Liga Mistrzów w jakości SUPER HD

janunio

New member
Bez reklam
POLSAT promuje jakość SUPER HD w transmisjach LM.
To może być bardzo ciekawa opcja.
Co wyjdzie zobaczymy już w sierpniu. Wtedy rusza faza eliminacyjna z Legią Warszawa w roli głównej.
 

janunio

New member
Bez reklam
Sprostowanie;
W najbliższy wtorek, czyli 10 lipca rusza runda kwalifikacyjna.
LEGIA gra z CORK.
Rewanż 17 lipca w Warszawie. Będzie na antenie TVP Sport HD.
Cork City – irlandzki klub piłkarski z Cork założony w 1984. Zespół obecnie gra w League of Ireland Premier Division
Co do zacofania CP; mają teraz najlepszy na rynku tuner SAT EVOBOX.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Mogą mieć nawet prom kosmiczny, a i tak ich superHD nie ma startu do najzwyklejszego 4k, które aktualnie oferuje na czas MŚ TVP 4K, nc+ ma Canal+ 4K i za chwilę regularne transmisje meczów ligowych:)
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
na stronie sat kuriera pojawiło sie info o testach na nowo wynajetym transponderze w rozdzielczosci 1080p (super hd) i był tez test 4k hevec.
cos czuje ze na faze play off pojawi sie dekoder i transmisje w 4k na 4 dodatkowo uruchamianych na czas meczy kanałach ppv.
dekoder evobox wspiera 1080p jak by co.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Od zawsze wskazywano, że jakość HD zależy od wartości strumienia. Największy bitstream mają wybrane kanały niemieckie.

Uważam, że kierunek Pana Solorza jest jak najbardziej zasadny. Różnice było/jest widać między TVP 1 HD/TVP 2 HD.
Jeżeli POLSAT przyłoży, jak obiecuje kosztownego maxa to wtedy będziemy się spierać czy SUPER HD jest lepsze od HD dla ubogich. Poczekajmy a nie wyrokujmy.


Podaję adres strony z danymi bitstream. http://www.sat-charts.eu/channels,Hot-Bird-13B-13C-13D,130E.html
przykładowo:
TVP HD - 6,6 Mbps
TVP 1 HD - 4,4
TVN 24 - 6,1
Stopklatka - 1,3
TVP SPORT HD - 7,8
POLSAT HD - 5,3
SUOER POLSAT 7,7 (?)
Animal Planet - 17,6 (!?)
C+ SPORT HD - 6,3
C+ Film HD - 8,8
RAY 1 HD - 10,1 ....
Dane z tabeli całkowicie zgadzają się z moją organoleptyką.
Mam CP EVO BOX i nc+ turbo pvr. Oba urządzenia na sofcie ADB.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Uważam, że kierunek Pana Solorza jest jak najbardziej zasadny. Różnice było/jest widać między TVP 1 HD/TVP 2 HD.

Jeżeli kierunek jest zasadny to powiedz jak to jest - kanały TVP 1 ,TVP 2 ,TVP HD są pobierane bezpośrednio z multicastu na Woronicza i mają stałą wartość 12mb/s ,twierdzisz że TVP HD ma rzekomo 6,6mb/s czyli mniej więcej 50% tej wartości ,to w takim razie gdzie jest pozostały bitrate ?
 

janunio

New member
Bez reklam
Pamiętajmy, że operator płaci właścicielowi transpondera za ilość danych.
Żeby było optymalnie trzeba limitować przepływ. Przepływ ma fundamentalne znaczenie dla jakości PQ. Oczywiście w zależności od jakości przesyłanej treści. Serial "Wojna Domowa" B&W SD wymaga małego bistreamu do przesyłu w SUPER jakości.
Ale 1080i sport to już inna kategoria.
Moje ostatnie rejestracje z topową jakością to relacja ze ślubu w Londynie.
Mundial nieco gorzej.


Zapraszam do analizy w/w danych. Są b. ciekawe. Nie znalazłem np. TVP 2 HD.
 
