TOYA HD - ciemny pasek na ekranie

Kola_

New member
Cześć

od kilku dni korzystam z telewizji od TOYA. Mam ich standardowy odbiornik Toya HD. Generalnie jestem zadowolony, ale jedna rzecz nie daje mi spokoju... Może ktoś spotkał się z czymś podobnym i w jakiś sposób wybrnął z sytuacji, mianowicie: niezależnie od wybranego kanału na górnej krawędzi ekranu mam ok. 1 cm przyciemniony pasek... Wygląda jakby była to jakaś część interfejsu - bo gdy wciskam przycisk 'MENU' to pasek na ułamek sekundy znika (po czym menu się włącza). Nie jest to nic strasznego, jednak taka niedoskonałość i brak wypełnienia całego ekranu działa na nerwy... :) Oczywiście w innych źródłach obrazu takiego problemu nie ma.
W ustawieniach nie udało mi się nic znaleźć (obsługa TOYA poradziła właśnie ogólnie pogrzebanie w ustawieniach) natomiast gdy zmienię format obrazu na 4:3 to taki sam pasek również jest, ale znika w momencie, gdy znika info na temat kanału - no ale to 4:3...

1.jpg

2.jpg
 

Kola_

New member
Póki co jestem w kontakcie z Toya, ale może ktoś inny ma od nich telewizję i ten dekoder i mógłby potwierdzić, że u niego nie występuje takie zjawisko? :)
 
Do góry