HD w UPC

arturnafciarz

New member
Czy ktoś może jest wtajemniczony, kiedy UPC wprowadzi jakiś kanał HD do swojej oferty (np. Canal+ sport 2). Jak się do nich dzwoni to człowiek ma wrazenie, że chcieliby ale się boją. Żadnej konkretnej odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

lapizapi

New member
Zapewne jak wprowadzi go aster. Chodzą plotki że w Aster będzie taki kanał pod koniec roku (tak słyszałem)
 

Marcin_G

New member
Co do HD w UPC, to jak ostatnio dzwoniłem (miesiąc temu) powiedzieli że na razie nie przewidują takiej modernizacji. Nie wiem może ściemniali, ale skoro powiedziałem że kończy mi się abonament a od wprowadzenia HD w UPC uzależniam powtórne podpisanie umowy, to powinni raczej ściemniać w drugą stronę. Natomiast w jakimś sklepie RTV słyszałem rozmowę sprzedawców jak mówili iż HD w UPC ma być do końca tego roku. W sumie to nie wiem co teraz robić. Za miesiąc kończy się umowa z UPC i trzeba podjąć jakąś decyzję.
 

ein

New member
Ja mam ten temat

obcykany, bo meczylem ich okrotnie (takoz w sprawie dzielenia netu bezprzewodowo, co sie w koncu ziscilo - sam od nich nie biore ale rodzina owszem i sa b.zadowoleni).

Wiec tak - jak na razie HD w UPC jedzie tylko i wylaczenie w mateczniku firmy,czyli w Holandii. Maja tam pare kanalow HD, dosc ciekawa w sumie paczke - NG HD, Disco HD i ...dwa wlasne progsy (sport i film) nazwane po prostu film 1 hd oraz sport 1 hd. Wystartowalo kilka miechow temu, jak na razie chyba sprzedaje sie umiarkowanie. Oczywiscie do tego dochodzi sprzet - Thompsona i rodzimego Philipsa (ot specjalnie nie wyrozniajace sie konstrukcje, blizej im do tunera C+ niz n-kowego, co w sumie nie dziwi bo Canal wybiera tych samych dostawcow, z jednym zastrzezeniem - maja PVR). Od dawna UPC.nl oferuje cyfrowa jakosc (choc mozna zamowic takze... analogowy sygnal!) i tutaj niestety jestesmy baaaaardzo daaaaleko w tyyyyle.

Teraz popatrzmy na PL. Jest kompleksowy pakiet 3 w jednym. Jest szerokopasmowy net. Jest VoIP. Najslabszym i calkowicie przestarzalym elementem oferty jest oczywista oferta TV. Sprzet (dekodery do multipakietow platnych ekstra) to czasy prehistoryczne, jakosc bardzo slaba, oferta programowa wiecej niz zadowalajaca (wlasciwie obejmujaca to, co powinno byc u jednego z najwiekszych operatorow na rynku).
HD? Wszyscy z ktorymi rozmawialem wyraznie dawali znac, ze jak na razie nie planuja takiej opcji. Z rozmow z technicznymi wynika ze UPC widzi rosnace zakupy nowoczesnych odbiornikow zdolnych do wyswietlania HD, tak naprawde dedykowanych cyfrowemu sygnalowi ale... w masie klientow to nadal dosc niewielki odsetek. Na szczescie firma dostrzega zapoznienie technologiczne tego elementu oferty i fakczynie cyfryzacja (opcjonalenie!) bedzie dostepna prawdopodobnie do konca ad 2007. I to oczywiscie mnie jak i innych abo bardzo cieszy. DVB-C stanie sie wiec faktem. Zeby zmiana miala sens przynajmniej czesc oferty bedzie musiala przejsc jakosciowa metamorfoze (to co w ananlogu ujdzie na cyfrze zostanie bezlitosnie uwypuklone imho - wymaga to poprawy u operatora, bo nadawcy oferuja obraz coraz lepszej jakosci, co mozna zobaczyc na dostepnych platformach cyfrowych).

No dobrze ale ktos zapyta: a wiec HD to piesn przyszlosci??? Ano nie moi drodzy. Tak naprawde szansa na pojawienie sie oferty HD po przejsciu na sygnal cyfrowy jest ogromna i raczej pewna (dosc szybko, a kto wie moze nas zaskocza i razem z cyfrowym tunerem zaoferuja jako pakiet). Bedzie to oczywiscie dodatkowa opcja - tak jak multipakiety. Oferta? Imho oczywista - to co wystartuje w Cyfrze latem br. Czy cos jeszcze? Na pewno nie szybko. Maja dostep do wlasnych autorskich programow, jak juz wyzej wspomnialem. Dodatkowo UPC ma ten komfort, ze moze w odroznieniu od rywalizujacych platform cyfrowych pozwolic sobie na wieksza swobode manewru w doborze programow i tutaj widze ich potencjalna przewage. Dodatkowo zawsze moga (w .nl w koncu tak robia) dawac klientowi wybor w postaci cyfrowego/analogowego sygnalu, co elastycznie dopasowuje ich przyszla oferte do rynku. Osoby mniej majetne, wlasciciele tradycyjnych odbiornikow nie musza zastanawiac sie nad zmiana swoich telewizorow czy wrecz koniecznoscia zmiany operatora a żądni nowinek (znaczy MY :)) dostana to, czego chca.