Ostatnia edycja:

Intenso

Banned
Głównym powodem zmniejszania bitrate jest to ze operatorzy chcą upchnąć jak najwięcej kanałów na jednym transporderze.
Np. Polsat z tego co kojarzę to testuje teraz na transporderze który ma pojemność coś około 70 Mbps lub nieco więcej.
Łatwy rachunek , wrzucasz 10 kanałów po 7 Mbps lub 6 po 10 z kawałkiem, w ten sposób oszczędza się miejsce aby nie wynajmować kolejnego transpordera.
 

janunio

New member
Bez reklam
Stanowczo NIE !!!
Ilość od dawna nie stanowi o atrakcyjności oferty.
Na CP brak mi:
Ale Kino,
Planet HD,
CANAL +.
CP ma lepszą ofertę (jestem tym zaskoczony) w zakresie filmów dokumentalnych oraz kanałów sportowych !!!
Jak CP weźmie Extraklasę to będzie całkowicie pozamiatane
Nie widzę powodu by właściciel TVN inwestował w sport. Ma zupełnie inne priorytety.
Pamiętajmy, że większość kanałów SAT CP/NC+ jest emitowana z tych samych źródeł (transponderów).
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
@janunio
Jeśli pogłoski będą prawdziwe to za ten wynalazek Polsatu będziemy dodatkowo płacili ?!
To jakos nie fajnie bo w NC+ miałem w pakiecie Sport i Film ?! w Polsacie szykuje się PPV
Jakoś za 4K w NC+ nie było dodatkowej opłaty
Trzeba wymienić dekoder ale to jak by nowe rozdanie :)
 

janunio

New member
Bez reklam
Tak, za SUPER HD Pan Solorz liczy sobie 10/8 zeta = 360 zł za trzy lata.
Ja ten wydatek szanuję i podpisałem aneks. 8 zeta za mech więcej. Po prosty: mniej mleka dla mlekojadów. Będzie rodzina cierpiała każdego dnia.
Jak Pan Solorz POLSAT przejmie Extraklasę to będzie kolejna dopłata. No bo koszty i trzeba je zrównoważyć. To tylko biznes jest.

Solorz to Polski kapitał. Polonizacja mediów w wersji Jarosław "kulawy" Kaczyński Go nie dotyczy.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
To Gratki !
Opisz proszę jaki będzie Obraz za te dodatkowe dudki ?!
Jak widzę to NOWE STANDARTY mają wzięcie ?! :twisted:
 

janunio

New member
Bez reklam
Opiszę zaraz jak tylko pojawi się przesył SUPER HD od POLSAT.
A WY pilnujcie wartości strumienia na wskazanej wyżej stronie kontrolnej.

Trend będzie prosty: szerokim łukiem mijamy ofertę polskiego nadawcy POLSAT. Zalecamy Luxemburg - system chata i szkło.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wszystko OK, z tym że Pan Solorz trochę miesza ludziom w głowach. Nie wszyscy znają się na sprawach technicznych. Polsat promuje nowy standard Super HD, ale czegoś takiego nie ma. To jest sygnał HD z dobrym bitrate. Tak powinno być żeby mówić o dobrej jakości.

Pełna zgoda, że jakość kosztuje. Nie ma nic za darmo. To, że kanały są "upychane" dzięki właśnie zmniejszeniu bitarte wiadomo od dawna.
Jak ktoś jest fanem piłki nożnej, ogląda LM to wykupi te dodatkowe kanały i będzie cieszyć się dobrą jakością.
Tylko z drugiej strony niedługo na kanałach sportowych ( i wszelkich innych też) za które płaci się dodatkowo, nie będzie nic ciekawego poza powtórkami i reklamami...
Coraz więcej relacji będzie dodatkowo płatnych...
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Tak spoglądam na ofertę Polsatu na dziś za 120 zł czyli MAX pakiet nie widzę SUPER HD ?!
To ile to będzie kosztowało ?!
 
Do góry