moduł CI+ od Cyfrowego Polsatu

maestro84

Member
Witam, czy używa ktoś i mógłby się podzielić opinią? Jak jest z jakością, awaryjnością, czy i jak często zdarzają się problemy i ewent. którą opcje polecacie, tzn. czy antenę kupić sobie osobno jakąś lepszą, czy brać pakiet z anteną? Nie orientuję się w jakim stopniu tutaj rodzaj anteny wpływa na jakość odbioru. Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Posiadałem Moduł CAM CI /CI+ Polsatu prawie 3 lata i nie miałem z nim żadnych problemów , telewizory współpracujące z Modułem to LG , Philips , Sony . Antenę możesz zakupić sam np Corab 80-90 cm . dobre i sprawdzone są również Triax . Stabilny konwerter który u mnie współpracował z anteną Corab 90-tką to Televes .
 

maestro84

Member
Dzięki bardzo za opinię, skorzystałem z niej. Jak na razie również jestem w pełni zadowolony z modułu i współpracy z tv (Sony) - przez miesiąc użytkowania brak jakichkolwiek problemów, antena (70cm) daje radę w full hd nawet przy silnych deszczach (może raz na godzinę dwusekundowe rozpikselowanie). Dzięki brakowi dekodera wszystko obsługuje się jednym pilotem, zaletą jest też brak dodatkowych kabli hdmi.
 

maestro84

Member
Odświeżam temat, gdyż pojawił mi się następujący problem; otóż przycinają się co kilkadziesiąt sekund kanały - tzn kanał wyłącza się na kilka sekund i włącza z powrotem, czasem nawet kilka razy pod rząd. Nie mam pojęcia od czego zacząć, bo nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu :/ Co ciekawe np na elevenach tego nie ma, a na innych kanałach tak. Help.
 
Odświeżam temat, gdyż pojawił mi się następujący problem; otóż przycinają się co kilkadziesiąt sekund kanały - tzn kanał wyłącza się na kilka sekund i włącza z powrotem, czasem nawet kilka razy pod rząd. Nie mam pojęcia od czego zacząć, bo nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu :/ Co ciekawe np na elevenach tego nie ma, a na innych kanałach tak. Help.

Włącz obsługę wysokiego bitrate.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Odświeżam temat, gdyż pojawił mi się następujący problem; otóż przycinają się co kilkadziesiąt sekund kanały - tzn kanał wyłącza się na kilka sekund i włącza z powrotem, czasem nawet kilka razy pod rząd. Nie mam pojęcia od czego zacząć, bo nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu :/ Co ciekawe np na elevenach tego nie ma, a na innych kanałach tak. Help.

Nie wykluczałbym że może być potrzebna korekta ustawienia anteny i dla pewności .. skrętu .. konwertera w uchwycie .
 

maestro84

Member
Okej dzięki Panowie, okazało się, że problem leżał po stronie operatora i dotyczył wielu abonentów, a pomogło ponowne nadanie uprawnień. Problem rozwiązany. Pozdrawiam.
 

pikul

New member
Witam po dłuuuuuugiej przerwie. Wykorzystam temat i podepnę się. A jak wygląda sprawa modułu CI+ i multiroomu. Czy będzie działać? Tzn. salon CI+ a drugi pokój tradycyjny dekoder
 

maestro84

Member
Witam, wczoraj pojawił mi się problem z odbiorem tv. Wyrzuca komunikat:
"Urządzenie odbiorcze nie może zostać uwierzytelnione. Proszę skontaktować się z producentem swojego odbiornika. (kod błędu 17)."
Widzi nazwy kanałów, widzi moduł. Dzwoniłem do obsługi klienta i tam powiedzieli, że wszystko jest ok z uprawnieniami. Miał ktoś podobny problem? Co powinienem zrobić? Pierwszy raz od kilku lat coś takiego się pojawia. Czy to może być coś z ustawieniem anteny? Ostatnio był silny wiatr, no ale nie ma żadnego komunikatu o braku sygnału. Programy radiowe działają.
Z góry dzięki za pomoc.
 

maestro84

Member
Witam,
tym razem problem jest taki - zniknęło mi 12 programów, nie ma ich na żadnym z kanałów, na których powinny być. TV wyrzuca komunikat "ten numer programu nie jest dostępny". O co może chodzić? Nie wiem czy to kwestia związana z odbiornikiem czy z operatorem tv. Prośba o pomoc. Z góry dzięki.
 

maestro84

Member
Problem rozwiązał się sam, kanały wskoczyły po kilku dniach. Wnioskuję, że to operator, ale nie wiem dlaczego o niczym nie poinformował wcześniej.
 
Do góry