HD w UPC

farfocel

New member
Czy ok. 3s to wolno rzecz względna, chyba mało kto przegląda 100 kanałów za każdym razem i jest funkcja ULUBIONE. Odbieram w Warszawie, ale w instrukcji napisano o lokalizacjach usługi: Kraków, Warszawa, Katowice, Gdańsk, Wrocław, Opole, Szczecin.
 

ein

New member
farfocel napisał:
Czy ok. 3s to wolno rzecz względna, chyba mało kto przegląda 100 kanałów za każdym razem i jest funkcja ULUBIONE. Odbieram w Warszawie, ale w instrukcji napisano o lokalizacjach usługi: Kraków, Warszawa, Katowice, Gdańsk, Wrocław, Opole, Szczecin.
Dzieki za informacje! Ehhh no szkoda ze to DCR9012... malem nadzieje na superwyposazone nowe Thomsony serii 7000/8000. W notkach prasowych mowa byla takoz wlasnie o Thomsonie jako dostarczycielu sprzetu. Coz - moze wprowadza pozniej. Ten Phil to taki kuzyn tunka HD PVR/VOD Cyfry+. Napisz jeszcze jak wyglada sprawa sortowania kanalow (listy ulubione, sztywna... ?) na ile dziala EPG (1,3,7 dni?), czy sa informacje o kanalach, jak dziala PVR, wreszcie z elementow estetycznych co tam piszczy w software ...wyglad, dodatkowe funkcje etc. Aha zapowiadali ze ten HD tunek bedzie laczyl ichnie 3 uslugi ...czyli ze ma wbudowany modem do VoIP-a oraz (?) pelnic ma role routera internetowego... mozesz potwierdzic / zaprzeczyc.

ps. A no i bardzo wazne - jak dzialaja funkcje typu napisy / sciezki dzwiekowe... czy na kanalach HD da sie wybrac napisy (z multipakietu np.)?

Przepraszam za podwojnego posta. Ale zeby jeszcze troche pomeczyc pytaniami ;) mam jeszcze jedno - rozumiem ze analog gratis oznacza takoz gratis w analogu programy premium, tak? Znaczy nie zabieraja tego szmelcu (tuner analogowy GI odpowiedzialny za dekodowanie C+ czy HBO), tak?

kiepawo ze nie ma ten Phil komponentu! (pewnie to przyszlosciowo a propoz zabezpieczen w opcji VOD) ..to chyba rodzina DiP5xxx/6xxx jednak z tego co widze... Philips jest tak "genialna" firma ze o STB nie ma na necie prawie zadnych informacji (bardzo trudno znalezc jakiekolwiek dane nt. tego typu sprzetu u tego producenta). Coz ja tam technikaliami jestem nieco zawiedziony...
 

farfocel

New member
Doczytałem się wreszcie jaki to model Philips DRC8111/91. Ma jeszcze złącza cyfrowe optyczne, dwa Ethernet i jedno USB.

Analog gratis nie dotyczy kanałów Premium, niestety. Ten tzw. gartis to tylko to, że zostawiają sygnał analogowy i można podłączyć dodatkowe telewizory. Kanały Premium w analogu dodatkowo płatne.:(
W przewodniku kanały pogrupowane są tematycznie Film, Muzyka, Dokument, Sport, Rozrywka, Dzieci, Ulubione, HD. EPG działa na 7 dni. Podgląd każdego dnia i dziś wieczorem. Można stworzyć także listę przypomnienia o programach.
Nagrywarka ma trzy możliwości: 1.natychmiastowe,2. poprzez Przewodnik, 3. w określonym czasie z powtarzalnością.
W informacji o kanale: nr, aktualny program, nastepny, wiek, scieżka dźwiękowa, napisy. I tak np. C+Film do wyboru lektor DD2.0 lub oryginalna DD5.1, bez napisów.
Dodatkowych funkcji na razie nie widać, w opcji Interaktywne można zagrać w jakieś gry Poker itd. płatne 2 zł, nie próbowałem.
 

ein

New member
farfocel napisał:
Doczytałem się wreszcie jaki to model Philips DRC8111/91. Ma jeszcze złącza cyfrowe optyczne, dwa Ethernet i jedno USB.
Analog gratis nie dotyczy kanałów Premium, niestety. Ten tzw. gartis to tylko to, że zostawiają sygnał analogowy i można podłączyć dodatkowe telewizory. Kanały Premium w analogu dodatkowo płatne.:(


Nagrywarka ma trzy możliwości: 1.natychmiastowe,2. poprzez Przewodnik, 3. w określonym czasie z powtarzalnością.
W informacji o kanale: nr, aktualny program, nastepny, wiek, scieżka dźwiękowa, napisy. I tak np. C+Film do wyboru lektor DD2.0 lub oryginalna DD5.1, bez napisów.



