Dekoder EVOBOX czy Moduł CAM CI+

Hugo1985

New member
Jestem posiadaczem telewizora Samsung LE32B650T2W
Specyfikacja :
Tuner DVB-T:
Tak
Rodzaj tunera DVB-T:
MPEG-4

Na dniach chciałbym skorzystać z oferty Cyfrowego Polsatu w ramach Smart Dom i nabyć pakiet Premium MAX z modułem CAM CI + zamiast dekodera i tutaj pojawia się pytanie czy mój telewizor obsłuży ten moduł. Czy Tuner DVB-T to to samo co DVB-S/S2 ? Bo z tego co udało mi się wyczytać do moduł obsługuje tuner DVB-S/S2 a ja mam tylko DVB-T.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
DVB-S jest stosunkowo starym standardem ,nowszym rozwiązaniem jest DVB-S2 i w to są wyposażone nowe telewizory
W Twoim przypadku lepszym rozwiązaniem jest tuner zamiast modułu CAM ,jeżeli jest możliwość bierz od nich Evoboxa zwłaszcza ze jest to nowoczesna maszyna
 

Hugo1985

New member
Będę brał EVOBOX PVR, ale jeszcze jedno pytanie. Jak to jest z zesawem antenowym? Przy zakupie dają gratis, chodzi mi o Unicable?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wiem że dawniej dawali antenę za 1zł ,jak jest teraz to nie wiem .Gdybyś jednak musiał kupować antenę wybierz o średnicy 80cm obecnie jest to taki minimalny sensowny rozmiar dla dobrego odbioru
 

Hugo1985

New member
Zamówiłem antenę od nich z konwerterem Unicable za 129 zł lecz chcę się z tego wycofać i antenę z konwerterem kupić na własną rękę. Jako że jestem zielony w tym temacie, to prosiłbym o jakąś propozycję anteny i konwertera.
 

Hugo1985

New member
Ponieważ antena ma 70 cm. gadałem przed chwilą ze znajomym i powiedział mi żebym brał minimum 90 cm, bo w zimie mogą być problemy.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ponieważ antena ma 70 cm. gadałem przed chwilą ze znajomym i powiedział mi żebym brał minimum 90 cm, bo w zimie mogą być problemy.

To prawda może się sygnał urywać przy złej pogodzie .Ja miałem antenę Polsatu 70cm co kiedyś dostałem z dekoderem i to za mało .Anteny z logiem HD mają 80cm .Wiadomo większa średnica anteny daje większy zapas zwłaszcza, że transpondery nadają z różna mocą ,po drugie sygnał satelitarny nie ma jednakowej wartości przez cały dzień ,wieczorem jest słabszy
Anteny dla Polsatu robi Corab to dobry Polski producent i można coś wybrać z ich oferty
 

andrzejek56

New member
Czy taka antena ANTENA SATELITARNA CZASZA CORAB 90cm SZARA
z konwerterem Inverto Twin Black Ultra lub Inverto Twin Black Premium nada się do cyfrowego Polsatu i dekodera EVOBOX ?

Warto jest dopłacić do Black Ultra, czy lepiej Black Premium kupić? Czytam na różnych forach i ludzie piszą że Black Ultra to bardziej skok na kasę.


Antena 90 Corabu będzie śmigać w tym zestawie. Ja bym wybrał konwerter black premium, bo różnica w parametrach jest, ale niewielka. Na tym etapie zastanów się nad konwerterem unicable, bo dają dużo większe możliwości
 
Do góry