Światłowód-TV- Internet w Orange.

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Zastanawiam się nad wyborem takiej opcji i proszę wszystkich którzy posiadają takie zestawienie o swoje opinie na temat działania tej ; Platformy; szczególnie w zestawieniu dekoder Samsung 4 K i nowy modem FunBox 3.0 oczywiście światełko doprowadzone do mieszkania. Na pierwszym miejscu jakość obrazu w nadawanych kanałach TV , jakie ewentualnie problemy z działaniem neta przy odbiorze Netflix , zasięg wifi w mieszkaniu z ;betonkow; . Proszę nie pisać moja koleżanka/kolega nie poleca/poleca , a także o usłudze na miedzianych kabelkach , jaka to infolinia zła itp. chodzi mi o prawdziwe rzetelne opinie na temat usługi TV , Internet w codziennym użytkowaniu.
 

janusz

New member
Bez reklam
Miałem przez 2 lata dekoder sagemcom uhd 88 (2 szt. multiroom) z moodemem modem FunBox 2.0.
Wszystko działało bardzo dobrze obraz lepszy niż w kablówce (Vectra z dekoderem takim samym jak w N-ce). W przeciwieństwie do kablówki w Orange rzadko ale jednak internet się potrafił rozłączyć. Zasię modemu niezły, z 3 piętra można spod bloku zalogować się, niemniej ściana żelbetonowa (przedziela blok w połowie, a modem mam przy oknie z jednej strony budynku) dość mocno ogranicza szybkość wi-fi (Ja nie odczuwam tego bu puściłem kabel i w drugiej części mieszkania wstawiłem stary router i zrobiłem drugą sieć). Monterzy ładnie wszystko robią i wstawią modem gdzie klient sobie zażyczy. Nawet dali mi gratis transmiter sieciowy i sygnał z modemu jest przekazywany na drugi koniec mieszkania przez sieć elektryczna 230 volt, przy takim połączeniu Netfix 4k czy Youtube 4k działają idealnie.
Od miesiąca mam nowy dekoder Samsung 4 K, w którym jest kilka zalet m.in wbudowany Netflix , możliwość nagrywania 5 programów na raz.
Ogólnie jestem zadowolony i nie zamieniłbym na żadną kablówkę czy satelitę. No i cena o połowę niższa.
 
Ostatnia edycja:

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Mam 300Mbs + FunBox 3.0 (rozbudowany router ac 4x4 1200Mbs, z lanem 1Gbit, z serwerem plików podpiętych dysków, w cenie abo). Internet śmiga dokładnie jak w umowie z lekką nadwyżką 310Mbs (pomiar przy Funboxie), przez ścianę po wifi ac na archerze t4u ping 2-6ms transfer 200-220 Mbs, więc nie ma co narzekać. Netflix ciągnie pełne 4K jak film w takim standardzie, czy youtube bez zacięć i bufforowania. Za cenę 49,90zł (1 rok), rewelacja.

Nostalgicznie cofam się w czasie, gdzie 1Mbs w Netii płaciło się 100zł abo, więc do tego okresu istna przepaść. Przez światłowodem miałem LTE w Plusie (abo) ale o 4K czy w Netflix czy na youtube mogłem jedynie pomarzyć, nie zapewniał ciągłego (stałego) transferu potrzebnego do utrzymania transmisji danych.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Tylko się cieszyć, że mamy taką zdolną młodzież, a syna tylko gratulować :).

Funboxów 2.0 nikt już Orange nie wciska, więc nie ma sensu ściągać całego tego ustrojstwa z Chin i za który trzeba dodatkowo płacić, kiedy FB 3.0 jest, aż za dobry (jak na dzisiaj).
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ma ktoś z Was może w Orange kanał Eleven 4K?
Zastanawia mnie jak jakość tego kanału, czy ma to start do canal+4k?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Powoli zaczynam się przekonywać do oferty pomarańczy mam jednak jeszcze zagwostkę czy internet 100Mb/s czy 300Mb/s zakupić. W mieszkaniu 2 TV z Smart TV, 2 laptopy , 3 telefony , Pioneer SX-N 30AE-radio internetowe chociaż wiadomo że wszystkie urządzenia na raz nie będą włączone to się zastanawiam czy ; setka starczy ;
 

_bartollo

New member
Oferta Orange jest atrakcyjna ze względu na dobry internet i cenę, niestety jakość streamingu obrazu do dekodera jest słabej jakości - TV z dekodera UPC wygląda sporo lepiej. Ja właśnie próbuję się dowiedzieć czy można to jakoś w Orange poprawić...
 

janusz

New member
Bez reklam
Pewnie, ze mozna samodzielnie zlozyc lepszy sprzet niz oferuja dostawcy internetu i tv. Nie zmienia to jednak faktu, że oferta Orange jest lepsza od konkurencji na Polskim rynku zarówno jakością jak i cena.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
bartollo jeżeli to jest prawda co piszesz że tv Orange jest dużo gorsza od UPC to zaczynam się niepokoić;-) Do jakości obrazu wyświetlanego przez dekoder UPC na tv Sony xe 9005 mam dużo zastrzeżeń i dlatego nie przedłużam umowy z ta firmą . Na tym samym telewizorze kanały z Polsatu prezentują lepsza jakość obrazu niż UPC i dlatego gdy miałem możliwość porównania przekazu Polsatu i Orange TV Światłowód doszłem do wniosku że po światełku jak dla mnie obraz lepiej się prezentuje.
 

janusz

New member
Bez reklam
Oferta Orange jest atrakcyjna ze względu na dobry internet i cenę, niestety jakość streamingu obrazu do dekodera jest słabej jakości - TV z dekodera UPC wygląda sporo lepiej. Ja właśnie próbuję się dowiedzieć czy można to jakoś w Orange poprawić...

