Aster HDTV

lbk

New member
...czyli chyba nadal porówujecie dekoder DVB-C Aster do analogowego dekodera UPC, który służy do dekodowania płatnych kanałów HBO i C+. Bez sensu.
 

Holt_

New member
Bez reklam
lbk napisał:
...czyli chyba nadal porówujecie dekoder DVB-C Aster do analogowego dekodera UPC, który służy do dekodowania płatnych kanałów HBO i C+. Bez sensu.

tylko to w tej chwili można porównywać. Aktualny sposób i jakość udostepniania kanałów typu Premium. Wszystko inne jest w fazie przymiarek i projektow.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Holt_ napisał:
A co do maksymalnie badziewnego dekodera - nie opowiadaj mi bajek, że w UPC mają lepsze...

Zaraz, zaraz, gdzie ja napisałem że UPC ma lepszy dekoder. Pisałem że aster daje badziew. Generalnie żeby nie internet to zostałbym w UPC bo jak dla mnie maja lepszą oferte programową.
 

Holt_

New member
Bez reklam
mataman napisał:
Zaraz, zaraz, gdzie ja napisałem że UPC ma lepszy dekoder. Pisałem że aster daje badziew. Generalnie żeby nie internet to zostałbym w UPC bo jak dla mnie maja lepszą oferte programową.

mimo wszystko polemizowalbym z tą lepszą ofertą.

Różnice są w gruncie rzeczy kosmetyczne i dotyczą programów co tu dużo gadać niszowych.
UPC ma National Geographic, Extreme Sports i Polsat Sport Extra, z kolei Aster teraz ma np Filmbox, Comedy Central, Movies 24, Blue Hustler :) :) :), TVP Sport czy C+Sport 2 własnie. Nie są to programy moim zdaniem przechylające szalę w którąś ze stron. A najpopularniejszymi pakietami dysponują obie sieci.

Co kto lubi i woli.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
o cholera, niedobrze ;)
chyba będę musiał wejść w kolejny "klocek" :confused:
(żona mnie zabije - nie mam juz na nie miejsca)
bo mam Aster tylko analogowy, a TVP Sport pokazał się w pakiecie cyfrowym BasicPLUS

mam też Cyfrę+, ale jej nie oddam, bo wchodzę w jej HD

a teraz ME2008 ma byc na CPolsacie :roll:
tego klocka juz na pewno nie wezmę...
(chyba że na czas Mistrzostw) :p
 

Holt_

New member
Bez reklam
Hoodzielec napisał:
o cholera, niedobrze ;)
chyba będę musiał wejść w kolejny "klocek" :confused:
(żona mnie zabije - nie mam juz na nie miejsca)
bo mam Aster tylko analogowy, a TVP Sport pokazał się w pakiecie cyfrowym BasicPLUS

mam też Cyfrę+, ale jej nie oddam, bo wchodzę w jej HD

wiesz...chyba jednak nie warto tylko dla TVP Sport wchodzić w Astera tzw cyfrowego, jeśli masz już Cyfrę.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
mam fatalną jakość analogowej kablówki, myślałem, że może przez dekoder będzie lepiej...
a z Aster całkiem zrezygnować nie chcę, bo potrzebuję rozdzielić sygnał na 3 pokoje, gdzie każdy chce oglądać co innego
 

Holt_

New member
Bez reklam
Hoodzielec napisał:
mam fatalną jakość analogowej kablówki, myślałem, że może przez dekoder będzie lepiej...

i jest lepiej, nawet znacznie lepiej, w każdym razie na moim Panasie LX70P. Tyle, że Basic Plus dość mocno się rożni od Basica.

Dla mnie najistotniejsze różnice - brak w Basic Plus TV4, Kino Polska i Sportklub. Te programy oglądam na Basicu, resztę z tego co mnie interesuje - na Basic Plus.
 

ra74

New member
Napisał Holt_
A co do maksymalnie badziewnego dekodera - nie opowiadaj mi bajek, że w UPC mają lepsze...

