Orange światłowód - internet + TV

szmejski

New member
Witam.
Zdecydowałem się na skorzystanie z oferty Orange. Mają w ofercie dwa kanały sportowe w 4K i generalnie oferta telewizji w 100% spełnia moje oczekiwania.
Dzisiaj byli technicy, żeby zamontować światłowód w domu i ... odeszli z kwitkiem.
Światłowód jest pociągnięty do skrzynki na klatce schodowej. Nie ma możliwości pociągnięcia go ścianą do domu. Dali dwa rozwiązania : albo muszę załatwić zgodę administracji na pociągnięcie światłowodu ze skrzynki na klatce schodowej po ścianie klatki do domu, albo ostatni fragment kabla (od skrzynki do domu) zostaje zwykły koncentryk, który łączą z jakimś konwerterem na światłowód.
Moje pytanie zatem brzmi czy tenże konwerter nie będzie miał wpływu na jakość odbieranego sygnału ? Gdzieś wyczytałem, że nie powinien mieć. Czy może lepiej postarać się o pozwolenie administracji osiedla na puszczenie światłowodu po klatce schodowej do domu ?
Nadmienię tylko, że zależy mi na dobrej jakości obrazu w TV (posiadam TV 4K) i na szybkim internecie (niskim pingu - gra po sieci przez PS4 Pro + Netflix.
Będę wdzięczy za poradę.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

oluckent

New member
To nie ma znaczenia, przewaznie na duzych osiedlach stosuje sie swiatlowody do podlaczenia centraki w piwnicy, a dalej do mieszkan idzie skretka lub koncentrykiem. Bardzo zadko udaje sie osiagnac swiatlowod do domu/mieszkania. Wg mojej najlepszej wiedzy nie masz sie czego obawiac i w zupelnosci wystarczy koncentryk bo w domu i tak musisz miec zalozony modem a dalej idzie (wolne) wifi lub (szybka) skretka. Generalnie jesli zalezy Ci na 4K to musisz wybrac wysoka przepustowosc i podpiac modem bezposrednio pod TV kablem, po WiFi bedzie ciac
 
Do góry