Dwa gniazda Ethernertowe to raczej jedno RJ-45 i jedno telefoniczne RJ-9 bodaj (czyli wyjscie na VoIP jest z tego wynika). Co do analogowego premium - no tak, czyli ten analog gratis wyglada znacznie mniej atrakcyjnie. Co do mozliwosci nagrywania - czyli z tego co widze nie ma mozliwosci programatora - to spora wtopa, szczegolnie ze EPG moze zawierac bledy, nie zawsze w pelni zaktualizowane... mam nadzieje ze to poprawia, tzn wprowadza taka funkcjonalnosc (analogicznie jak z nrecorderem, ktory o ile sie nie myle dopiero po upgrade softu zyskal takie mozliwosci).

No ale najbardziej zmartwila mnie informacja o braku napisow dla premium - kurde, po to jest cyfrowo zeby taka oczywista oczywistosc byla dostepna dla klienta (w koncu sedno premium to org. sciezka, napisy, brak reklam - za to sie m.in placi). To chyba najpowazniejszy dla mnie brak z wymienionych.

Dodatkowo martwi troche fakt zastosowania tunka ze 160gb dyskiem. Na PVR starczy ale na VOD? Bo jakos nie moge sobie wyobrazic innego VOD jak taki z HD, DD ...a to troche miejsca z dysku odejmie.

Dziekuje za wyczerpujace informacje! :)
 

ein

New member
dagie napisał:
Gdzie w necie można coś znaleźć na temat tego tunera?

Bez szans - to taka nie wiem... swiadoma polityka Philipsa o nieinformowaniu potencjalnych klientow o swoim sprzecie. To pewnie posrednio zwiazane z tym ze w normalnej sprzedazy tego tunka chyba sie nie uswiadczy... oni tunery robia glownie dla sieci i sie parametrami nie chwala. Ehh porypana polityka
 
Tylko Fakty !!!

Ludzie wyluzujcie !!! Teraz to tylko program pilotażowy, wymiana dekoderów analogowych na cyfrowe kilkuset osobom w celu testów. Philipa ma 250 GB a nie 160, które będzie posiadał Thomson z SD. Ceny to prowizorka bo znam je dobrze i są mniejsze niż 180 (przynajmniej u mnie) Ja daję 102+ programy po polsku za 100 zł w tym 8 HD ale od 16 maja czyli w dniu startu. Jesli nie chcecie HD a tylko SD to 90 zł a jak zbędny wam twardziel to za 75 zł. Zwykły pakiet 60 po polsku to 65 zł z analogiem. Po co wyjście komponent w sprzęcie, który ma 2 euro RGB i HDMI ? Wiele funkcji jeszcze nie działa ale zadziała w maju. Oferta programowa to suma wszystkich cyfrowych satelit w Polsce. Co może być lepszego jeśli nawet z HBO, C+ i Cinemaxem miałoby kosztowac 160...?
 

michal7

New member
Moje domysły: TVN HD, NG HD, Discovery HD, Polsat Sport HD, pewnie jakies TCM HD, jest 5, ciekawe co jeszcze? HBO HD i C+ film i sport HD - jest 8. tylko po co polsat miałby byc tak dobry i dac sygnał konkurencji zamiast wyłacznie na swojej platformie? Na stronie UPC nie ma słowa o premierze HD, połowa maja to pewne? Z drugiej strony był list ze od maja ruszaja. 100 zł za taki pakiet kodowanych programów wydaje się nierealne - czyli jesli 8 w HD - to raczej nie te programy które wymyśliłem.. Sorki - tak sobie tu pusciłem troszke wodze fantazji..
 