Szambiarz napisał:
Słyszałes o czymś takim jak HD???
Men czytaj trochę na co odpowiadasz i jakiej tezy bronisz bo taka taki sposób argumentacji się kupy nie trzyma

PS: Na satkurier.pl jest napisane że do końca roku w Vectrze,UPC i Multimedii będą dostepne C+ film i sport w wersji HD!!! O Aster nic sie nie mówi pewnie dadzą VOOM HD tak jak w SPRAY'u albo WEDDING TV HD :)
Na dzień dzisiejszy nie ma hbo comedy i c+ sport 2 jeśli chodzi o kanały premium a różnic w cenie abo nie widzę. Jak upc wprowadzi HD to wtedy możesz powiedziec zę upc rulez

Aster w porównaniu do upc jest raczej płotką i ma słabszą pozycję przetargową (chociaż ma parę kanałów vide filmbox czy kino polska gdzie gdzie indziej trzeba płacic 15zł). Na dodatek AFAIR zarządzane jest przez fundusz inwestycyjny który tylko myśli jakby tu dobrze zarobic na odsprzedaży wiec inwestycje będą takie jakie muszą byc żeby nie ciągnac za bardzo za peletonem, zrobione oczywiście po jak najmniejszych kosztach. Sam mam nadzieje że wprowadzą HD w tym roku bo widac że konkurencja już ma albo będzi prawdopodobnie miec. Najwyżej dadzą cenę zaporową jak spray

BTW Użytkownicy upc są też niezadowolnie z oferty wystarczy wejśc na forum.mediaswiat.pl Zawsze jest lepsze to czego nie mamy
 

shadow22

New member
Dzwoniłem w tym tygodniu do Aster i powiedzieli, że faktycznie przygotowują ofertę programów HD ale zostanie ona wprowadzona pod koniec roku.
Troche nam przyjdzie jeszcze poczekać.
 

Wsiarz

New member
Kolego, jak odbierze ci jakaś mało zorientowana pani (60% "konsultantów Astera") to wiadomo ze nie wie i cos zmyśli... Na hd poczekamy NAJWYZEJ 4 miesiące bo na media2.pl piszą ze bedzie to w najblizszych tygodniach!!!
W Aster HD bedzie w 1 połowie 2008r co znajduje potwierdzenie w ponizszych linkach:

http://www.satkurier.pl/news/39914/aster-ruszy-z-hd-w-i-polowie-2008.html
http://media2.pl/media/33700-aster-wkrotce-hd-vod-i-telefonia-mobilna.html
http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2163.218.0.39.8.1.0.1.htm

Ten ostatni link to wywiad z całym prezesem Aster, który na pewno wie lepiej niż zmyślająca pani na infolinii. Całkiem niedawno na infolinii ktoś mi mówił ze puszczenie HD po kablu jest technicznie niemozliwe :) :) :)
 

Holt_

New member
Bez reklam
Wsiarz napisał:
Kolego, jak odbierze ci jakaś mało zorientowana pani (60% "konsultantów Astera") to wiadomo ze nie wie i cos zmyśli... Na hd poczekamy NAJWYZEJ 4 miesiące bo na media2.pl piszą ze bedzie to w najblizszych tygodniach!!!

hmmm...

A moim zdaniem najpierw będą testy w Warszawie, a potem dopiero Kraków, Zielona Góra....

Pani na infolinnii ma prawdopodobnie takie wytyczne - nie kłapać dziobem przez decyzjmi szefostwa.....
 

4pac

New member
Tak, tak- polsat też mówił o HD i póki co tylko sport testują.
Gadanie tak naprawdę nic nie kosztuje. Póki nie ma tego w kablu to ciężko wyczuć kiedy to HD i jakie będzie w Aster.

A jak doradzacie-brać teraz od Aster zwykły analog i poczekać na HD czy wziąść ten ich dekoder? Właśnie Aster podłączył sie pod mój blok. Oferta programowa cyfrowa niewiele sie różni, a dopłacać trzeba. Jak jest z jakością kanałów cyfrowych w stsunku do analogu?
Ps. Mam plazmę panasa 37 cali oglądaną z 3,5 m.
 

