EVOBOX PVR czyli dlaczego podziękowałem nc+.

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od razu powiem,że pisząc to starałem się być jak najbardziej obiektywny. Nie będzie to szczegółowy opis techniczny dekoderów i różniących ich szczegółów elektronicznych co można znaleźć w wielu miejscach ale co przeciętnemu oglądaczowi ( tak jak i ja) i tak nie mówi nic . Będąc na tym forum ponad 10 lat korzystałem przy wyborze np telewizora z rad wielu osób ale na końcu i tak ruszałem swoje cztery litery do jednego czy drugiego sklepu aby na własne oczy sprawdzić co mi najlepiej podchodzi. Nie jestem przywiązany do jednej marki ( co widać w mojej galerii), jednak przez wiele lat byłem zwolennikiem jednego operatora. I nie chodzi tu o zawartość programową i ofertę nadawanych programów - to jest zupełnie subiektywne i każdemu pasuje zupełnie coś innego. Od samego początku czyli od końca 2006 korzystałem z oferty telewizji N ,która potem przekształciła się w NC+. Po kolei ćwiczyłem : zwykły biały dekoder , potem turbodekoder i w końcu wifipremium box. To były i są dobre sprzęciory choć zawsze czegoś mi w nich brakowało. Ponieważ mam nieparowaną kartę cameleon pożyczyłem od koleżki niededykowany dekoder VU+ i trochę się nim pobawiłem. Oczywiście dekoder na linuxie daje super możliwości, obraz jest z niego świetny tylko niestety na końcu dowiadujemy się o jego cenie i jest trochę gorzej. Pomimo tego już prawie byłem skłonny wydać te 1800-2400 PLN na dekoder w zależności od wyposażenia ale ostatecznie powstrzymały mnie plotki o rzekomej wymianie kart w nc + i ich parowaniu. Może to lipa i nigdy do tego nie dojdzie ale kto wie. I wtedy poczytałem trochę o dekoderze evobox pvr Polsatu. Ponieważ mam jeszcze miesiąc do zakończenia umowy z NC+ a nikt ze znajomych akurat tego dekodera nie ma - podpisałem umowę przez internet co dało mi mozliwość jej wypowiedzenia w okresie 14 dni. Nie zamawiałem wtedy jednak konwertera unicable bo jego niestety trzeba kupić na własność za 129 PLN i nie da rady go potem zwrócić. W zestawie , który przyjechał kurierem znajdował się dekoder z kartą , zasilacz, pilot z bateriami i kabel hdmi oraz podstawowa instrukcja obsługi .

WYGLĄD - evobox w porównaniu z wifipremium boxem jest znacznie mniejszy. Dekoder nc+ to kawał kwadratowej maszyny z dołączanym na górze twardym dyskiem a evobox to taka trochę większa , obła mydelniczka. Jeden i drugi jest w przeważającej części biały z czarnymi elementami. Który ładniejszy ? trudno powiedzieć. Mi jest to obojętne bo i tak trzymam dekoder na półce za szybą. Choć tu akurat okazało się ,iż wifipremium box reaguje przez tą szybę na pilota bezbłędnie - nawet można skierować pilota na przeciwległą ścianę i wszystko jest ok . Natomiast evobox miał z tym problemy. Pilota trzeba było skierować bezpośrednio na dekoder. Wszystko to znikało po usunięciu szyby w szafce. Przy okazji -piloty. rozmiarami są bardzo podobne tylko ten polsatowski jest bardziej obły i przypomina pierwszego pilota z telewizji N - w pomniejszonej formie.

IMG_20170326_170359.jpg


IMG_20170326_171207.jpg


IMG_20170326_170351.jpg




JAKOŚĆ OBRAZU - obraz wyświetlany przez evoboxa jest co do większości kanałów taki sam jak na wifipremium boxie lub nieco lepszy. Lepszy ale nie jest to, aż taka znaczna różnica aby była to decydująca kwestia przy zmianie dekodera. Jednak muszę przyznać ,iż musiałem nieco pogrzebać w ustawieniach telewizorach i je pokorygować bo po podłączeniu evoboxa miałem wrażenia jakby obraz był taki jakiś "miękki" lub jak ktoś to już określił mleczny. Jednak drobne korekty i obraz jest bardzo dobry.

