Gdzie oglądać mundial ? ..i czy w 4K ?

tomaszbe

New member
A jesteście pewni że karty CI z nc+ obsługują 4k? W informacjii karty jest jakoś dziwnie to opisane:

-Moduł CAM CI+ umożliwia odbiór pakietu programów nadawanych z satelity przez nc+ oraz innych, niekodowanych programów telewizyjnych w jakości HD lub też UHD

-Aby moduł działał poprawnie, telewizor lub dekoder do którego jest podłączony musi obsługiwać standard DVB-S2 oraz posiadać gniazdo CI+

-Jakość HD (High Definition)

A za normalny dekoder 4k trzeba dopłacać 15zł miesiecznie :-x
 

tomaszbe

New member
Ok, ale do tego jeszcze trzeba dokupić antenę a jedyna opcja jaka jest zamawiając na stronie nc+ to: ANTENA SATELITARNA
- Do oglądania nc+ niezbędna jest antena satelitarna, jeśli jej nie posiadasz wybierz sprzęt w promocyjnej cenie.
- Średnica sprzętu: 80cm przystosowana do poprawnego i bezproblemowego odbioru sygnału HD
- Zestaw zawiera konwerter typu TWIN umożliwiający podłączenie dekodera box+ oraz mediabox+

Nic o UHD.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Pamiętaj żeby sprawdzić czy sygnał z Hot Bird będzie do Twojego mieszkania docierał , konkretnie czy masz możliwość zainstalowania anteny by jej lustro było skierowane na Południe . Anteny nie mają oznaczeń UHD najważniejsze żeby była dość ; duża ; np.85/90 cm. co zagwarantuje bezproblemowy odbiór kanałów z satelity w niesprzyjających warunkach pogodowych. Anteny i konwerter możesz kupić np. na Alleg.. lub w sklepie z akcesoriami satelitarnymi który zapewne jest w Twoim mieście.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie ja mam NC+ i dekoder ultrabox, oczywiście pakiet z canal+ ultra hD.
Antenę mam starą polsatu, bodajże 75cm i odbieram 4k bez problemu.
Ojciec ma Moduł z nc+ i również odbiera Canal+Ultra HD, antenę ma 100cm.
Problem przy module jest natomiast z kolorami na Canal+ 4K, Zdarza się, że kolory robią się wyprane. Jeżeli myślicie o nc+ to polecam dekoder Ultrabox, sam chciałem moduł bo to jeden pilot mniej, ale teraz nie żałuje że wziąłem dekoder:)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Oczywiście że antena może być mniejsza gdy mieszkamy ;bliżej południa ; ale gdy mieszkamy na terenach wschodnich/północnych to większe lustro zawsze daje pewien margines na dobry odbiór przy złych warunkach atmosferycznych. Ja miałem wprost przeciwne spostrzeżenia odnośnie odbioru tv satelitarnej a Modułu Ci miałem lepszy obraz , myślę że tutaj między innymi swoją rolę odgrywa jakość posiadanego odbiornika telewizyjnego.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Napisałem dzis do nc+ aby sie upewnić...

Dalej z tego nie wynika, że obejrzysz wszystkie mecze, wszystkie masz TYLKO na TVP4K, a nc+ mają prawa do transmisji 12 meczy:

Niemcy - Szwecja
Portugalia - Hiszpania
Dania - Francja
Argentyna - Chorwacja
Brazylia – Szwajcaria
Anglia – Belgia
Urugwaj – Rosja
Kolumbia – Japonia
jeden mecz 1/8 finału
jeden mecz 1/4 finału
jeden mecz 1/2 finału
finał

źródło: https://www.eska.pl/cinema/news/mun...sja-w-jakosci-ultra-hd-aa-Ra96-A5cu-dEAJ.html
 

Rop696

New member
Dalej z tego nie wynika, że obejrzysz wszystkie mecze, wszystkie masz TYLKO na TVP4K, a nc+ mają prawa do transmisji 12 meczy


źródło: https://www.eska.pl/cinema/news/mun...sja-w-jakosci-ultra-hd-aa-Ra96-A5cu-dEAJ.html

Ale z tego wynika
https://ncplus.pl/sklep/promocje/Dostawa0-Extra-Canal-CAMCIplus-199

pisze ze masz dostęp do TVP4K

ja moduł kupiłem wczoraj - szybka aktywacja kanały wskoczyły podczas rozmowy telefonicznej
na 40 kanale jest Canal+ 4K
moduł działa bez problemu z Oled B7
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Sam Canal +4K nie rozwiązuje problemu, bowiem to tylko 12 meczy z 64 .Lada dzień pojawi kanał TVP 4K gdzie będą WSZYSTKIE MECZE

Jak ktoś nie ma telewizora w domu (albo mu się spalił) mecze będzie mógł obejrzeć w Multikinie :krol:
 

krisder

New member
Bez reklam
Sam Canal +4K nie rozwiązuje problemu, bowiem to tylko 12 meczy z 64 .Lada dzień pojawi kanał TVP 4K gdzie będą WSZYSTKIE MECZE

Jak ktoś nie ma telewizora w domu (albo mu się spalił) mecze będzie mógł obejrzeć w Multikinie :krol:

Właśnie oglądam mecz Argentyna - Chorwacja na Canal+ 4K Ultra HD i to co występuje na moim tv, to jest prawdziwe UHD! To co prezentuje TVP4K jest całkowitą porażką! Dlaczego materiał z Canal+ jest wyświetlany przez HLG HDR a TVP 4K jak przez firanki w domu notorycznych palaczy?
 

krisder

New member
Bez reklam
Z pewnością wyskoczył jakiś problem, że Twój TV nie rozpoznał sygnału w HDR/HGL a wtedy rzeczywiście wygląda jak niemyte okna notorycznych palaczy.

Wydaje mi się że to nie wina tv ani jego ustawień. Na Canal+4K UHD HDR/HLG włącza się sam automatycznie. TVP 4K pomaga włączenie w ustawieniach TV opcji "efekt HDR" i wówczas obraz jest w porządku tylko denerwuje ta konieczność ciągłego przełączania.
 
Do góry