Ostatnia edycja:

qura12

Member
Bez reklam
jak to po co polsat ma odstępować swój kanał... Dla kasy ofc :] Udostępnie go UPC Asterowi i jakiejś jeszcze po to żeby zarobić podczas Euro 2008 ;p
 

michal7

New member
Jeśli tak bedzie - to dla mnie bomba. Euro 2008 HD + cały sezon Kubicy w HD... Oby tak było!!!! HandlowiecUPC - jak tylko oferta wejdzie oficjalnie prosze o kontakt :))
 

de.camillo

New member
witam
Czy ktoś jeszcze może podać, czy jest widoczna różnica w jakości sygnału (jak duża poprawa) pomiędzy zwykłym analogiem a cyfrowym SD.
Nie to żebym narzekał, ale niektóre programy słabo wypadają na analogu (zwłasza przy skalowaniu obrazu).

pozdro
Kamil
 

ein

New member
de.camillo napisał:
witam
Czy ktoś jeszcze może podać, czy jest widoczna różnica w jakości sygnału (jak duża poprawa) pomiędzy zwykłym analogiem a cyfrowym SD.
Nie to żebym narzekał, ale niektóre programy słabo wypadają na analogu (zwłasza przy skalowaniu obrazu).

pozdro
Kamil
Nie mam ale imho wielkiej roznicy nie bedzie - dosyl jest slaby to i jakosc slaba.

handlowiecupc napisał:
Ludzie wyluzujcie !!! Teraz to tylko program pilotażowy, wymiana dekoderów analogowych na cyfrowe kilkuset osobom w celu testów. Philipa ma 250 GB a nie 160, które będzie posiadał Thomson z SD. Ceny to prowizorka bo znam je dobrze i są mniejsze niż 180 (przynajmniej u mnie) Ja daję 102+ programy po polsku za 100 zł w tym 8 HD ale od 16 maja czyli w dniu startu. Jesli nie chcecie HD a tylko SD to 90 zł a jak zbędny wam twardziel to za 75 zł. Zwykły pakiet 60 po polsku to 65 zł z analogiem. Po co wyjście komponent w sprzęcie, który ma 2 euro RGB i HDMI ? Wiele funkcji jeszcze nie działa ale zadziała w maju. Oferta programowa to suma wszystkich cyfrowych satelit w Polsce. Co może być lepszego jeśli nawet z HBO, C+ i Cinemaxem miałoby kosztowac 160...?
Komponent jest bardzo przydatnym laczem, jego brak to odejscie od pewnego utrwalonego juz na rynku standardu. Gro tunerow DVB-xx posiada komponent, wszystkie telewizory go maja, przy HDMI zdarzaja sie problemy przy wspolpracy ze sprzetem, ilosc wejsc w tv jest ograniczona - jak ktos ma juz zajete wszystkie hdmi w zanadrzu moze byc wlasnie wolny komponent, dobrej klasy przelacznik to 300-400zl itd itp - po to wyjscie komponent wlasnie. Zreszta zarowno w Thomsonach jak i Philipsach (HD tunki) daja komponent w opcji - ale widac ze UPC postanowila dac sprzet tego lacza pozbawiony.
Co do oferty programowej - fakt, zapowiada sie najbogatsza na rynku - to wielki plus. Ale jak na razie cena "katalogowa", bez promo to najwyzsza cena na rynku... 180zl wszystko, premium, hd tunek z pvr. Oczywiscie takoz licze na duze upusty w ramach Waszych tradycyjnych promo... aha mysle ze wszyscy tutaj jestesmy bardzo wyluzowani - po prostu jako swiadomi klienci, tudziez potencjalni swiadomi klienci oceniamy oferte UPC - krytycznie rzecz jasna bo przeciez na tym polega wlasnie ocena. Jw obiektywnie - drogo, programowo na plus, sprzet ma pewne natywnie ograniczenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

novaczek

New member
UPC cyfrowy - mozna zamawiać

Teraz juz wiem wszystko.....
dzwonilem na infolinie UPC i zamowilem instalatora na poniedzialek a wyglada to programowo tak jak pisało media2.pl tutaj
czyli w pakiecie Select 70 kanałów a w Max 100
dodatkowo cena jest zroznicowana w zaleznosci od uzywanego dekodera i najwiecej to 100 zł
Niestety Canal+, HBO i Cinemax to dodatkowe pieniadze np C+ (C+, C+sport, C+film, C+sport2, C+HD, C+sportHD) to 40 zl (przez pierwsze pół roku 30zł)
a teraz promocje. Wychodzi ze dotycza tylko uslug łączonych... ja dostałem np propozycje internetu 10Mb za 44,50 (50%).
Całość oczywiście przy umowie na 12 miesiecy.
Dla mnie MAX z nagrywarka, C+ i Internet 10Mb za 174,50PLN przez 6 miesiecy a przez kolejne 6 184,50PLN
.... no i niemila niespodzianka to 200 zł za instalacje sprzetu przez instalatora.
Co do Polstatu Sport HD to ponoc tocza sie rozmowy.
PS. Na sasiednim topicu dotyczacym ASTER ttocza sie dyskusje gdyz odlaczony jest sygnal PS i PSE a wlaczony TVP Sport..... to ja juz wole UPC
 

