HD w UPC

slupek

Member
Kilka dni temu również zrezygnowałem na czacie online z usług UPC.
Dziś był telefon z działu utrzymania klienta i oferta:
  • wymiana Horizon, który mnie wkurza, na dekoder "UPC TV 4K BOX" - kanały te same pakiet z 175 kanałów'
  • podniesienie netu z 300 na 600 Mb/s + "Modem Connect Box";
  • zostaje pakiet Eleven;
  • dochodzi dostęp do Viaplay;
  • zostaje karta Ci+ na drugim TV
  • umowa na 12 miesięcy
  • monter bez dodatkowych kosztów.
To wszystko za 110zł/m-c.
Zgodziłem się. Od marca jechałem na umowie bezterminowej.
Monter ma być w następną środę.
Zobaczymy, jak to będzie działało. W razie co jest 14 dni na rezygnację.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla mnie najlepsza wiadomość, że da się teraz zrezygnować z tv i zostawić sam net. Już przy ostatnim przedłużaniu umowy wahałem się nad rezygnacją z tv, ale jednak została. Praktycznie w ogóle nie oglądam, a w to miejsce wolę opłacać jakiś streaming ;)
 

filip_tm

New member
Kilka dni temu również zrezygnowałem na czacie online z usług UPC.
Dziś był telefon z działu utrzymania klienta i oferta:
  • wymiana Horizon, który mnie wkurza, na dekoder "UPC TV 4K BOX" - kanały te same pakiet z 175 kanałów'
  • podniesienie netu z 300 na 600 Mb/s + "Modem Connect Box";
  • zostaje pakiet Eleven;
  • dochodzi dostęp do Viaplay;
  • zostaje karta Ci+ na drugim TV
  • umowa na 12 miesięcy
  • monter bez dodatkowych kosztów.
To wszystko za 110zł/m-c.
Zgodziłem się. Od marca jechałem na umowie bezterminowej.
Monter ma być w następną środę.
Zobaczymy, jak to będzie działało. W razie co jest 14 dni na rezygnację.
Witaj!
Chciałem Cię zapytać o wrażenia po wymianie dekodera.
Myślę o tym samym ruchu, ale oferta 4k w UPC nie jest zbyt bogata, zatem kwestia czy jakość programów HD i FHD się polepsza wraz z nowym dekoderem?
Czy widzisz jeszcze jakieś inne korzyści poza netem?
Dzięki z góry za info!
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
czy jakość programów HD i FHD się polepsza wraz z nowym dekoderem?
Jak ja zmieniałem z horizona na dekoder 4K, to za bardzo niestety nie pamietam czy jakość kanałów FHD i słabszych się poprawiła. Ale sama zmiana dekodera na coś nowszego od horizona była warta. Pamietam, że stary dosyć mułowato chodził. Długo się ładowało EPG. Pilot kiepsko reagował. Dekoder 4K chodzi odpowiednio szybko. Pilot jest trochę mniejszy i wygodniejszy jak dla mnie.
 

Stef1

New member
Witaj!
Chciałem Cię zapytać o wrażenia po wymianie dekodera.
Myślę o tym samym ruchu, ale oferta 4k w UPC nie jest zbyt bogata, zatem kwestia czy jakość programów HD i FHD się polepsza wraz z nowym dekoderem?
Czy widzisz jeszcze jakieś inne korzyści poza netem?
Dzięki z góry za info!
Ja przeszłam z Polsatu (satelita i dekoder z nagrywarką) do UPC. I mam tą ich przystawkę czyli dekoder 4K i też z UPC net 750Mb/s.
Mając Polsat i odbiór z satelity obraz na telewizorze samsung (telewizor miał półtora roku) był bardzo ładny. Jak przeszłam do UPC to obraz z nadawania UPC na tym samym telewizorze - katastrofa. Kanały HD wyglądały jak SD. Po czterech dniach obraz się trochę poprawił, ale do jakości z satelity było daleko. Nie wiem czy mi coś odblokowali (bo robiłam raban o ten obraz) czy coś samo się poprawiło.
Po miesiącu użytkowania UPC kupiłam nowy telewizor Sony z takim procesorem, który skaluje kiepskie nadawanie do wyższej rozdzielczości. I teraz na Sony obraz jest ładny. Dla mnie najważniejsza w telewizorze jest jakość obrazu.
Ten ich dekoder 4K to jak dla mnie porażka, bo ja sporo nagrywam, a tu się mało które nagranie da przewinąć do przodu. Jest komunikat: ten kanał nie pozwala na to. Bo UPC nie załatwiło zgód od nadawców i z tego co mówią w UPC tych zgód nie będzie, bo nagrywanie jest w chmurze, a nie na dysku twardym. Po trzech miesiącach kasują nagrania. Mając nagrany program trzeba oglądać wszystkie reklamy. Jak się obejrzało pierwszą połowę meczu, a później chciałoby się obejrzeć tylko drugą, to się nie da, bo trzeba oglądać od początku.
Że ten dekoder nie przewija wszystkich nagrań to wiedziałam, ale on praktycznie nic nie przewija do przodu z tego co ja oglądam. Czyli nic nie da się przewinąć na Polsatach, TVN-enach, TVP, Canal+, HGTV. Przewija na Eurosportach i na Nationale Wild, czasami na Polsat Viasat Nature. I może jeszcze na jakiś kanałach, których ja nie oglądam. Dla kogoś kto nie nagrywa, dekoder będzie ok.
I jeszcze jeden duży minus: nie ma Internetu - nie ma telewizji.
 