Wsiarz

New member
Ja bym polecił cyfrówke bo jak sie długo napatrzysz na analog a potem włączysz motorole to jednak widac troche różnice ostrości, a zwłaszcza na C+ i HBO (o kolorach nie mówie bo nie ma to jak bravia engine w moim Soniaku:cool: ) a poza tym jak beda wymieniac to nie tylko na dekodery hd ale także na zwykłe cyfrowe tylko ze Kaona. Ja bym wzial cyfrówke bo to tylko 10zł a różnica moze i mała ale jednak jest a jak beda wymieniac na Kaony to posiadacze motoroli maja pierwszeństwo bo Aster musi sie ich pozbyć.

Słuchajcie!!!

Sorry że nie daje linku ale zgubilem tą strone, ale obiecuje że jest to prawda:
Na jakimś forum (dokładniej hdtv polska czy cos takiego) napisał rzekomy pracownik Astera i mówi że HD planowane jest na przełom marca i kwietnia. Dodał tez notke której zaden z pracowników aster nie moze opuscic w kazdej wypowiedzi a mianowicie:
Planujemy jeszcze MVNO i VOD :)

Ale trzeba przyznać że po co miałby kłamać. HD W ASTER JUż BLISKO!! CHOWAJCIE żONY I DZIECI!!
 

ra74

New member
Wsiarz napisał:
Kolego, jak odbierze ci jakaś mało zorientowana pani (60% "konsultantów Astera") to wiadomo ze nie wie i cos zmyśli... Na hd poczekamy NAJWYZEJ 4 miesiące bo na media2.pl piszą ze bedzie to w najblizszych tygodniach!!!
W Aster HD bedzie w 1 połowie 2008r co znajduje potwierdzenie w ponizszych linkach:

http://www.satkurier.pl/news/39914/aster-ruszy-z-hd-w-i-polowie-2008.html
http://media2.pl/media/33700-aster-wkrotce-hd-vod-i-telefonia-mobilna.html
http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2163.218.0.39.8.1.0.1.htm

Ten ostatni link to wywiad z całym prezesem Aster, który na pewno wie lepiej niż zmyślająca pani na infolinii. Całkiem niedawno na infolinii ktoś mi mówił ze puszczenie HD po kablu jest technicznie niemozliwe :) :) :)

ja ze 2 m-ce temu powoływałem się na wywiad z prezesem że w I półroczu ma byc HD, że są testy ale infolinia była ogólnie zdziwiona

Mi abo kończy się w grudniu ale nie wiem czy przedłużę, już taka cyfra+ wychodziła cenowo lepiej, dla starych abonentów oferta aster nie jest już ciekawa, zobaczymy na jakiej zasadzie będzie wymiana dekoderów i ile płatne. Patrząc na spray który uchodzi za taniego operatora za HD liczy sobie dośc sporo. Jakby HD znalazło się w ofercie upc to miałbym3 operatorów do wyboru
 

Wsiarz

New member
Tak ale z satelitami sprawa jest taka ze wezmiesz cyfre+ to nie masz polsatu sport a jak wezmiesz polsat cyfrowy to nie masz c+. Dlatego przynajmniej w moim mniemaniu kablówka jest najlepsza bo łączy polsat i c+. Mi umowa kończy sie w listopadzie ale raczej nie zmienie bo nie trzeba wywieszacz talerza noi i jest i C+ i polsat sport.
 

Holt_

New member
Bez reklam
4pac napisał:
A jak doradzacie-brać teraz od Aster zwykły analog i poczekać na HD czy wziąść ten ich dekoder? Właśnie Aster podłączył sie pod mój blok. Oferta programowa cyfrowa niewiele sie różni, a dopłacać trzeba. Jak jest z jakością kanałów cyfrowych w stsunku do analogu?
Ps. Mam plazmę panasa 37 cali oglądaną z 3,5 m.

bierz Motorolę. Jakość znacznie lepsza, obraz ostrzejszy. No i tylko w ten sposób możesz odebrać C+ i HBO.
 

shadow22

New member
Kolego Wsiarz'u - bardzo bym chciał, żeby HD pojawiło się jak najszybciej.
A kiedy będzie zobaczymy :-D
Jeszcze pewnie dużo, rzeczy może wpłynąć na opóźnienie deklarowanego terminu.
 
Do góry