Ostatnia kwestia to ceny. Sam abo nie powinien wzrosnac, HD bedzie pewnie kosztowalo porownywalnie do tego, co bedzie chciala Cyfra od swoich abo za HD. Byc moze pojawi sie wiecej mozliwosci doboru programow w pakietach (oby!) i przez to niektorzy nawet zaplaca mniej. Sprzet bedzie pewnikiem na dotychczasowych zasadach - dzierzawy. Ile sobie natomiast policza za instalacje/oplate aktywizacyjna tego pewnie sami jeszcze nie wiedza :rolleyes: Mam nadzieje ze bedzie utrzymana dobra tradycja promocji i oplat za przyslowiowa zlotowke. Oby! :)
 

Marcin_G

New member
No to zobaczymy za dwa tygodnie, kazali mi zadzwonić w celu ustalenia pakietu. Może coś potwierdzą z tego co pisze kolega powyżej.
 

experty

New member
Wysłałem e-mail do UPC z zapytaniem kiedy wprowadzą sygnał cyfrowy + HDTV. Odpowiedz bardzo ogólnikowa ale zawsze coś:

"Szanowny Panie,

Dziękuję za korespondencję.

Uprzejmie wyjaśniam, że prace nad uruchomieniem przekazu cyfrowego przez UPC Polska trwają od dłuższego czasu. Planujemy zaoferować telewizję cyfrowę jeszcze w 2008 roku.

Nadmieniam, iż o wszelkich zmianach będziemy informować naszych Abonentów na bieżąco.



Pozdrawiam,

Katarzyna Szatkowska

Konsultant ds. Korespondencji UPC Polska"
 

Holt_

New member
Bez reklam
experty napisał:
Wysłałem e-mail do UPC z zapytaniem kiedy wprowadzą sygnał cyfrowy + HDTV. Odpowiedz bardzo ogólnikowa :

w przybliżeniu coś podobnego dostałem od Astera, kiedy zadałem podobne pytanie.

Trochę przypomina się skecz Kobuszewskiego z Dudka o książce zażaleń.....
 

experty

New member
raven1331 napisał:
chyba sie przeniose do SPRAYA ile mozna czekac :(

cieniutki te UPC i zaczyna mnie wkurzac ze nie dbaja o klientow
Dokładnie!

Zadałem im oczywiście dużo więcej pytań ;), ale poskąpili odpowiedzi. Zaserwowali gotową formułkę i tyle.

Zobaczymy. LCD kupuje prawdopodobnie za 1-2 miesiące, jak się nic nie wyjaśni to pomyśle nad Vectra, albo jakąś cyfrową platformą. Muszę tylko sprawdzić do kiedy mam u nich umowę, a niestety mam u nich także telefon. :???:
 

korniewicz

New member
Ja z niecierpliwością czekam od UPC na "zwyklą" cyfrówke bo o HD to nawet nie marzę.

W moim bloku co ciekawe można zainstalowac lącze 20 mbps z tej firmy a kablówka śnieży!

:hmm:
 

fajny52

New member
Mój wujek dzwonił do UPC do Warszawy i mu powiedzieli że wprowadzą sygnał cyfrowy od maja, ale wpierw obejmie to Warszawę i Katowice.
 
To czekaj dalej aż się samo naprawi

korniewicz napisał:
Ja z niecierpliwością czekam od UPC na "zwyklą" cyfrówke bo o HD to nawet nie marzę.

W moim bloku co ciekawe można zainstalowac lącze 20 mbps z tej firmy a kablówka śnieży!

:hmm:
bo wykonanie telefonu do serwisu to zapewne zbyt skomplikowana sprawa... Co za ludzie tam pracują, że się sami nie domyślili, że u jednego z miliona klientów coś śnieży...
 

