HD???

Holt_ napisał:
A jak Cię stać tylko na pakiet Basic to nie marudź. Bo nigdzie nic za darmo nie dostaniesz.

Mnie przynajmniej stać na telewizor LCD więc nie zachwycam sie obrazem pseudocyfrowym z Motoroli (Obraz cyfrowy widać tylko na C+ i HBO) o wartości 10zł, tylko czekam i morduje Astera o boxy HD.

Holt_ napisał:
bo o Canal +Sport 2 to oczywiście się nie słyszalo????

Kanał na którym 6 na 7 dni w tygodniu obrazek z NBA i Rugby...

PS: Na satkurier.pl jest napisane że do końca roku w Vectrze,UPC i Multimedii będą dostepne C+ film i sport w wersji HD!!! O Aster nic sie nie mówi pewnie dadzą VOOM HD tak jak w SPRAY'u albo WEDDING TV HD :)
 

Wsiarz

New member
Holt_ napisał:
A co do maksymalnie badziewnego dekodera - nie opowiadaj mi bajek, że w UPC mają lepsze...

Troche przesadziłes...

Holt_ napisał:
nie widzę istotnych różnic pomiędzy UPC i Asterem., jeśli chodzi o ofertę programową, a dekoder Astera jest jakościowo lepszy.

UPC już zakupiło podobno HUMAXY HDCI 2000
 

lbk

New member
Marudzisz, więc się wtrącę

Szambiarz napisał:
Słyszałes o czymś takim jak HD???
A co ma HD do UPC?
Szambiarz napisał:
Mnie przynajmniej stać na telewizor LCD więc nie zachwycam sie obrazem pseudocyfrowym z Motoroli (Obraz cyfrowy widać tylko na C+ i HBO) o wartości 10zł, tylko czekam i morduje Astera o boxy HD.
:hmm: No to jesteś Gość, jak Cię stać na LCD.
A może to wina nadawców programów i Twojego LCD a nie Motoroli (fakt faktem - badziewnej). Nie pomyślałeś o tym?

Szambiarz napisał:
O Aster nic sie nie mówi pewnie dadzą VOOM HD tak jak w SPRAY'u albo WEDDING TV HD :)
Zamiast biadolić na zapas - poczekaj.
 

Holt_

New member
Bez reklam
Wsiarz napisał:
Troche przesadziłes...

więc wyjasnij mi w czym dekodery GI Instruments oferowane aktualnie przez UPC są lepsze od Motoroli Astera.


Wsiarz napisał:
UPC już zakupiło podobno HUMAXY HDCI 2000
jaka cena za wynajem i jaka oferta programowa?
Mnie notabene obiło się o uszy, że będzie to raczej Philips, jakiego UPC udostępnia np w Holandii.

Szambiarz napisał:
Słyszałes o czymś takim jak HD???


no. Owszem.

I? Obecny dekoder UPC wg ciebie je oferuje? I dlatego jest lepszy od asterowskiej Motoroli?

Chłopie, naucz się odpowiadać na temat. Patrz uważneij, co cytujesz.....



Szambiarz napisał:
Mnie przynajmniej stać na telewizor LCD

wow, it`s fantastic, że stać cię na jednorazowy wydatek 2,5 tys PLN.

Szambiarz napisał:
więc nie zachwycam sie obrazem pseudocyfrowym z Motoroli (Obraz cyfrowy widać tylko na C+ i HBO) o wartości 10zł, tylko czekam i morduje Astera o boxy HD.


po pierwsze - na żadnym programie nie widzisz obrazu cyfrowego, bo asterowska Motka ma jedynie wyjście Euro, wiec wszędzi widzisz obraz analogowy.

po drugie - nie rozmawiamy tu o achwycie, tylko o głupim przyp...u się do Astera i stawianiu mu zarzutów, które w tej chwili można postawić większości jego bezpośredniej konkurencji, choćby UPC właśnie.


Szambiarz napisał:
Kanał na którym 6 na 7 dni w tygodniu obrazek z NBA i Rugby...

C+Sport 2?

Owszem. Ale znowu zapominasz, na jakie pytanie odpowiadasz, więcej lecytyny.
Mecze są zwykel w weekendy, tak więc często dochodzi do sytuacji, kiedy masz zbitkę jednoczesnej transmisji np Bundesligi na Sportklubie, Premiership na C+Sport i np Serie A na C+Sport2. I to własnie miałem na myśli, pisząc o dylemacie - co oglądać.

Po jakiego gwinta mi w tej sytuacji dodatkowy kanał z jakąś transmisją - wyjaśnij mi.

Szambiarz napisał:
PS: Na satkurier.pl jest napisane że do końca roku w Vectrze,UPC i Multimedii będą dostepne C+ film i sport w wersji HD!!! O Aster nic sie nie mówi:)

wystarczy porównać daty informacji.

Pomiędzy info o KAONach dla Astera a info o C+w Multimedii jest zaledwie 2 tygodnie.
Aster dopiero pracuje nad kwestią techniczną i zapewne dopiero negocjuje z Cyfrą warunki finanswoe udostępnienia swoich programów HD. Nie wierzę w to, że Aster zrezygnuje z pakietów C+ HD, jeśli zdecyduje się na nie UPC, przynajmniej w Krakowie, gdzie są liczne osiedla z okablowaniem jednej i drugiej sieci.

Aster wg mnie przyjmuje pozycję wyczekującą - śledzi wyniki finansowe innych kablówek i czeka, jaka będzie strategia UPC właśnie.

UPC zresztą zapowiedziało, że HD włączy najpierw w Warszawie, a dalsze decyzje podejmie po obserwacji zapotrzebowania na tę usługę.



Molestuj Aster o HD, będzie to w intersie wszystkich, ale nie miotaj na nich wyzwisk, bo są kompletnie nieuzasadnione. Aster nie odstaje swoją ofertą w danym momencie od innych sieci kablowcyh.
 
Ostatnia edycja:

Wsiarz

New member
Holt_ napisał:
jaka cena za wynajem i jaka oferta programowa?

Cena za wynajem jeszcze nie podali a co do ferty programowej to juz teraz wiadomo że znajdzie sie w niej C+ digital czyli C+ film i c+ sport w wersji HD. Podejrzewam że dadzą tez NGC HD bo chyba tylko oni z sieci kablowych mają NGC w swojej ofercie.
 
Do góry