Jaki dysk do kablówki Sony + CAM

kamil.szymcz

New member
Witam, wcześniej używałem mediabox'a od nc+, byłem zadowolony ale to bardziej chodzi o jego funkcje, przewijanie, pauza, nagrywanie jednego a jednoczesne oglądanie 2 kanału. Teraz przeprowadziłem się i skorzystałem z kablówki, zamiast dekodera posiadam moduł CAM wpięty do telewizora Sony W807C. Chciałbym się kilku rzeczy dowiedzieć: zależy mi na nagrywaniu ale tutaj chyba tylko ograniczam się do jednego kanału, tego, który sam oglądam lub nagrywany podczas nieobecności w domu. Zapewne do nagrywania np. 2 kanałów jest potzrebny podwójny tuner + moduł dwukierunkowy? tego chyba sony nie ma...jakie jeszcze funkcje ma taki dołączany dysk do TV? Teraz najważniejsze jaką pojemność kupić?
 
Moduł nie dwukierunkowy tylko wielostrumieniowy. Dysk jaki chcesz, tv ruszy każdy dysk 2,5 calowy, 3,5 cala może brakować już prądu z usb dlatego najlepiej mieć go z dodatkowym zasilaniem. Jaka to jest kablówka?
 
Jak karta nie jest parowana to możesz sobie kupić zewnętrzny dekoder i użyć samej karty lub moduł wielostrumieniowy. W tym drugim przypadku musisz wiedzieć co kupić, chodzi o system kodowania.
 
Coś za coś,karta w nie brandowym tunerze to sporo plusów ale skoro to cię nie interesuje , to dowiedz się czy karta jest parowana z modułem. Jak nie to szukaj odpowiedniego modułu wielestrumienowego.
 

accu

New member
Bez reklam
a jest to moduł wielostrumieniowy?

Witam uprzejmie,

Żaden operator kablowy nie oferuje modułu wielostrumieniowego . Twój telewizor ma pojedynczy tuner , więc i tak nie miałbyś możliwości nagrywania jednego programu kodowanego , a innego programu kodowanego
oglądać w tym samym czasie .
Dysk do 2 TB .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale co mi po module wielostrumieniowym jak mam chyba pojedynczy tuner ?
mój Tv to Sony W807

Jeśli masz pojedynczy tuner to faktycznie nic nie zdziałasz. Nagrywasz tylko jeden program i koniec. Sam to przerabiałem w swoim Soniaczu i zostałem przy dekoderze. Nagrywam trzy jednocześnie i oglądam czwarty ale niestety (albo stety) mam dekoder. Coś za coś.
 
Ja bym to rozwiązał tak.
Jeżeli karta jest nie parowana to kupiłbym VU+solo se v2 z głowicą dvb-c.
Tuner jest bardzo mały że można go zamocować z tyłu telewizora tak ,że nawet nie będziesz go widział. Co do sterowania, ten model tunera ma dodatkowy sensor pilota. Podłączasz do tunera i umieszczasz go gdzie ci pasuje. Mój kolega ma tak rozwiązane vu zero, super sprawa.
Zalet mnóstwo, możesz dorzucić dodatkową głowicę, streaming itp , o stworzeniu własnego multirooma nie wspomnę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry