Netia czy NC+? Jakość obrazu

TheGhostOfU

New member
Witam,

Nie widziałem, żeby powstał podobny post więc poproszę o informację jeśli takowy gdzieś istnieje.

Zakupiłem telewizor OLED LG B8 i zastanawiam się na jaką ofertę telewizji się skusić. Rozważam dwie opcje: Netia lub nc+. Mieszkam w nowym bloku gdzie antena satelitarna umieszczona jest na dachu. Na korzyść nc+ przemawia dekoder 4K. Pytanie czy jakość obrazu będzie lepsza od tej z kanałów HD?

Cenowo obie oferty wyglądają podobnie dlatego głównym kryterium będzie jakość obrazu.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pzdr,
K
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Tylko człowiek mocno nieobyty w temacie może twierdzić, że nie ma różnic! Sygnał NC+ to najlepsza forma transmisji obrazu. Ma najwyższy bitrate i przez to najlepszą jakość. Netia z kolei to telewizja streamingowa, co już samo w sobie dyskwalifikuje ją do zastosowań z tak wymagającym tv jak oled. Mają nie tylko słaby bitrate, ale nawet większość programów w 25 klatkach/s. Kupują to tylko emeryci do swoich Mant. Sam internet w technologii HFC lub FTTH mają jednak dobry.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Tylko człowiek mocno nieobyty w temacie może twierdzić, że nie ma różnic! Sygnał NC+ to najlepsza forma transmisji obrazu. Ma najwyższy bitrate i przez to najlepszą jakość. Netia z kolei to telewizja streamingowa, co już samo w sobie dyskwalifikuje ją do zastosowań z tak wymagającym tv jak oled. Mają nie tylko słaby bitrate, ale nawet większość programów w 25 klatkach/s. Kupują to tylko emeryci do swoich Mant. Sam internet w technologii HFC lub FTTH mają jednak dobry.

Dokładnie, miałem obie telewizje i Netia nie ma startu do NC+.
 
A niby skąd ta Netia ma sygnał? chyba też z satelity.
Bitrate tv satelitarnej można sprawdzić na tunerach linuksowych.
lwiNMNYUaCWRpUhOL32hwOO~PbDWnR
 
Ostatnia edycja:

TheGhostOfU

New member
Wybaczcie pytania laika, ale to mój pierwszy TV i pierwsza umowa z dostawcą telewizji dlatego staram się minimalizować ryzyko wtopy. Zmierzam w takim razie w kierunku NC+
 
Zawsze najlepszą opcją jest własny dekoder satelitarny,coś ze stajni Dreambox lub Vu+. No ale tutaj ,to potrzeba trochę wiedzy by to ruszyć.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Dla pewności dogadaj się z instalatorem sat i niech przed podpisaniem umowy miernikiem sprawdzi parametry sygnału w twoim domku. Kolega miał przykrą niespodziankę ponieważ sygnał był na poszczególne lokale dzielony przez switch i widocznie nie do końca instalacja była wykonana poprawnie więc miał duże problemy z prawidłowym odbiorem. Dużo nerwów i biegania do ; administracji ; , a również złotówek go kosztowało a umowy podpisanej nie mógł rozwiązać bez karnie.
 

Kris_6

Member
Tylko człowiek mocno nieobyty w temacie może twierdzić, że nie ma różnic! Sygnał NC+ to najlepsza forma transmisji obrazu. Ma najwyższy bitrate i przez to najlepszą jakość. Netia z kolei to telewizja streamingowa, co już samo w sobie dyskwalifikuje ją do zastosowań z tak wymagającym tv jak oled. Mają nie tylko słaby bitrate, ale nawet większość programów w 25 klatkach/s. Kupują to tylko emeryci do swoich Mant. Sam internet w technologii HFC lub FTTH mają jednak dobry.

Z tymi klatkami to 100% racji. Miałem chwilowo Telewizję Światłowodową i jak widziałem tą płynność obrazu na niektórych kanałach to oczy łzawiły. W porównaniu z SAT to niebo a ziemia :) Na małych TV to nie jest aż tak widoczne ale jak ogląda się to na 55 calach to pali w oczy :/
 
Do góry