Vectra + Sony A1 - problemy z obrazem

Aaargh

New member
Witam,

Wymieniłem w tym tygodniu stare Sony 40NX710 na 55A1 - jakość obrazu, 4K, OLED itd. są rzeczywiście super, ale mam problem z jakością obrazu z Vectry. Filmy 4K z Youtuba, gra z XBoxa działają bez problemu.

Nie mam dekodera tylko kartę CI+ od Vectry, którą przełożyłem ze starego TV.
Na nowym oglądając jakikolwiek program co kilkadziesiąt sekund pojawia się szum blokowy jakby dekoder miał problem z dekompresją sygnału lub słaby sygnał dochodził do TV, ale parametry sygnału to jakość sygnału 100, poziom 91-96 i nie wahają się, gdy na obrazie są zakłócenia.
Stary TV podłączony do tego samego gniazdka tym samym kablem nie ma takich problemów.
Sony kazało zaktualizować oprogramowanie, a gdy to nie pomogło to zwalili winę na moduł CI+ z Vectry. Niestety zakłócenia są nawet na niekodowanych TVP1 HD i TVP2 HD, gdy moduł CI+ jest wyjęty.
Na kanałach SD zakłócenia też występują, ale rzadziej i mniejsze.

Zawiozłem TV do sklepu - tam sprawdziliśmy na DVB-T i DVB-S (Hotbird) i nie było problemów.
Wróciłem do domu z wystawowym egzemplarzem tego samego modelu, włączyłem, odszukałem kanały i przez kilkanaście minut na niekodowanych kanałach było ok. Włożyłem moduł CI+, wciąż było ok przez kilkanaście minut, ale potem zakłócenia pojawiły się jak poprzednio - również na niekodowanych
i nawet po wyjęciu modułu CI+ i restarcie TV.

Raczej nie sądzę, żeby dwa egzemplarze miały uszkodzony dekoder w ten sam sposób.
Czy moduł CI+ mógł "zepsuć" TV tak, że ma problemy nawet po wyjęciu go?
Jakieś sugestie?

Filmik z zakłóceniami: https: //drive. google. com/file/d/1ZR7ziFvAkg4l6IR26CTfMiUK7htvl4uy/view?usp=sharing (np. 00:04-00:07) od 00:37 jest diagnostyka sygnału i w tle też widać zakłócenia, gdy poziom i jakość sygnału są bardzo dobre.

Pozdrawiam,
Aaargh
 
Do góry