Siła i jakość sygnału w CP

palacz66

New member
Witam. Czy siła sygnału 82 a jakość 49 to dobry wynik chyba nie bo przy piłce obraz się zacina troszkę czasami. Dekoder to HD 5000. Oczywiście sam ustawiałem na czuja kierunek talerza.
 

palacz66

New member
Dziekuje za szybką odpowiedź. Czy ruszać konwerterem czy tylko góra dół i lewo prawo? Uuu tak myślałem że to przez to widać takie kwadraciki haha. Jutro drabina i będę przestawial może coś się uda to opanować
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Witam. Czy siła sygnału 82 a jakość 49 to dobry wynik chyba nie bo przy piłce obraz się zacina troszkę czasami. Dekoder to HD 5000. Oczywiście sam ustawiałem na czuja kierunek talerza.

Jeżeli takie wartości podaje tuner ,nie są one obiektywne ponieważ wykorzystuje on skalę liniową (procentową ) a wartości siły sygnału i stosunku sygnał/szum są wartościami logarytmicznymi i powinny być podawane w decybelach Każdy tuner interpretuje to inaczej .Najlepiej użyć do tego osobnego miernika .Powinieneś dążyć aby oba paski wskaźnika wychyliły się jak najbardziej .Im antena ma większą średnicę tym trudniej ją ustawić ,zastosowanie większego lustra zminimalizuje utratę sygnału przy zlej pogodzie - antena o większej średnicy ma większy zysk i sygnał urwie się później .Sygnał satelitarny ma różną wartość najsłabszy jest w nocy,a ponadto obecnie wykorzystuje się transpondery DVB-S2 które są słabsze dlatego optymalne jest używanie anten o średnicy min 80cm
Kąt azymutu jest stosunkowo łatwo ustawić ,podziałkę kątu elewacji masz na antenie ,przy czym jej wartość zależy od położenia geograficznego są w internecie kalkulatory wpisujesz swoja nazwę miejscowości i pokaże Ci wynik od razu masz podany kat skrętu konwertera .Taki konwerter należy obrócić w uchwycie w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara .Nie wiem na czym masz zamontowaną antenę ,ale jeżeli jest to maszt to dobrze jakby był prosty ,jeżeli będzie odchodzić od pionu zmieni się kąt elewacji
 

palacz66

New member
Teraz ustawialem i mam 66% jakość natomiast np na Jim jam mam 83%. Więcej nie mogłem ustawić. Częstotliwość również wzrosła na Jim jam.
 
Do góry