Glaeken

New member
Jako ze od lat jestem abonentem UPC, kilka dni temu dostalem list od UPC (wraz z mies. rachunkiem :D) informujacy o tym, ze telewizja HD w UPC zostanie wprowadzona w maju b.r.. Niestety zadnych innych szczegolow nie podano : ani przewidywanej ceny, rodzaju pakietow i kanalow w HD i t.p. Niestety oficjalna strona UPC tez na razie milczy na ten temat :/

Od lat mam UPC, i mam mieszane uczucia co do tego komunikatu, zazwyczaj gdy cos wprowadzaja/zmieniaja powstaje spore zamieszanie u nich (gdy wprowadzali internet Chello, czesto tracilem polaczenie... gdy zdecydowalem sie na telefon w UPC, ktory rzekomo mial byc "darmowy", zaczeli przysylac rachunki za miesieczny abonament). Moze to i dobrze ze tak dlugo zwlekali... mam nadzieje ze wprowadzenie HD wyjdzie im bdb., poza tym ze jest mi to na reke bo nie bede musial zmieniac na N-TV.
 

farfocel

New member
Zapowiedzi stały się faktem

Dzisiaj odbyła się bezproblemowa instalacja UPC Mediabox HD.:)
Pierwsze wrażenia: 100 kanałów cyfrowych TV i chyba ok.20 radiowych.
Jakość obrazu bardzo dobra. Co do kanałów HD w ofercie: TVN HD (test), National Geographic (rewelacyjna jakość, DD5.1), C+Film, C+Sport, History Chanel (wersja angielska), HBO HD (chwilowo brak sygnału). Jeśli chodzi o opłacalność raczej drogo full pakiet 180 zł, ale sygnał analogowy dają gratis i mozna podłączyć inne telewizory.
 

ein

New member
farfocel napisał:
Dzisiaj odbyła się bezproblemowa instalacja UPC Mediabox HD.:)
Pierwsze wrażenia: 100 kanałów cyfrowych TV i chyba ok.20 radiowych.
Jakość obrazu bardzo dobra. Co do kanałów HD w ofercie: TVN HD (test), National Geographic (rewelacyjna jakość, DD5.1), C+Film, C+Sport, History Chanel (wersja angielska), HBO HD (chwilowo brak sygnału). Jeśli chodzi o opłacalność raczej drogo full pakiet 180 zł, ale sygnał analogowy dają gratis i mozna podłączyć inne telewizory.

180zł? To faktycznie drogo, bardzo nawet. Rozumiem, że cena "katalogowa" bez promocji (wogóle na cyfre jest jakaś przewidziana?)
NApisz koniecznie jak wygląda mediaboxHD. Czy jest to Thomson serii 7000/8000 czy coś inszego? Jakie ma możliwości (ma mieć PVR, VOD w przyszłości etc)... napisz coś więcej nt temat.
 

farfocel

New member
Jest to Philips najprawdopodobnie DCR9012 (brak tabliczki znamionowej), czarny 370X230x70, wyproffilowany wklęsły błyszczący przód: wyświetlacz niebieski, duży, panel dotykowy czerwone ikonki przełącznika kanałów, rec, i włacznik. Klapka a za nią gniazdo na kartę aktywacyjną. Wygląd moim zdaniem elegancki. Tył : Rf in i out, 2x scart, HDMI, analog audio, SPDIF. Podłączyłem do Thomson Intuiva przez HDMI i do procesora Yamaha SPDIF. PVR działa, dysk 160., programowanie z tyg wyprzedzeniem itd. Jak na razie nie ma VOB, ale ma być. W promocji dostałem instalację gratis i internet za 50%. W sumie płacę tyle samo za 2 TV co przedtem, jeden pakiet analogowy (gratis), drugi cyfra. UPC dopiero uruchomiło cyfrę i sądzę,że oferta HD będzie się powiększać. 6 kanałów HD jak na początek to chyba całkiem nieźle. N-ka uboższa programowo (bez C+) w pełnej wersji kosztuje 130 zł.
 

trops55

Member
farfocel napisał:
Dzisiaj odbyła się bezproblemowa instalacja UPC Mediabox HD.:)
Pierwsze wrażenia: 100 kanałów cyfrowych TV i chyba ok.20 radiowych.
Jakość obrazu bardzo dobra. Co do kanałów HD w ofercie: TVN HD (test), National Geographic (rewelacyjna jakość, DD5.1), C+Film, C+Sport, History Chanel (wersja angielska), HBO HD (chwilowo brak sygnału). Jeśli chodzi o opłacalność raczej drogo full pakiet 180 zł, ale sygnał analogowy dają gratis i mozna podłączyć inne telewizory.
Planuję zrezygnować z ''n'' mam pytania,

- czy jest zauważalna różnica w jakości kanałów SD. / mam teraz lepszy obraz z UPC niż z nboxa/
- jakie są wyjścia cyfrowe audio
- jakie sa wymiary mediaboxa
 

farfocel

New member
Wymiary dł370Xszer230Xwys70.
Wyjście audio cyfrowe coaxial.

Jakość kanałów SD OK, dobry kontrast, barwy, brak smużenia i pixeliozy. :) Poprawa widoczna wyraźnie na tradycyjnie dziadowskich TVP1 i 2. TVP3 to nadal tragedia. Dekoder działa dość szybko ok. 3s następny kanał SD, ok. 5s kanał HD.
 
Do góry