Moduł CI+ pytanie

tomaszbe

New member
Witam,
Zamierzam zamówić sobie moduł CI+ z multimedii. Mam w domu 2 telewizory, jeden w sypialni drugi w salonie. Czy ten moduł mogę przekładać z 1 telewizora do drugiego? Np. oglądam jakiś program w salonie ale chce się przenieść do sypialni i przekładam kartę CI+ z 1 do 2 telewizora. Będzie to normalnie działało? A co z sytuacją jak wyjeżdżam np. na wakacje? Przecież taką kartę można ze sobą wszędzie zabrać. Na jakiej zasadzie to działa?
 

Rafal7

Banned
Możesz sobie przekładać taki moduł do tyłu tv ile masz tylko w domu, ale taki tv musi współpracować z modułem, taki tv musi mieć wbudowany tuner TV kablowej, taki tv musi podpięty do sieci kablowej.

To co wyżej, dotyczy również wyjazdu na wakacje.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Zabrać możesz ale jak nie podepniesz pod sygnał z mm to nic nie zobaczysz. Podobnie jakbyś zabrał dekoder. Bez kabla nie zadziała.
 

DrWredman

Active member
Nie wiem jak w multimedii ale te moduły, a raczej chyba telewizory, są strasznie wrażliwe na zakłócenia. Ja mam w UPC i było spoko niemal przez rok, ale ostatnio tak się zaczęło pikslowanie obrazu, że nie da się z tym żyć. Moduł już raz miałem wymieniony. Sygnał niby jest OK.

Na dekoderze pikselizacja nie pojawia się nawet na chwilę. Mam dekoder z multiroomu więc go przepiąłem.

Może dlatego, że na liście telewizorów w UPC, które obsługują moduły CI jest taki jak mój ale ostatnia litera to B a mój ma C. Chyba zadzwonię do Sony i zapytam o co chodzi o ile ktoś będzie wiedział.
Bo znając życie UPC zrzuci winę na Sony.
 

wazo

New member
Dr Wredman udało Ci się rozwiązać problem? Ja od grudnia, czyli od wymiany dekodera na CI+ zmagam się z pikselozą. Średnio pikselizuje ok godziny dziennie na wszystkich kanałach w losowych porach. Serwis był 5 krotnie i raz udało się naprawić sytuację na 6 dni, gdy zlecone zostały prace na budynku. W pozostałych 4 przypadkach albo akurat nie było pikseli, albo zakłócenia były na tak niskim poziomie, że wg technika nie podlegały naprawie. Od tygodnia niestety nawrót choroby a ostatni serwisant zasugerował właśnie nadwrażliwość telewizora i zgłoszenie reklamacji u samsunga.
 

DrWredman

Active member
Kilka tygodni temu, mnie też ręce opadły i wpiąłem dekoder.
Teraz po aktualizacji softu w TV znów wróciłem do karty CI. Od kilku dni jest spoko, tylko sporadyczne piksele, w sumie widziałem je kilka razy. Jeśli pkseloza znów siė pojawi, wrócę do dekodera. Z tego co zaobserwowałem wśród sygnałów od różnych użytkowników w różnych częściach Warszawy i na różnych TV, najwiėkszy wpływ na pikselozę ma jakość sygnału i rodzaj kabla. Minimalne luzy na połączeniach kabli generują piksele. Trzeba dobrze podokręcać wszystkie połączenia w domu. Jesli gniazdo antenowe w tv jest luźne, można lekko przygiąć wewnętrzny trzpień lub zewnętrzny kołnierz. Warto też dobrze dokręcić wtyczkę antenową.
Druga sprawa to moduł CI od UPC, podobno on też nie jest najwyższych lotów, ale na to wpływu nie mamy. Przynajmniej raz w tygodniu moduł nie potrafi zdekodowac zwykłego Polsatu. Reset TV pomaga.

Możesz spróbować zgłosić naprawę do Samsunga. Ciekawe czy coś poradzą.

Dobrze byłoby aby więcej użytkowników kart CI zabrało głos w sprawie. Nawet, krótko opisując jakie są ich doświadczenia z użytkowania kart i w jakich TV.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Mam kartę od UPC od trzech lat. TV to plazma Panasonic taka jak w stopce.
Piksele pojawiały się bardzo sporadycznie i chwilowo na wielu kanałach.
Był taki okres ze dwa lata temu, że problem był na tyle uciążliwy, że musiałem zgłosić temat do serwisu. Podejrzewam, że problem był w infrastrukturze sieci w bloku bo po działaniach serwisu kłopot zniknął. Od jakiegoś czasu znowu coś tam się pojawia, ale sporadycznie i chwilowo. Zakladam więc, że wina najczęściel leży po stronie nadawcy i związana jest z jakością sygnału na co też może mieć wpływ jakość okablowania, złączy itp
Jeszcze taka uwaga, że latem gdy jest gorąco to piksele pojawiały się częściej co wynikało z przegrzania modułu - przynajmniej w moim przypadku. Na szczęście w moim tv są dwa sloty na moduł i przełożenie go na slot dalszy od płyty głównej uspokoił kłopot.
Na to jak zachowuje się moduł z tv jak widać wpływ ma wiele czynników.

Córka ma w multimedii moduł od ponad roku na plazmie Panasonica. Nigdy nic nie mówiła o pikselach.
 
Do góry