SZYBKOŚĆ PRZEŁĄCZANIA KANAŁÓW - tu niestety wifipremium box zostaje w tyle za evoboxem, szczególnie po zainstalowaniu konwertera unicable. Jest to naprawdę bardzo znacząca różnica w szybkości zmiany kanałów na korzyść evoboxa. Oczywiście nie jest to jakaś cecha strasznie istotna ale trzeba ją zauważyć.

NAGRYWANIE PROGRAMÓW - tu niestety również evobox bije na głowę wifipremium boxa. Przy zastosowaniu konwertera unicable mamy możliwość nagrywania jednocześnie trzech różnych kanałów i oglądania czwartego. Jak dla mnie rewelacja.

SORTOWANIE KANAŁÓW - tu znowu evobox pokazuje tyły wifipremium boxowi. Możemy w zakładce ULUBIONE posortować swoje ulubione kanały według wybranej kolejności ale co najważniejsze po wyłączeniu dekodera i jego ponownym włączeniu od razu poruszamy się po swojej liście ulubionych kanałów bez konieczności wchodzenia do tej funkcji jakąś kombinacją klawiszy. Jak dla mnie rewelacja.

PIP - czyli możliwość podglądu danego programu w niewielkim okienku np. na czas trwania reklam i przeglądanie w tym momencie innych programów. Dodatkowo po powrocie do programu ,który był na podglądzie działa funkcja Time Shift czyli możemy cofnąć emisję. Niby mała rzecz a cieszy.

I własnie ta kompilacja czyli jakość obrazu ( taka sama lub lekko lepsza) + nagrywanie 3 kanałów jednocześnie + możliwość dowolnego sortowania kanałów a potem wygodne korzystanie z nich sprawiło, że zrezygnowałem z nc+. Tym, którzy wahają się nad zmianą operatora mając na uwadze tylko i wyłącznie jakość i waloru użytkowe w/w dekoderów szczerze polecam zastanowić się nad dekoderem evobox bo wg. mnie warto. Najlepiej przekonać się o tym zawierając umowę poprzez neta z możliwością zwrotu w ciągu 14 dni. Nie wykluczam powrotu do nc+ w momencie kiedy wprowadzą do oferty nowe dekodery mające możliwości takie jak polsatowski evobox. Lecz na razie , jak dla mnie evobox nie ma pośród dedykowanych dekoderów jakichkolwiek rywali.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Ja to się w ogóle dziwie ze ludzie kupują nc+
EvoBox posiada jeszcze radio internetowe i odtwarzania filmów po dlna.
 
Ostatnia edycja:

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na prośbę dwóch forumowiczów wykonałem pomiar poboru prądu obydwu w/w dekoderów w różnych trybach opisanych pod zdjęciami . Oczywiście jest to wykonane bardzo prostym miernikiem ale skala błędu ( jeśli w ogóle jest) to raczej jedynie niewielka.

image.jpg


Wifipremium box w trybie normalnej pracy .



image.jpg


i Evobox w trybie normalnej pracy



image.jpg


Wifipremium box w trybie STANDBY



image.jpg


Evobox w trybie STANDBY ( uśpienie , dekoder włącza się bardzo szybko)



image.jpg


Wifipremium box w trybie STANDBY i odłączonym twardym dyskiem



image.jpg


Evobox w trybie STANDBY ( czuwanie , bardzo niski pobór energii ale dekoder długo włącza się)
 
Ostatnia edycja:

slawko_23

New member
Bez reklam
Miałem w ręce evoboxa a raczej pilota od niego u znajomego i powiem wam, że jest moc. Rzeczywiście OSD, płynność, zmiana kanałów jest ok. Wiadomo lista jest inna niż w nc+ ale to kwestia przyzwyczajenia albo robimy swoją. Kwestia ceny i pakietów może jedynie być do rozważenia i analizy przy zmianie przy zmianie operatora. Świetna sprawa nagrywanie 3 programów.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Też jestem zadowolony z polsatowskiego dekodera. Przyjemny w obsłudze, na razie nie zawodzi :)
 

Darekn86

Member
Dobry temat,wlasnie zamowilem evoboxa:) Teraz jeszcze pytanie jaki konwerter? Bo mam chyba 7 letni :/ Zeby dobrze to wszystko ogarnial,dodatkowo jeszcze beda 2 dekodery w multiroom czyli w sumie 3
 
Do góry