HD w UPC

hugo9252

Member
No to zamówiłem.16maja pzychodzi monter.Dekoder Philipsa-pakiet Max-100zł,internet 10MB-89zł,C+ 40zł(przez pół roku 30zł),telefon darmowy+30 minut gratis,instalacja 50zł.Umowa na 12 miesięcy.Do tej pory płaciłem około 230zl.Wychodzi prawie na to samo.:)
 

sebooh44

New member
Jedyne co mi zaproponowało UPC w przypadku zamówienia pakietu Select - 90pln/miesiąc i pakietem C+ - 40pln/mc oraz internetem, to internet przez pół roku za pół ceny (w przypadku tv cyfrowej, internet to min. 10Mbit/s) - 44,50pln/mc, czyli 174,50 przez pół roku za miesiąc, a potem 219. No poprostu super promocja. Raczej poczekam.
 

migotka20

New member
podłaczenie dekodera

Koszt podłączenia 200zł jet w przypadku instalacji dekodera prv HD :) a w pozostałych przypadkach 50zł lub 100zł
 

qnrad

New member
Właśnie sobie uświadomiłem jedną rzecz: promocja, którą oferuje UPC za internet 10mb + pakiet select z HD (to, co ja chciałem), to upust 5,58 zł / m-c :hmm:

Dlaczego?

Promocja polega na internecie za pół ceny przez 6 m-cy, czyli zamiast 89 zł płacimy 44,50. Zyskujemy przez 6 m-cy 267 zł. Super!

ALE... z góry za tę przyjemność płacimy 200 zł (wizyta montera). Czyli nasz zysk przez okres trwania umowy (12 m-cy) to marne 67 zł... 5,58 / m-c
:confused:
 

de.camillo

New member
witam
Nie wiem dlaczego tylko 6 miesięcy dostałeś za neta 50%.
W promocjach jest niby 50% przez cały okres trwania umowy - i mi właśnie tak zaproponowali.

pozdro
 

de.camillo

New member
Właśnie nic nie wiadomo ... na stronie nic nie podają
Po telefonie do UPC przesłali mi na maila wykaz programów TV oraz cennik (ten sam co na stronie UPC) a także krótki opis dekoderów (z fotkami).
Ten standartdowy i z nagrywarką (160GB) są białe, a ten z HD jest czarny (250GB) - jeśli kogos interesuje.
Co ciekawe w promocji (mix pakiet - tańsza usługa za 50%) nie jest uwzględniony dekoder standardowy.

pozdro
 

Rosool

New member
Dzwoniłem przed chwilą na infolinie. Kobieta powiedziała że przy braniu Pakietu internet 10mb/s + telewizja, okres trwania promocji 50% taniej na internet zależy od...miejsca zamieszkania w Warszawie... W niektórych okolicach dają 50% na cały okres trwania umowy, w innych tylko przez pół... Jeśli chodzi o inne miasta to powiedziała że teraz beda wprowadzać w Katowicach, a następnie w Krakowie. Btw. Na stronie UPC jest już cennik wraz ze zdjęciami dekoderów.
 

Glaeken

New member
Czy moglby jakis expert skomentowac oferte UPC na tel. cyfrowa i HD. Wstepnie przeczytalem co oferuje UPC i szczerze mowiac jestem troszke rozczarowany ale mmoze to wynikac z mojej marnej wiedzy na temat HD a tv cyfrowa :/ Odnioslem tez wrazenie ze UPC troszke zakpilo sobie z potencjalnych klientow oferujac telewizje cyfrowa i doslownie sladowe ilosci kanalow HD biorac pod uwage ceny pakietow.

p.s.: Moze mi ktos wytlumaczyc roznice miedzy telewizja cyfrowa a HD i czy LCD z FULL-HD "ladnie" odbiera telewizje cyfrowa ? Co mi po telewizji cyfrowej jesli nie jest w HD ?
 

barti60

New member
A czy ktos moze wie czy mozna zamowic pakiet cyfrowy ale bez instalacji?? bo tak w zasadzie co ten instalator mi zrobi podlaczy rozgaleznik i podlaczy jeden dodatkowy kabelek antenowy...??? i za to zgarnie 200 zl....:hmm:
 

qnrad

New member
Rosool napisał:
okres trwania promocji 50% taniej na internet zależy od...miejsca zamieszkania w Warszawie... W niektórych okolicach dają 50% na cały okres trwania umowy, w innych tylko przez pół...

Trzymajcie mnie, bo zaraz spadnę z krzesłą :confused:
 

pjurek02

New member
po instalacji

jestem już szczesliwym posiadaczem mediaboxa.

instalacji dosłownie 3 minuty - niezła stawka 200PLN za 3 min pracy:)

sprzet wyglada ładnie, obraz duzo lepszy niz na analogu - NG HD swieci
zarąbiście jak z Blueraya.

opłaty:

pakiet max, media box z nagrywarką i HD, do tego internet - widze żę ludzi wypisujecie głupoty - tu opłata za instalacje 29 tu rabat na 12 miesiecy zamiast na 6.
Prawda jest taka jak ktoś chce pełna opcję to do wyboru ma tylko rabat na 6 miesiecy na internet i instalacja za 200PLN - innej opcji z maxem nie ma.
 

qnrad

New member
Mam 2 pytania do użytkowników mediaboxa z HD i dyskiem:
1. Czy ma wejście USB?
2. Czy jak ściągnę z netu coś w HD, mogę to jakoś wgrać na twardy dysk mediaboxa i stamtąd odtworzyć na telewizorze?
 

pjurek02

New member
qnrad napisał:
Mam 2 pytania do użytkowników mediaboxa z HD i dyskiem:
1. Czy ma wejście USB?
2. Czy jak ściągnę z netu coś w HD, mogę to jakoś wgrać na twardy dysk mediaboxa i stamtąd odtworzyć na telewizorze?




1. wejscie usb jest z tyłu
2. nie mam bladego pojecia, ale chyba nie
 

NiEb0

New member
pjurek02: Innej opcji z maxem nie ma? Śmiem się nie zgodzić. Tu jest regulamin promocji dla mixpakietu 2 albo 3 usług:
http://www.upc.pl/pdf/UPC_MixPakiety_promo_www_DTV_2008-6.pdf
Wynika z niego, że przysługuje ulga na instalacje - promocyjna cena instalacji to 29pln, a przyznana ulga obowiązuje przez cały okres trwania umowy, czyli 12 miesięcy. To na co Ty się załapałeś trudno nawet nazwać promocją - biorąc pod uwagę, że upust na internet dostaje się na 6 miesięcy i dodając do tego 200pln za instalacje wychodzi się praktycznie na 0 (zależnie od szybkości internetu) a gratis dostajesz zobowiązanie na 12 miesięcy - świetna ta "promocja" :p
Faktem jest, że aby dostać upust na 12 miechów i tańszą instalację należy złożyć zamówienie przez www, bo w BOK twierdzą, że oni takiej promocji nie mogą dać (twierdzą, że poprzez formularz na stronie są dostępne inne promocje których oni nie mogą dawać). Śmieszne to wszystko troche, ale ogólnie jak ktoś chce to się da - ja tam jestem od dawna abonentem UPC i przyzwyczaiłem się już do naciągania klientów na wątpliwe "promocje", ale nowych użytkowników takie podejście do klieta może trochę razić...

qnrad: Nagrywarka ma podobnoź port ethernet oraz usb, ale z żadnego z nich nie można skorzystać. Z tego co czytałem wynika, że UPC celowo zablokowało taką opcje w ramach walki z piractwem. Tak więc nie tylko nie możesz nic wrzucić na dysk nagrywarki, ale nie możesz też zgrać niczego co na dysk nagrałeś. Jedynym wyjściem byłoby wymontowanie dysku z nagrywarki, ale osobiscie nie próbowałbym takich akcji na dzierżawionym sprzęcie. Szkoda, że wygląda to tak, że walka z piractwem to ograniczanie szaremu użytkownikowi podstawowych opcji zamiast realnie walczyć z piractwem...
 

pjurek02

New member
NiEb0 napisał:
pjurek02: Innej opcji z maxem nie ma? Śmiem się nie zgodzić. Tu jest regulamin promocji dla mixpakietu 2 albo 3 usług:
http://www.upc.pl/pdf/UPC_MixPakiety_promo_www_DTV_2008-6.pdf
Wynika z niego, że przysługuje ulga na instalacje - promocyjna cena instalacji to 29pln, a przyznana ulga obowiązuje przez cały okres trwania umowy, czyli 12 miesięcy. To na co Ty się załapałeś trudno nawet nazwać promocją - biorąc pod uwagę, że upust na internet dostaje się na 6 miesięcy i dodając do tego 200pln za instalacje wychodzi się praktycznie na 0 (zależnie od szybkości internetu) a gratis dostajesz zobowiązanie na 12 miesięcy - świetna ta "promocja" :p
Faktem jest, że aby dostać upust na 12 miechów i tańszą instalację należy złożyć zamówienie przez www, bo w BOK twierdzą, że oni takiej promocji nie mogą dać (twierdzą, że poprzez formularz na stronie są dostępne inne promocje których oni nie mogą dawać). Śmieszne to wszystko troche, ale ogólnie jak ktoś chce to się da - ja tam jestem od dawna abonentem UPC i przyzwyczaiłem się już do naciągania klientów na wątpliwe "promocje", ale nowych użytkowników takie podejście do klieta może trochę razić...

qnrad: Nagrywarka ma podobnoź port ethernet oraz usb, ale z żadnego z nich nie można skorzystać. Z tego co czytałem wynika, że UPC celowo zablokowało taką opcje w ramach walki z piractwem. Tak więc nie tylko nie możesz nic wrzucić na dysk nagrywarki, ale nie możesz też zgrać niczego co na dysk nagrałeś. Jedynym wyjściem byłoby wymontowanie dysku z nagrywarki, ale osobiscie nie próbowałbym takich akcji na dzierżawionym sprzęcie. Szkoda, że wygląda to tak, że walka z piractwem to ograniczanie szaremu użytkownikowi podstawowych opcji zamiast realnie walczyć z piractwem...





sorka ale nie końca
- promocja o której mówisz nie dotyczy pakietu max z mediaboxem z HD I Nagywarką - w innym przypadku oczywiście mozna dostać rabat na 12 i instalację za 29 PLN ale nie z maxymalnym pakietem

zresztą nie rozumiem jak komus nie pasuje cena, to niech nie kupje i już.
 
Do góry