dekoder 60Hz a TV 120Hz

damt610

New member
Mam następujące pytanie: wykupiłem pakiet telewizyjny po światłowodzie i przy każdej zmianie kanału pokazuje mi rozdzielczość 1080p i odświeżanie 60Hz.

Specjalnie zakupiłem telewizor o wyższym odświeżaniu 120Hz i teraz pytanie czy to wina dekodera, który dostałem?

Posiada ktoś z Was dekoder telewizyjny z większym odświeżaniem niż 60Hz?
 

bielikk

New member
Bez reklam
Mam następujące pytanie: wykupiłem pakiet telewizyjny po światłowodzie i przy każdej zmianie kanału pokazuje mi rozdzielczość 1080p i odświeżanie 60Hz.

Specjalnie zakupiłem telewizor o wyższym odświeżaniu 120Hz i teraz pytanie czy to wina dekodera, który dostałem?

Posiada ktoś z Was dekoder telewizyjny z większym odświeżaniem niż 60Hz?

Nie martw się wszyscy tak mają. Mając TV z matrycą 120Hz masz lepszą płynność obrazu, obraz nie smuży, nie klatkuje, obraz na 120Hz z szybkim ruchem jest bardziej ostry niż na matrycy 60Hz. Oczywiście trzeba to jeszcze odpowiednio ustawić w menu - korzystamy z tzw upłynniaczy, i obraz "miód - malina"
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
To nic dziwnego bo to matryca i jej elektronika podbija sygnał do 120hz a info które masz to informacja o źródle które masz podłączone. Wszyscy mamy podobnie do Ciebie zgodnie z tym co mamy podpięte i nikt nie widzi informacji o 120hz jeśli chodzi o telewizje .
 
Do góry