NC+ rusza z 4k!

fred23

Member
Ciekawe bo jak zapytałem o dołożenie multiroom to nie było problemu

To jaki masz pakiet , że nie chcieli wymienić ?
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Jeżeli masz multiroom to Ci nie wymienią, a jeżeli nie masz to możesz wymienić na 4K z mutiroomem tak to niestety wygląda
 

kuzniecow

New member
Ja mam dość wysoki pakiet, sami do mnie zadzwonili z jakąś ofertą, więc zapytałem o wymianę dekodera na 4k i miła Pani udzieliła dość obszernych informacji. Jak się ma multiroom, to trzeba go oddać i wówczas (w następnym kroku) można wymienić dekoder. W punkcie standardowo za "czynsz" 20 pln/m-c. W BOK za 20, 15 lub 10 w zależności od bieżącej oferty i pakietu. Oczywiście można potem na nowo dobrać MR, ale tylko w wersji standard, a nie "premium" i to za opłatą (mam bez). Pani powiedziała, żebym się dobrze zastanowił, bo tego się nie da odkręcić, to znaczy nie dostane już potem MR premium i swojej dotychczasowej oferty.
 

pantomima

Banned
Panowie jakie warunki trzeba spelniac , by dostac ten dekoder ? - moze tak po kolei co ;)

A jezeli o sam dekoder juz cyka , to posiada wi-fi ?

Kolega wyzej zakrecil na maxa ;)
 
Ostatnia edycja:

fred23

Member
Posiada Wi-Fi
Ja mam Pakiet Superpremium(6)LIVE za 99zł liczba kanałów 159

P.S. Mecz dzisiaj w 4K rewelka , obraz żyleta
 

lobos

New member
Bez reklam
P.S. Mecz dzisiaj w 4K rewelka , obraz żyleta
Właśnie miałem pytać czy ktoś oglądał wczoraj Borussia - Tottenham w 4K, bo wiem, że mieli puścić. ;-)
Czyli jest duża różnica na plus względem 1080i, które oglądamy na co dzień?
A jak to masz w ustawieniach właśnie przy zwykłym oglądaniu wiadomości itp.?
Jaka rozdziałka jest na dekoderze? Jakość jest lepsza niż "zwykłego" dekodera HD?
Mój PACE PVR coś przymula z szybkością działania i pilot też coś się pitoli i mam w planach wymianę na ten nowy, bo podobno co do szybkości działania to jest bardzo dobrze, potwierdzasz?
 

flozbi

New member
Jestem mocno zawiedziony, po obejrzeniu filmików 4k na youtube, nastawiłem się na tą transmisję ale szału nie było. Z kanapy (odległość 2,5m) nie widziałem żadnej różnicy względem transmisji na zwykłym canal+. Dopiero jak "wsadziłem głowę w ekran" widać było różnicę. Wydaje mi się, że mój ekran 55 cali jest za mały, efekt będzie ale dopiero pewnie przy 75 calach i więcej. Jeszcze muszę wspomnieć o dźwięku, nie wiem czemu był dużo gorszy niż na pozostałych kanałach i tv grał sporo ciszej na tych samych ustawieniach.
 

fred23

Member
chyba nie ma
rozdzielczość wyświetla 2160 p
różnicę widać szczególnie na zbliżeniach , momentami masz wrażenie że obraz jest 3D ,
dekoder chodzi bardzo szybko i płynnie , czasami wyświetli komunikat odnośnie błędu HDCP , ale to podobno wina softu
obraz 4K pójdzie tylko z takiego sygnału , normalnie pójdzie FHD
 

Killarmy

New member
obraz w 4K w transmisji meczu na prawdę dawał sporą różnicę. Dekoder cały czas podaje na tv rozdzielczość 2160p.

Przy okazji wymiany dekodera polecam wymienić konwerter na unicable- taki który na jednym wyjściu obsługuje 4 częstotliwości. Dzięki temu prędkość zmiany kanałów jest dużo szybsza i to mega cieszy, po kliknięciu na pilocie praktycznie od razu macie obraz i dźwięk a nie 1-2 sec czekania. Kolejny plus tego konwertera to nagrywanie 3 kanałów jednocześnie oglądając czwarty. Dysk 1TB n złączu eSATA!
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ogólnie cały mecz się super oglądało bo jakość była świetna, ale fakt zbliżenia to majstersztyk.
 

Prospero

New member
[youtube]https://youtu.be/R-vUFUx56qQ[/youtube]

https://youtu.be/R-vUFUx56qQ

Udało mi się nagrać krótką zapowiedź programu. Niestety potem wywalili mój CAID 0100 :) i skończyło się "rumakowanie".

BTW. :) mam tylko starego poczciwego Samsunga LE46c750 ale i tak 4K po przeskalowaniu wygląda pięknie.
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
obraz w 4K w transmisji meczu na prawdę dawał sporą różnicę. Dekoder cały czas podaje na tv rozdzielczość 2160p.

Przy okazji wymiany dekodera polecam wymienić konwerter na unicable- taki który na jednym wyjściu obsługuje 4 częstotliwości. Dzięki temu prędkość zmiany kanałów jest dużo szybsza i to mega cieszy, po kliknięciu na pilocie praktycznie od razu macie obraz i dźwięk a nie 1-2 sec czekania. Kolejny plus tego konwertera to nagrywanie 3 kanałów jednocześnie oglądając czwarty. Dysk 1TB n złączu eSATA!

Czy mógłbyś polecić konkretny model konwertera, który Twoim zdaniem będzie najlepszym rozwiązaniem dla nowego dekodera?
 
Do góry