4pac

New member
Ja mam takie pytanie dot. instalacji UPC w mieszkaniu..
Czy to jest prawda że UPC kładzie w mieszkaniu własny kabel ?
Mieszkam w nowym bloku gdzie kable są juz elegancjo rozprowadzone po mieszkaniu i fajnie jakby monter przyłączył ten kabel do sygnału UPC na korytarzu i z byłoby z bańki...
 

dagie

New member
Jeżeli kable już są, to monter nie będzie zakładał nowych. Przynajmniej u mnie tak było, że wpięli się w kable instalowane wcześniej przez Aster.
 

qnrad

New member
novaczek napisał:
a teraz promocje. Wychodzi ze dotycza tylko uslug łączonych... ja dostałem np propozycje internetu 10Mb za 44,50 (50%).
Całość oczywiście przy umowie na 12 miesiecy.
(..)
.... no i niemila niespodzianka to 200 zł za instalacje sprzetu przez instalatora.
Potwierdzam informacje novaczka - niestety, ta "promocja" jest...bardzo słaba... Liczyłem na znacznie większy upust od tych cen ogłoszonych na konferencji prasowej. A tu... niemiłe zaskoczenie.

Mam jednak pewną teorię: UPC na razie nie rzuciło pełnych środków marketingowych na tv cyfrową. Na stronie internetowej nic w ogóle o tym nie ma! W tv, internecie - żadnych reklam. Ta usługa dopiero się kształtuje. Być może toczą się jeszcze jakieś negocjacje ze stacjami nadającymi w HD. Z pewnością UPC stać na coś więcej!

Ja na razie się wstrzymam, chociaż od 2 m-cy przebieram nogami, żeby zobaczyć, jak wygląda HD z telewizji na mojej plazmie... Niestety, z kablówek mam tylko UPC, a anteny satelitarne odpadają ze względu na stronę świata.
Zadzwoniłem na infolinię, podałem nr abonenta, wysłuchałem opowieści o 200 zł za wizytę montera i słabiutkiej promocji w postaci 50% za internet przez 6 m-cy, po czym podziękowałem. Konsultant zapytał mnie, czy powodem niezamówienia tv cyfrowej jest cena. Odpowiedziałem, że tak. Powiedziałem, że jeżeli cena się zmieni - jestem zainteresowany.
Na pewno to trafiło gdzieś do bazy danych. Podejrzewam, że teraz UPC sonduje rynek. Jeżeli będą mieli dużo telefonów w sprawie tv cyfrowej, ale ludzie nie będą się decydowali ze względu na cenę - coś z tym zrobią.

Proponuję, żebyście dzwonili do UPC i narzekali na cenę :) Nawet, jeżeli nie zamierzaliście brać tv cyfrowej - zadzwońcie i nie zamówcie, a jako powód odmowy mówcie: cena! To da im do myślenia.

Ja sobie pomyślałem, że poczekam do czerwca. Podejrzewam, że pełna kampania reklamowa (z PRAWDZIWYMI promocjami) ruszy w drugiej połowie maja - tak, żeby ludzie wzięli tv cyfrową jeszcze przed mistrzostwami. Nie ma siły - UPC zainwestowało sporo w infrastrukturę, zakup dekoderów. To musi się im zwrócić. A jak zobaczą, że postawili ceny zaporowe, prędzej czy później zmiękną.

Uff, ale się rozpisałem :) Ale, niestety, na razie mocno się zawiodłem na UPC i przelałem w ten sposób wszystkie moje żale.
 

de.camillo

New member
witam
No to mnie poinformowano o dopłacie tylko 50zł z pierwszą fakturą po zmianie, a mają mi to podłączyć w sobotę.
Obecnie mam pakiet pełny TV + internet turbo 2Mb/s.
Po zmianie na cyfrową dokładam drugie gniazdo TV (analog) + net 10Mb/s.
Jeśli piszecie że 200zł Wam policzyli ... to jutro dzwonię i potwierdzam czy napewno 50zł ma mnie to kosztować - ewentualnie odwołam montera.

pozdro
 
Do góry