NC+ vs UPC jakość obrazu

makus3

Member
Witam !!!

Jestem posiadaczem platformy NC+ od kilku lat, posiadam tv Samsunga 65 cali Qled QE65Q7F jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu. Chciałem sobie zamówić internet z UPC 150 mb kosztuje 50 zl a 300 mb z telewizja 127 kanalow 80 zl i myślałem bo mi się kończy umowa z NC+ żeby kupić pakiet internet + telewizja UPC. Czy jakość obrazu w porównaniu do NC+ jest taka sama czy może gorsza ? i czy z tym dekoderem Horizon są problemy ? bo ludzie rozne opinie daja. Mam dylemat czy zostać w NC+ wziąść sam inernet czy przejsc do UPC internet + telewizja. Zależy mi bardzo na dobrej jakości obrazu jaką posiada NC+ i nie chcę się potem rozczarować
 

MarianPaz

Member
Jakość kablówki powinna być lepsza ponieważ często mają dosyły światłowodowe prosto od nadawców. Dostawcy satelitarni ograniczeni są miejscem na satelicie. Jest wiele kanałów dostępnych w jakości HD, niedostępnych w platformach satelitarnych. Kiedyś pamiętam że przy okazji którejś z imprez sportowych porownywano bitrate tego samego kanału w wersji satelitarnej i kablowej. Wygrał i to zdecydowanie ten drugi.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Dla mojego oka lepsza jakość ma nc+ u mnie niż Upc u rodziców. Tv podobnej wielkości, okres porównania ponad dwa lata, oferta jednak to coś co może przechylić szalę na jedno lub drugie. Spróbuj zakupić z możliwością zwrotu po tygodniu, przez neta lub przez infolinię. Według mnie zostaniesz przy nc+.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Masz 14 dni na rezygnację z usługi, więc zamów i sprawdź. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie. Technicznie i programowo UPC jest 100 lat przed konkurencją i nadal pręży muskuły. Przykładowo gdybyś teraz zamówił to za 90 zł dają Max z nagrywarką (4 kanały jednocześnie) i 300 Mb. Przewijanie do tygodnia wstecz, apka na tv czy smartfon i możesz oglądać ty lub rodzina w całej unii. Bezpłatne hotspoty 50Mb też w kilku krajach unii. I to wszystko na kilka urządzeń bez dodatkowych opłat.
Czasem o jakości decyduje model telewizora, więc jeden będzie zadowolony a inny nie. Co do ułomności dekodera, to po 3-ch dniach korzystania przestają przeszkadzać.
No i kwestie pogodowe. Żaden deszcz czy wiatr niestraszne. I sygnał tv jakby co masz we wszystkich pokojach. 34 programy za darmo.
Podsumowując, wszyscy, których znam i dali sobie te 14 dni stwierdzali "byłem głupi, że tyle czasu z tym zwlekałem". Najlepsze zdanie wypowiedział jednak znajomy, którego przekonywałem najdłużej. "Byłem jak onanista, który lęka się baby".
 

makus3

Member
a to prawda co niektórzy piszą że lepiej jest wziąść MediaModuł CI+ zamiast dekodera Horizon że jest lepsza jakość obrazu ? nic sie znie zwiesza itp. Czy lepiej z dekoderem brać ? W sumie fajnie że przez internet jak zamówie mogę po 14 dniach w razie czego zrezygnowac, skusze sie raczej i przetestuje.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
UPC byłoby ideałem dla mnie jakby w końcu zaczęli wchodzić w 4k. Ale i tak nie narzekam. Co po kablu to po kablu. Dekoder ma więcej możliwości niż karta. Nie słyszałem żeby była jakaś różnica w jakości obrazu czy tym podobnych.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Plus dla dekodera że można nagrywać - odchodzą koszta na zewnętrzny dysk twardy i 4 kanały na raz nagrywać.

Natomiast plus dla karty Ci+ że nie masz dodatkowych kabli i dekodera w pobliżu telewizora.
Nie wiem jak obecnie to wygląda/zależy od telewizora (szybkość przełączania kanałów) w stosunku do dekodera..
pzdr.
 

makus3

Member
Podobno jesli się podlaczy dekoder do TV, to sluzy jakby jako monitor pokazuje obraz taki jaki dekoder chce pokazac w zaleznosci od jego kodekow itp a jak sie wlozy karte CI+ do TV do telewizor korzysta ze swoich kodekow i mozna ustawić jakos obrazu najlepsza jaka jest w stanie pokazac TV
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Na rynku jest parę dobrych dekoderów które mają lepsze ,, bebechy ,, od tych montowanych w tv , ale patrząc na nasz rynek to około 80-90% to abonenci platform/kablówek którzy używają dedykowane dekodery.
 
Na rynku jest parę dobrych dekoderów które mają lepsze ,, bebechy ,, od tych montowanych w tv , ale patrząc na nasz rynek to około 80-90% to abonenci platform/kablówek którzy używają dedykowane dekodery.

Ależ oczywiście ,to że istnieje inna możliwość ,nie znaczy, że trzeba z niej korzystać.
Piszę o porównaniu dwóch sposobach, by mieć jasny obraz sytuacji ,to trzeba uruchomić to co nas interesuje na jednym urządzeniu,tv lub dekoder. Wtedy możemy sobie sami wyciągnąć wnioski.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Miałem dwa razy taką przyjemność porównania obrazu z modułu nki z dekoderem , oraz modułu polsatowskiego z ich dekoderem i jak dla mnie w obu przypadkach obraz lepiej wyglądał na module cam.
 

kosa666

New member
no to może wywołany do tablicy odpowiem Ci:
test na TV samsung KS8000 65"

mam (raczej miałem do połowy listopada N) z dekoderem 4K i twardym dyskiem, a wziąłem UPC po światłowodzie z 3 multiroomami (w tym jeden na module CI....

testowałem wszytko na tym samym telewizorze, wynik:
1. NC+
dłuuugo długo nic
2. Moduł CI UPC
3. Horizon
4. Pace (dekoder od multiroom)

Pozdrawiam
 

damt610

New member
Mam pytanie czy telewizja światłowodowa każdego operatora ma taką samą jakość? Mam jakiegoś lokalnego dostawcę i wydaje mi się, że obraz nie jest najlepszy. Szczególnie przy audycjach sportowych niekiedy mam wrażenie, że widać pixele/rozmyte postacie/logo canal + jak na dobrej jakości streamie internetowym.

Byłem u mojego dostawy zgłosić problem i pokazywali mi ich telewizor (miał około 30 cali) i tam obraz był zdecydowanie lepszy. Telewizor posiadam 4k 55 cali - kanały nadawane są niby w formie HD. Możliwe, że na większym telewizorze obraz bardziej się rozciąga i dlatego to u mnie wygląda gorzej? Dodatkowo wziąłem inny płatny dekoder 4k z szybszym procesorem i większą pamięcią ram ale niestety nic to nie pomogło.

Czytałem, że zależy to od bitrate jaki oferuje nadawca. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie informacji jaki bitrate oferuje np. Netia, Orange, Inea, UPC czy inni popularni dostawcy.
 
Do góry