Stef1

New member
I jeszcze jedno: płacę za Internet 750 Mb/s. Odbieram tylko po wi-fi. I siedząc na fotelu na przeciwko modemu mam ponad 500 Mb/s, ale już w kuchni mam 150 Mb/s, a kuchnię od pokoju oddziela tylko ściana. A jak laptop w kuchni będzie za lodówką to wtedy mam 20 Mb/s. Z tym Internetem do UPC może być problem jak w domu z netu musi korzystać kilka osób równocześnie.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam podobny pakiet z takim samym internetem. Tutaj problemem transferów jest urządzenie jakie daje UPC. Podłącz się kablem i zobaczysz, że będziesz miała w zależności od pory dnia pewnie coś w okolicach 720-740 Mb/s.
Miałem podobne transfery na wifi. Maks trochę ponad 500 i spore spadki w najdalszych pokojach - w sypialni i pokoju skąd pracuje. Sypialnie mam najdalej i tu czasami zasięg wifi 5ghz się gubił.

Rozwiązaniem jest porządny router, albo przy sporej powierzchni sieć mesh. Dołożyłem u siebie dobry router z dużą ilością mocnych anten i wifi 6. Teraz potrafię mieć bezprzewodowo okolice 700. Do tego polepszył się znacząco zasięg w całym domu i transfery. Teraz mi wyszło na telefonie ponad 300 w sypialni - jakieś 15m od routera, po drodze jakieś przeszkody typu drzwi, ścianka, róg kolejnej ściany.

Pomyśl nad takim rozwiązaniem u siebie, jak wycisnąć maksa z internetu jaki masz.
 

slupek

Member
Witaj!
Chciałem Cię zapytać o wrażenia po wymianie dekodera.
Myślę o tym samym ruchu, ale oferta 4k w UPC nie jest zbyt bogata, zatem kwestia czy jakość programów HD i FHD się polepsza wraz z nowym dekoderem?
Czy widzisz jeszcze jakieś inne korzyści poza netem?
Dzięki z góry za info!
Ogólnie zmiana na +, mam jednak trochę uwag.
Jak wcześniej pisałem, mało oglądam TV.
Niestety jakość obrazu czasami jest naprawdę słaba. TV mam tylko 1080p a obraz po prostu jest czasami mocno "spikselizowany".
Dekoder 4k podpięty był kablem, zmieniłem na Wi-Fi i nadal to się pojawia.
Jest bardzo dobrze i nagle to się pojawia i psuje odbiór.
Sama obsługa, płynność działania jest bez porównania lepsza od Horizon.
Net, jak do tej pory, działa bez zastrzeżeń. Mieszkanie 50m2 to na zasięg nie narzekam, ale czym dalej, to faktycznie widać spadek transferu.
 

Boulious

New member
Ja przeszłam z Polsatu (satelita i dekoder z nagrywarką) do UPC. I mam tą ich przystawkę czyli dekoder 4K i też z UPC net 750Mb/s.
Mając Polsat i odbiór z satelity obraz na telewizorze samsung (telewizor miał półtora roku) był bardzo ładny. Jak przeszłam do UPC to obraz z nadawania UPC na tym samym telewizorze - katastrofa. Kanały HD wyglądały jak SD. Po czterech dniach obraz się trochę poprawił, ale do jakości z satelity było daleko. Nie wiem czy mi coś odblokowali (bo robiłam raban o ten obraz) czy coś samo się poprawiło.
Po miesiącu użytkowania UPC kupiłam nowy telewizor Sony z takim procesorem, który skaluje kiepskie nadawanie do wyższej rozdzielczości. I teraz na Sony obraz jest ładny. Dla mnie najważniejsza w telewizorze jest jakość obrazu.
Ten ich dekoder 4K to jak dla mnie porażka, bo ja sporo nagrywam, a tu się mało które nagranie da przewinąć do przodu. Jest komunikat: ten kanał nie pozwala na to. Bo UPC nie załatwiło zgód od nadawców i z tego co mówią w UPC tych zgód nie będzie, bo nagrywanie jest w chmurze, a nie na dysku twardym. Po trzech miesiącach kasują nagrania. Mając nagrany program trzeba oglądać wszystkie reklamy. Jak się obejrzało pierwszą połowę meczu, a później chciałoby się obejrzeć tylko drugą, to się nie da, bo trzeba oglądać od początku.
Że ten dekoder nie przewija wszystkich nagrań to wiedziałam, ale on praktycznie nic nie przewija do przodu z tego co ja oglądam. Czyli nic nie da się przewinąć na Polsatach, TVN-enach, TVP, Canal+, HGTV. Przewija na Eurosportach i na Nationale Wild, czasami na Polsat Viasat Nature. I może jeszcze na jakiś kanałach, których ja nie oglądam. Dla kogoś kto nie nagrywa, dekoder będzie ok.
I jeszcze jeden duży minus: nie ma Internetu - nie ma telewizji.
Niestety ten dekoder i zablokowanie przewijania to dramat.
Jak się decydowałem to tylko niektóre kanały miały to zalokowane, chyba tylko TVNowskie.
Teraz już praktycznie nieliczne to umożliwiają, a TVN już najczęściej ma w ogóle zablokowane nagrywanie.
 
Do góry