Czy na pewno masz Orange ze swiatlowodu? Telewizja Orange z sieci telefonicznej to porażka i nie ma nic wspólnego z jakością swiatlowodu. Nie mam porównania do UPC, ale Vectra i cyfrowy Polsat wypadają gorzej pod względem jakości.
 

janusz

New member
Bez reklam
Powoli zaczynam się przekonywać do oferty pomarańczy mam jednak jeszcze zagwostkę czy internet 100Mb/s czy 300Mb/s zakupić. W mieszkaniu 2 TV z Smart TV, 2 laptopy , 3 telefony , Pioneer SX-N 30AE-radio internetowe chociaż wiadomo że wszystkie urządzenia na raz nie będą włączone to się zastanawiam czy ; setka starczy ;

Nie ma się nad czym zastanawiać, lepiej brać 100. Jak nie będziesz zadowolony, to wystarczy jeden telefon lub wizyta w salonie i zmienisz na 300. W druga stronę sie nie da.
 

_bartollo

New member
Mam światłowód podłączony i nowy dekoder Samsung ICU 100 4K.
Problemem moim zdaniem jest jakość strumieniowania sygnału przez Orange oraz to że sygnał video jest kodowany ze stosunkowo niskim bitratem, nie wiem jakie parametry ma sygnal w UPC ale obraz wyświetlany z Horizon jest ewidentnie sporo lepszy.

Polecam przetestować Orange TV, zamawiając online albo telefonicznie zawsze jest możliwość odstąpienia od umowy w trybie 14 dni... Bo ja jestem kompletnie zawiedziony, chociaż internet jest genialny :-/
 

_bartollo

New member
Zresztą na forum Orange ludzie też narzekają, być może poprostu nie każdy ma możliwość bezpośredniego porównania z innym źródłem i stąd wydaje się że Orange TV w sumie jest ok...

nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Telewizja/thread-id/2154/page/1
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Czytałem różne wypowiedzi z których duzo jest pisanych przez osoby które nie posiadają takiej usługi dlaczego tak sądzę ponieważ prosiłem żeby na priw wysłali mi jakieś fotki i co ..zero odzewu chociaż na Forum dalej się udzielali.Podobnie jest z netem narzekają Ci którzy neta używają w 90% do gier ale nie napiszą że do ; normalnego ; użytkowania net daje bardzo dobrze radę. Z ciekawości jaki masz telewizor ?
 

_bartollo

New member
No ja też czytam opinie ale jednak nie ufam im nigdy w 100% tylko sam postanowiłem przetestować u siebie. Wiadomo że najlepiej spróbować na własnej skórze...

Mam telewizor Samsung 4K 65 cali - model MU61XX.
Najchętniej zostawiłbym internet z Orange a do TV NC+ 4K :)
Jak chcesz to spróbuje zrobić zdjęcia kilku kanałów na UPC + Orange TV.

Co do kwestii internetu to ja gram w gry sieciowe (Battlefield 1, PUBG) i Orange lepiej i szybciej wczytywał wszystko niż internet z UPC więc jest naprawdę rewelacyjny - a robiłem konkretne testy, włącznie z badaniem Ping na serwerach całego świata itp - zero problemów.

Co do jakości odbioru TV to poruszyłem ten temat na forum bo raczej większość osób tutaj jest zainteresowana kinem domowym i dobrą jakością, ja osobiście jestem mocno rozczarowany a miałem nadzieję że w stosunku do UPC będzie jakaś poprawa...
 

janusz

New member
Bez reklam
Czytałem różne wypowiedzi z których duzo jest pisanych przez osoby które nie posiadają takiej usługi dlaczego tak sądzę ponieważ prosiłem żeby na priw wysłali mi jakieś fotki i co ..zero odzewu chociaż na Forum dalej się udzielali.Podobnie jest z netem narzekają Ci którzy neta używają w 90% do gier ale nie napiszą że do ; normalnego ; użytkowania net daje bardzo dobrze radę. Z ciekawości jaki masz telewizor ?

Jak widać są różne doświadczenia. Z dotychczas używanych dałbym kolejność za jakość: Orange-Polsat-Vectra. Niemniej po dostrojeniu TV odpowiednim do sygnału wychodzącego z dekodera (pierwsze wrażenie w Vectrze to koszmar, ale wynika to z małego nasycenia kolorów co rekompensuje regulacja w TV) różnice są minimalne.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Właśnie z tego co piszesz i co w necie można znależć większość problemu z jakością wyświetlanego obrazu jest na linii dekoder_ telewizor. W tej chwili nie mogę znależć ale były opisane problemy właśnie Samsunga i ICU a chodziło o problemy na niektórych wejściach HDMI TV
 
Do góry